Lokalizacje

Doświadczenie i pasja

GO4Robot sp. z o.o. zajmuje się organizacją warsztatów z robotyki. Naszym głównym celem jest oswajanie z najnowszymi technologiami poprzez zabawę. Przedsięwzięcie prowadzi zgrany zespół trenerów. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywają już od 2015 roku. Jarek Kałasz i Marek Maj to pełni energii i pasji absolwenci Automatyki i Robotyki (Politechnika Poznańska). Są założycielami spółki i wszystko zaczęło się od ich pasji. Warsztaty prowadzone są w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®. Różnorodne scenariusze zajęć i nowe rozwiązania technologiczne (np. rozszerzona rzeczywistość) potrafią zainteresować nie tylko inżynierów. Motorem napędowym GO4Robot jest zespół młodych ludzi, których połączyła wspólna pasja: edukacja najmłodszych. Zajęcia prowadzone są przez Trenerów, których energia udziela się każdemu.


Nasz zespół

Jarek

Stanowisko
klocków dostał gdy miał 7 lat i była to miłość od pierwszej zabawy. Z wykształcenia absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Udało mu się połączyć pasję z biznesem. Jest współzałożycielem firmy GO4Robot Sp. z o. o. , która promuję edukację robotyki przy wykorzystywaniu klocków LEGO ®. Z klocków potrafi zrobić niemal wszystko. Podczas prowadzenia zajęć zaraża swoją pasją i pozytywnym nastawieniem.

Marek

Stanowisko
swoją wiedzę zdobytą na Politechnice Poznańskiej rozwija prowadząc własną firmę. Wyobraźnia dziecka w nim nie zanikła, co pozwala mu tworzyć kreatywne rozwiązania. Połączenie wykształcenia i LEGO®, zaowocowało u niego wybuchową mieszanką. Od ponad 2 lat, poprzez rolę Trenera, dzieli się doświadczeniem i inspiruje. W dniu codziennym szuka nowych doświadczeń i rozbraja promiennym uśmiechem.

Ewa

Stanowisko
z Go4Robot związana od 2 lat. Pełna optymizmu i zawsze uśmiechnięta. Dziewczyna od zadań specjalnych. W firmie odpowiada za koordynowanie wszelkich spraw biurowych, rozwój firmy i kwestie personalne. W wolnych chwilach miłośniczka podróży, kuchni włoskiej i czworonożnych pupili.

Ola

Stanowisko
Uniwerystetu Medycznego na kierunku elektroradiologia oraz pedagogiki na UAM, a w GO4Robot pełni funkcję Kierownika Akademii. Swoją przygodę z dziećmi rozpoczęła już jako nastolatka, prowadząc własną gromadę zuchową. Jej misją jest nauczanie poprzez zabawę i pokazywanie dzieciom otaczającego ich świata, co umożliwia jej praca w GO4Robot.

Paulina

Stanowisko
przedszkolnej i wczesnoszkolnej UAM. Już jako dziecko chciała zostać nauczycielką. Od lat pracuje z dziećmi, swoje pierwsze doświadczenia zdobywała pracując jako animator. Organizowała liczne eventy dla najmłodszych. Jest ambitna, kreatywna i bardzo lubi wyzwania. W firmie odpowiada za koordynację działań marketingowych, obsługuje kanały społecznościowe, rekrutuje i wprowadza nowych trenerów do zespołu oraz zajmuje się wszystkimi kwestiami związanymi ze Strefą GO4Robot na Malcie, nawiązuje i utrzymuje współpracę z partnerami oraz organizuje wydarzenia na terenie Poznania i okolic.

Mateusz

Stanowisko
student mechatroniki, instruktor tańca ludowego, spędzający wolny czas na eksperymentach w kuchni i podróżach – po prostu mieszanka wybuchowa W Go4Robot od roku pomagam dzieciom wkraczać w świat technologii i programowania, łącząc naukę ze świetną zabawą (zarówno ich, jak i swoją). Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałem przez lata, poprzez pracę w zespole tańca ludowego, gdzie prowadzę swoje grupy taneczne, wyjazdy na obozy i kolonie w roli wychowawcy, koncerty edukacyjne w szkołach i przedszkolach w których miałem okazję brać udział, pracy jako ratownik wodny, czy też przez codzienną zabawę z moim 10-letnim bratem.

