Półkolonie i warsztaty dla dzieci Poznań

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Zapis na warsztaty Zimowe (3 godziny dziennie):

400 zł za 5 dni

Zapis na pojedynczy dzień warsztatów Zimowych

90 zł (za każdy dzień)

Dlaczego warto wybrać półkolonie i warsztaty z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności. Codziennie od poniedziałku do piątku zapewnimy Państwa dzieciom wspaniałą zabawę, która kryje wiele walorów edukacyjnych.

Robotyka i programowanie pozwolą na rozwój docenianych na rynku pracy kompetencji takich jak gotowość cyfrowa i obycie w technologiach. Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zbudują i zaprogramują roboty ze swoich ulubionych gier i filmów, nauczą się pracować zespołowo oraz spędzą aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Forma wygodna dla rodzica

Ułatwiamy wybór wygodniejszego rozwiązania.

Oferujemy Państwu 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich - półkolonie, to 5-dniowy wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz pełne wyżywienie. Na warsztaty z kolei mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-16:30
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Plan dnia

Zima 2024 W tym roku w Poznaniu nie prowadzimy półkolonii, a jedynie warsztaty w ramach Zimowej Akademii Robotyki. Zapraszamy do zapoznania się z ich harmonogramem w zakładce obok.
Zima 2024 Zimowa Akademia Robotyki to 3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poza robotyką i programowaniem będą mieli okazję spróbować swoich sił z długopisami 3D, sprawdzić się w roli młodego chemika, czy stać się artystą. Każdy dzień warsztatów to inne aktywności.
Godziny warsztatów są zależne od daty i lokalizacji lokalizacji warsztatów:
12.02 - 16.02.2024 - Siedziba GO4Robot - 09:00‑12:00
12.02 - 16.02.2024 - Siedziba GO4Robot - 13:00‑16:00
19.02 - 23.02.2024 - CK SEZAM w Przeźmierowie - 10:00-13:00
19.02 - 23.02.2024 - Siedziba GO4Robot - 14:00-17:00

Terminy i lokalizacje

Filtruj:

Siedziba GO4Robot
ul. Świętego Michała 43, 61-119 Poznań
12.02 - 16.02.2024
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział
Siedziba GO4Robot
ul. Świętego Michała 43, 61-119 Poznań
12.02 - 16.02.2024
Kwadratowy świat - Minecraft Nowa Przygoda
Gminny Ośrodek Kultury SEZAM w Przeźmierowie
Ogrodowa 13a, 62-081 Przeźmierowo
19.02 - 23.02.2024
Kwadratowy świat - Minecraft Nowa Przygoda
Siedziba GO4Robot
ul. Świętego Michała 43, 61-119 Poznań
19.02 - 23.02.2024
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

01

Kwadratowy świat - Minecraft Nowa Przygoda

Wiek 5-12 lat

CZAS NA ZUPEŁNIE NOWĄ PRZYGODĘ! Turnus obowiązkowy dla każdego fana świata Minecraft! Zimowa Akademia Robotyki o tej tematyce jest pełna ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w kwadratowym świecie, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. W trakcie warsztatów uczestnicy eksplorują świat robotyki i programowania przy użyciu edukacyjnych zestawów LEGO® oraz edukacyjnej wersji doskonale znanej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Każdy dzień to masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Celem turnusu jest więc zdobywanie cennej wiedzy i umiejętności poprzez świetną zabawę!

02

Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział

Wiek 5-12 lat

NADSZEDŁ NOWY ROZDZIAŁ! Turnus dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o tym, by dostać list z Hogwartu! W naszym Instytucie Magii i Robotyki odbywają się zajęcia z robotyki, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Zielarstwo, a nawet zajęcia z Eliksirów. To nie wszystko! Zimowa Akademia Robotyki to dni wypełnione również kreatywnymi zajęciami tematycznymi, ruchowymi i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Turnus będzie pełen ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. Złapiemy za różdżki i zdobędziemy masę magicznej wiedzy świetnie się przy tym bawiąc!

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.
W przypadku warsztatów zapewniamy wodę oraz owoc.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE™ Prime

LEGO WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO Mindstorms EV3

Mindstorms EV3 to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO Spike

Zestaw LEGO Spike to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Galeria

Odkryj ferie zimowe dla dzieci w Poznaniu na 2024 rok!

Ferie zimowe w mieście to żaden problem, z GO4Robot® Twoje dziecko spędzi niezapomniane chwile, ucząc się i bawiąc jednocześnie. Oferujemy wyjątkowe warsztaty zimowe Poznań 2024, na które składają się zajęcia tematyczne prowadzone przez instruktorów - pasjonatów. Nasz program to zajęcia z robotyki i programowania i poznawanie nowych technologii. Zapewniamy świetną zabawę od poniedziałku do piątku w towarzystwie rówieśników. Ferie zimowe Poznań to dobra zabawa, moc atrakcji i eksperymentów. To coś więcej niż oferta klasycznej świetlicy. Nasi instruktorzy nie tylko gwarantują fachową opiekę, ale także zachęcają dzieci do samodzielnej pracy przy programowaniu LEGO® robotów.

Poznańskie ferie zimowe 2024 - zabawa i nauka dla dzieci!

