Warsztaty GO4Robot Poznań

Nauka programowania jest długim procesem. Najlepiej, gdy zaczyna się ją jak najwcześniej. Logiki nauczamy już dzieci w wieku przedszkolnym. Akademia GO4Robot to kilka lat zdobywania i rozwijania nowych umiejętności przez Twoją pociechę.

Zapisz się

6 lat nauki programowania

Staramy się, by wszyscy nasi kursanci rozwijali swoje umiejętności. W związku z tym opracowaliśmy plan nawet 6-letniej nauki - program edukacyjny jest dostosowany do różnego wieku i poziomu zaawansowania dzieci.

Poziomy edukacyjne GO4Robot

Liczby mówią same za siebie

Statystyki GO4Robot

Poziomy edukacyjne

Nasz rozbudowany program edukacyjny obejmuje zakres nauki dla dzieci od 3 roku życia do lat nastoletnich. Tym, co wyróżnia nasz program na tle innych, jest możliwość dołączenia dziecka do Akademii w dowolnym momencie.

1. Roboludek Junior

Wiek 3 lata

70 zł/m-c

Pierwsze kroki z robotyką można stawiać już od najmłodszych lat, co sprawia, że zajęcia mogą odbywać się również w przedszkolach.

Więcej informacji

2. Roboludek

Wiek 4 lata

70 zł/m-c

Robotykę zaczynamy już w przedszkolu. Dwa różne roboty powodują, że dzieci na każdych zajęciach odkrywają coś nowego.

Więcej informacji

3. Roboludek Master

Wiek 5-6 lat

100 zł/m-c

Etap dla maluchów ciekawych świata i nowych doświadczeń. Dowiadują się o podstawach robotyki nie tylko z teorii, ale również z praktyki.

Więcej informacji

4. Mały Robotyk

Klasa 1-2

100 zł/m-c

W programie przewidziane są 3 etapy robotyki - na każdym z nich małym uczestnikom towarzyszą Trenerzy: od programowania robota, po jego testowanie.

Więcej informacji

5. Mały Robotyk Master

Klasa 3-4

100 zł/m-c

Na tym etapie uczestnicy odkrywają tajemnice mechaniki, czyli w praktyce uczą się podstaw konstruowania robotów i nabywają nowe umiejętności z zakresu programowania.

Więcej informacji

6. Inżynierowie

Klasa 4-6

180 zł/m-c

Gdy kolorowe klocki to za mało, młodzi Inżynierowie mogą uczestniczyć zajęciach, które umożliwiają zrozumienie zagadnień z matematyki oraz fizyki, a programowanie nie będzie miało przed nimi tajemnic.

Więcej informacji

7. Inżynierowie Master

Klasa 5-8

180 zł/m-c

Na tym etapie kursanci będą mieli możliwość skonstruowania inteligentnego domu, przez co będą wprowadzeni w podstawy automatyki budowlanej. Młodzi Inżynierowie będą mogli stworzyć własną aplikację mobilną, a także nauczyć się podstaw elektroniki oraz programowania w języku C.

Więcej informacji

Zajęcia od kuchni

Opłata za zajęcia

W tytule przelewu prosimy o wpisanie imienia i nazwiska dziecka, placówki oraz dnia zajęć.

Numer konta

85 1140 2004 0000 3102 7922 9289

GO4Robot sp. z o.o. Ul. Winogrady 89, 61-659 Poznań, NIP- 9721255781

Kontakt

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko mogło nabyć lub rozwijać umiejętności - napisz do nas lub zadzwoń, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! :)

GO4Robot Poznań

Biuro GO4Robot

Zadzwoń do nas: +48 668 115 750
Napisz do nas: zapisy@g4r.pl

FAQ

Jak się zapisać?

Rekrutacja do Akademii odbywa się we wrześniu. Wówczas organizujemy również darmowe lekcje pokazowe, na które można przyjść z dzieckiem. O szczegółach i terminach można dopytać, kontaktując się z przedstawicielami Akademii.

Ile trwają zajęcia?