Michalina

Stanowisko
zamiast zabawy lalkami wybierała klocki, tworząc wspólnie z bratem rozmaite konstrukcje (jeszcze nie programowalne…). Dziś, dzięki najnowszym zestawom LEGO razem z uczniami urzeczywistnia dziecięce pomysły ożywiając legendarne klocki. Zwolenniczka teorii, że najefektywniejsza forma nauki to ta przez zabawę oraz eksperymentowanie, gdzie najbardziej efektywnie wykorzystywany jest potencjał młodych umysłów. Jako urodzony ‘umysł ścisły’ docenia potrzebę rozwijania logicznego myślenia oraz, jakże istotną w dzisiejszych czasach, umiejętność programowania. Absolwentka Politechniki Poznańskiej i roweromaniaczka.

Monika

Stanowisko
Wyższej szkoły Bankowej o profilu turystyka j rekreacja.Prace z dziećmi zaczęła już ok 5 lat temu, kiedy pojechała pierwszy raz na obóz jako wychowawca i... Wtedy zakochała się w pracy z najmłodszymi. "Każde dziecko jest inne, wyjątkowe i bardzo lubię ich spojrzenie na świat. " - mówi Monika. W GO4Robot spełnia się jako trener, ponieważ ma kontakt z dziećmi w różnym wieku, a uczenie ich sprawia jej ogromną satysfakcję.

Ania

Stanowisko
V roku Kognitywistyki na poznańskim UAMie. Jej zamiłowanie do pracy z dziećmi zaczęło się jeszcze w liceum kiedy odbywała wizytę w jednym z poznańskich przedszkoli z okazji Dnia Przedsiębiorczości - wtedy upewniła się, że to jest to! GO4Robot daje jej więc możliwość połączenia dwóch pasji: pracy z dziećmi oraz robotyki. Każde zajęcia są dla Ani obustronną lekcją - to nie tylko przekazywanie wiedzy dzieciom czy wspólna zabawa z nimi, ale i chłonięcie od nich pomysłowości... No i niewyczerpanych zapasów energii 🙂 Największą satysfakcję sprawiają jej uśmiechy dzieci - wtedy czuje, że to co robi ma sens i tak samo jak one nie może się doczekać kolejnych zajęć.

Martyna

Stanowisko
V roku UAM, na kierunku gospodarka przestrzenna. W wolnym czasie uczy się języka rosyjskiego, czyta reportaże i chodzi do kina. W trakcie studiów, w ramach koła naukowego, odwiedzała lokalne przedszkola, przeprowadzając w nich warsztaty z budowania miast - tak zaczęła się jej przygoda z dziećmi. Praca w Go4Robot pozwala Martynie na rozwijanie umiejętności dydaktycznych oraz chłonięcie kreatywności i wyobraźni, która u budujących roboty dzieci jest nieograniczona:) Największą satysfakcję sprawia jej zadowolenie dzieci po skończonych zajęciach, oraz ich radość, gdy wyczekują rozpoczęcia kolejnych zajęć!

Marta

Stanowisko
Chemicznej i Procesowej na Politechnice Poznańskiej. Wielka miłośniczka zwierząt, roślin i malarstwa. Najbardziej w swojej pracy ceni kontakt z dziećmi, które wciąż ciekawią się światem, w sposób naturalny i niewymuszony. Empatia, szeroki uśmiech i troska o dobre samopoczucie maluchów to jej znak rozpoznawczy.

Dominika

Stanowisko
w pracy z dziećmi. Od roku pracuje w GO4Robot, gdzie wprowadza dzieci w różnym wieku w świat programowania i robotyki. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ukończyła kierunek architektury wnętrz i scenografii. Animatorka czasu wolnego, wychowawca podczas półkolonii i kolonii dla dzieci. Pasjonatka sztuki, aktywnie działająca w teatrach jako aktor, kostiumograf i scenograf. Dodatkowo zajmuje się kuglarstwem i sztukami cyrkowymi.