GO4Robot® od kilku już lat organizuje gry i zabawy w mieście Poznań, oprócz półkolonii i warsztatów organizujemy także urodziny z robotami oraz warsztaty cykliczne przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Nasze zajęcia cieszą się ogromną popularnością, dlatego pracujemy także w czasie ferii zimowych. W roku 2024 organizujemy Zimową Akademię Robotyki - 3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poza robotyką i programowaniem będą mieli okazję spróbować swoich sił z długopisami 3D, sprawdzić się w roli młodego chemika, czy stać się artystą. Każdy dzień warsztatów to inne aktywności.

W tym roku proponujemy warsztaty Poznań z bohaterami popularnych gier i filmów takich jak Minecraft oraz Harry Potter.

Organizowane przez nas zajęcia tematyczne są zdecydowanie lepsze od szkoły. Obok wiedzy oferujemy atrakcje wspomagające spostrzegawczość, logiczne myślenie i współpracę w grupie. Nasze gry i zabawy przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 oraz 9-12 lat, dzięki temu dzieciaki bawią się z rówieśnikami.

Ferie zimowe Poznań są świetnym sposobem na zapewnienie dzieciom opieki, a jednocześnie dostarczenie im rozrywki. To idealne rozwiązanie, kiedy rodzice muszą iść do pracy. Udział w zajęciach pozwala w kreatywny, a do tego bezpieczny sposób spędzić czas. Każde dziecko zapisane na półkolonie lub warsztaty będzie miało możliwość poznania nowoczesnych technologii i samodzielnego eksperymentowania oraz projektowania.

Nasze doświadczenie sprawia, że potrafimy zająć czas każdemu dziecku, szczególnie dbamy o najmłodszych, dla których często są to pierwsze tego typu zajęcia w życiu.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak zapisać dziecko?

Rezerwacji miejsca można dokonać poprzez formularz zapisów - kliknij tutaj. Warunkiem koniecznym potwierdzenia rezerwacji jest uiszczenie zadatku w wysokości 200 zł przelewem na numer konta 85 1140 2004 0000 3102 7922 9289 mBank oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na adres zapisy@g4r.pl w ciągu 3 dni roboczych od zapisania dziecka.

Jaki jest minimalny wiek uczestników?

Minimalny wiek uczestników półkolonii letnich to 5 lat.

Ile musi zapisać się dzieci, aby warsztaty ruszyły?

Jeśli chodzi o grupę młodszą, warsztaty odbędą się przy minimum 10 zapisanych uczestnikach. Natomiast w grupie starszej, przy minimum 8 uczestnikach.

Ile może być maksymalnie dzieci w grupie?

Maksymalna liczba uczestników warsztatów to 14 dzieci w grupie (5-8 lat) i 10 w grupie (9-12 lat). 

Czy dzieci będą podzielone wiekowo?

Tak, młodsza grupa 5-8 lat i starsza grupa 9-12 lat.

Do kiedy należy uiścić całkowitą opłatę za półkolonie?

Pozostałą część kwoty rodzic lub prawny opiekun zobowiązany jest uiścić najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem półkolonii, przelewem na numer konta 85 1140 2004 0000 3102 7922 9289 mBank, a następnie przesłać potwierdzenie przelewu na adres zapisy@g4r.pl. Całkowita kwota za warsztaty pomniejszona zostanie o wysokość wpłaconego przez rodzica lub prawnego opiekuna zadatku.

Czy cena zawiera wyżywienie?

Tak, podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie: I śniadanie, II śniadanie oraz obiad. W przypadku uczuleń, alergii, chęci wykluczenia poszczególnych produktów - prosimy o taką informację podczas wypełniania karty uczestnika, którą otrzymają Państwo w mailu po zapisie na turnus.

Gdzie znajdę regulamin półkolonii letnich?

Po zapisaniu dziecka na półkolonie letnie, mailowo przesłany zostanie regulamin.

Czy mogę zapisać dziecko na więcej niż jeden turnus półkolonijny?

Oczywiście. To Państwo decydują na ile tygodni zapisują dziecko.

Czy półkolonie letnie są zgłaszane do kuratorium?

Tak, półkolonie letnie są zgłaszane do kuratorium.

Czy oprócz zajęć z robotyki są przewidziane inne atrakcje?

Tak. Na naszych uczestników czekają nie tylko zajęcia z robotyki, ale również zabawy świetlicowe, ruchowe, fabularne, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia tematyczne związane z tematyką warsztatów i wiele innych atrakcji.

Czy mogę zapisać na półkolonie letnie dziecko, które nie miało wcześniej do czynienia z robotyką i programowaniem?

Jak najbardziej! Wszystkiego nauczymy na miejscu :) 

Gdzie znajdę program półkolonii letnich?

Program warsztatów letnich i harmonogram dnia znajdą Państwo powyżej pod nagłówkami “Scenariusze” oraz “Plan dnia”.

Jaka jest cena półkolonii letnich?

Standardowa cena półkolonii to 750zł za turnus. Dla naszych stałych klientów, obowiązuje specjalny rabat (więcej informacji: zapisy@g4r.pl). Cena może się różnić w zależności od lokalizacji i aktualnie obowiązujących promocji. Prosimy o sprawdzenie ceny klikając "zapisz się" i wybierając interesującą Państwa lokalizację i grupę. 

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami i półkoloniami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Poznań

Zadzwoń do nas: +48 668 115 750

Napisz do nas: zapisy@g4r.pl