Proponowane przez nas zajęcia trwają od października do czerwca. Czas pojedynczych warsztatów zależy od poziomu zaawansowania - od 30 do 120 minut. W trakcie całego cyklu przeprowadzamy 30 zajęć. Na początku każdego semestru opracowujemy harmonogram zajęć, który przekazujemy rodzicom lub opiekunom, uwzględniając w nim dni wolne.

Jak liczne są grupy?

Stawiając na kameralność i efektywność zajęć, w grupach od poziomu nr 1 do 8 może znajdować się maksymalnie 14 uczestników.

Ile jest robotów/zestawów na zajęciach?

Promując ideę pracy zespołowej, na naszych zajęciach dzieci pracują w 2-osobowych grupach i wspólnie budują roboty z klocków.

Na czym pracujemy?

W ramach prowadzonych przez nas zajęć i warsztatów wykorzystujemy specjalne zestawy LEGO® Education WeDo 2.0, Mindstorms® EV3, Arduino, Cubetto, App Inventor, mTiny oraz Scratch. Dzięki zestawom od sprawdzonych firm jesteśmy pewni, że każdy warsztat będzie przeprowadzony na najwyższym poziomie. Do programowania z kolei używamy tabletów oraz laptopów.

Kim są trenerzy?

Zajęcia w Akademii są prowadzone zawsze przez 2 osoby, dzięki czemu Trenerzy mogą poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość czasu oraz w razie potrzeby pomóc mu. Trenerzy ukończyli wewnętrzne szkolenia z opieki oraz ewentualnych zagrożeń podczas zabawy. Eksperci są absolwentami lub studentami kierunków pedagogicznych oraz psychologicznych. Więcej informacji znajduje się w zakładce O nas

Co jeżeli dziecko opuści zajęcia?

W dzienniku odnotowujemy nieobecności, a pod koniec kursu je sumujemy.

Czy podpisywana jest umowa?

Tak, umowę podpisujemy z każdym rodzicem z osobna lub jedną z przedszkolem. Umowa jest podpisywana drogą elektroniczną, przez e-mail.

Czy istnieje możliwość rezygnacji z zajęć?

Tak, wystarczy złożyć w tym celu pisemne wymówienie oraz przekazać je Trenerowi lub przesłać pocztą elektroniczną na adres zapisy@g4r.pl. Zastrzegamy prawo do zatrzymania opłaty za pełen miesiąc, w którego trakcie została złożona rezygnacja.

Jak tworzy się grupa?

Pierwsze spotkanie odbywa się we wrześniu - w przedszkolu, w którym chcemy prowadzić zajęcia. Rodzice mogą zapisać dzieci na zajęcia pokazowe, które odbywają się w ustalonym terminie. Następnie ustalamy, w jakim dniu najlepiej prowadzić zajęcia i czekamy, aż grupa będzie liczyła min. 8 osób. Dopiero po deklaracji tylu chętnych osób podpisujemy umowy z rodzicami lub przedszkolem i zaczynamy Przygodę!

Oferta warsztatów

Roboludek GO4Robot

Roboludek

Pierwsze kroki w świecie programowania przy użyciu robota Cubetto od PrimoToys. Młodzi uczestnicy zapoznają się z pojęciem algorytmu.

Roboludek 2 GO4Robot

Roboludek 2

Budowa prostych robotów z klocków oraz ożywianie ich za pomocą programowania blokowego. Uczestnicy wykorzystują czujniki i pętle w algorytmie.

Mały Robotyk GO4Robot

Mały Robotyk

Program 2, który rozszerzyliśmy o nieco trudniejsze konstrukcje i rozwiązania. Młodzi kursanci uczą się zmiennych.

Mały Robotyk Scratch GO4Robot

Mały Robotyk Scratch

Program 3 dodatkowo rozszerzony o proces programowania w aplikacji Scratch. Nauka obejmuje więcej funkcji i pętle warunkowe.

Inżynierowie GO4Robot

Inżynierowie

Zajęcia trwające 2 godziny przy użyciu zestawów LEGO® Mindstorms®, gdzie roboty mają kilka silników i czujników. Kursanci uczą się programowania z wieloma warunkami i zmiennymi, zagnieżdżonymi pętlami.

Inżynierowie+ GO4Robot

Inżynierowie+

Lekcje z tworzenia aplikacji mobilnych, do których zalicza się design, ergonomia, back-end, a także logika aplikacji. 15 lekcji programowania w języku Arduino C.

Zajęcia dla dzieci - Poznań


Gdy jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, w pracy z dziećmi mogą powstać niesamowite konstrukcje. Na prowadzonych przez nas zajęciach w Poznaniu odgrywane są przeróżne scenariusze. Nie brakuje kreatywności, uśmiechu, zaangażowania, pozytywnej energii i przede wszystkim dobrej zabawy. Nauka w takich warunkach sprzyja zdobywaniu nowych umiejętności oraz rozwijaniu nabytych już zdolności. Stawiamy na połączenie sprawdzonych rozwiązań z oczekiwaniami współczesnych małych odkrywców. Chłonne umysły najmłodszych można w skuteczny sposób zapełniać wartościową wiedzą i właśnie do tego dążymy. Przybliżamy dzieciom zagadnienia z dziedziny robotyki, ale także chcemy rozwijać w nich chęć do tworzenia własnych i oryginalnych rozwiązań.

Ciekawe warsztaty dla dzieci odbywają się w Poznaniu i okolicach tego miasta, czyli wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni do nauki w kilkuosobowych lub kilkunastoosobowych grupach. Tym, co wyróżnia naszą ofertę na tle innych firm na rynku, jest fakt, że zajęcia z robotyki przeprowadzamy w placówkach, do których dzieci uczęszczają na co dzień. Podejmujemy zatem współpracę z przedszkolami oraz szkołami i dzięki temu sprawiamy, że rodzice nie muszą dowozić swoich dzieci na zajęcia dodatkowe w Poznaniu. Uczestnik kursu dodatkowo czuje się w znanym miejscu bezpiecznie i komfortowo, dzięki czemu może skupić się na nauce poprzez zabawę.

Dodatkowa aktywność dla dzieci w Poznaniu

Organizacja zajęć z robotyki ma na celu oswajanie dzieci z najnowszymi technologiami poprzez kreatywną i wciągającą zabawę. W ramach proponowanych przez nas zajęć dodatkowych dla dzieci w mieście Poznań lub jego okolicach znajdują się zarówno warsztaty cykliczne, jak i półkolonie, jednorazowe pokazy czy oferty specjalne, czyli organizacja urodzin LEGO®. Na imprezach tematycznych dzieci mogą poczuć się jak superbohaterowie, znane postacie z bajek czy idole z rzeczywistości. Wszystko połączone jest z nauką o nowych technologiach oraz z praktycznym wykorzystaniem zdobytej wiedzy.

Takie zajęcia dodatkowe dla dzieci są odskocznią od rzeczywistości oraz standardowej edukacji. Wiemy, że w każdym uczestniku drzemie ogromny potencjał, a my staramy się go maksymalnie wykorzystać. Udowadniamy, że dziecko może spędzić wartościowy czas i czegoś się nauczyć nawet w grze, zabawie lub przy pomocy klocków czy sprzętu elektronicznego. Smartfony, tablety lub komputery nie muszą być utożsamiane wyłącznie z oglądaniem przez dzieci filmów lub z grami. Pokazujemy, że maluch może korzystać ze sprzętu elektronicznego, dobrze się bawić, a przy tym zrozumieć funkcjonowanie danych modułów, aplikacji, funkcjonalności i rozwiązań. Branża IT cały czas się rozwija, a jej naukę można rozpocząć już od najmłodszych lat. Nauka kodowania w naszej Akademii angażuje kreatywne i logiczne myślenie nawet u najmłodszych uczestników, uczy ich pracy w zespole, wpływa na zdolności poznawcze i analityczne, a także pozwala wychodzić poza znane schematy oraz poszukiwać ciekawych rozwiązań.