Jędrzej

Stanowisko
blisko trzyletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Wykształcenie nauczyciela pomaga mu w codziennej pracy w GO4robot. Jego zainteresowania to historia, polityka, piłka nożna i muzyka. Praca jako trener robotyki i programowania daje mu przede wszystkim radość i możliwość samorozwoju.

Łukasz

Stanowisko
na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa i od 10 lat jest aktywnym członkiem Związku Harcerstwa Polskiego w którym zaczął swoją przygodę w pracy z dziećmi. Aktualnie od kilku lat prowadzi drużynę harcerską w swoim rodzinnym mieście. Członkom drużyny organizuje różnego typu zbiórki, biwaki, obozy i masę innych ciekawych aktywności. Prywatnie interesuje się muzyką - śpiewa oraz gra na gitarze i właśnie dzięki umiejętnościom gry na tym instrumencie przez rok był nauczycielem w szkole muzycznej dla dzieci. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą, ponieważ uwielbia widzieć jak mali ludzie dorastając uczą się nowych rzeczy i po prostu stają się dobrymi ludźmi. Natomiast Łukasz dzięki pracy z nimi może zostawić w tym procesie swoją małą cegiełkę.

Jacek

Stanowisko
na Politechnice Poznańskiej. Interesuje się muzyką (gra na gitarze basowej) i kuchnią (uwielbia gotować i robić kawę- najlepiej metodami alternatywnymi). Jego doświadczenie w pracy z dziećmi to głównie prowadzenie korepetycji z matematyki, fizyki i angielskiego oraz nauka gry na gitarze.

Dominika

Stanowisko
od prawie roku. Ma wielką energię do zabaw z dziećmi, pomimo swojej niewielkiej postury. Również dzięki niej bliżej jej do świata dziecka niż dorosłych. Pomiędzy zajęciami z robotyki robi zdjęcia z perspektywy żabiej i przebiera się w zabawne stroje na deskach amatorskiego teatru.

Karolina

Stanowisko
do naszego teamu GO4Robot, bo lubi pracę z dziećmi i młodzieżą. Daje jej to wielką satysfakcję, ponieważ może rozwijać młode umysły pod względem kreatywności i logicznego myślenia. Uważa, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a to właśnie dają zajęcia z robotyki. Zajmuję się prowadzeniem zajęć, na których buduje i programuje roboty z dziećmi. Dzięki zajęciom każdy może stać się małym konstruktorem i programistą. Po pracy często gra w gry planszowe - ekonomiczne i strategiczne.

Patryk

Stanowisko
trenerem. Jego pasją jest siatkówka, a oprócz tego jest zakochany w nowych technologiach i grach komputerowych. Dzięki pracy w GO4Robot może rozwijać swoje pasje.

Julia

Stanowisko
Jest studentką kuratorstwa i teorii sztuk na Uniwersytecie Artystycznym. Uwielbia: sztukę, pieski oraz próbować nowych rzeczy. Pracę w GO4Robot traktuję jako dobrą zabawę, będącą jednocześnie nowym ciekawym doświadczeniem. Julka twierdzi, że dzięki pracy z dziećmi uczy się nowego spojrzenia na świat.

Daria

Stanowisko
Artystycznego, na kierunku Projektowanie Mebla. Jej pasją jest sztuka i design. Wbrew pozorom projektowanie i dzieci ściśle się łączą, bo dzieci właśnie są najbardziej wymagającą, a jednocześnie najwdzięczniejszą grupą odbiorców, dla których tworzy. Swoją przygodę jako animator rozpoczęła kilka lat temu. Pracowała w salach zabaw oraz prowadziła liczne wydarzenia i imprezy dla dzieci. Nie lubi nudy, a czas najprzyjemniej płynie jej na wycieczkach rowerowych z przyjaciółmi lub spacerach z pieskiem.

Kasia

Stanowisko
Artystycznego na kierunku Scenografia. Do jej zainteresowań należy projektowanie ubrań, design oraz sztuka filmowa. Miłośniczka roślin i zwierząt w szczególności kotów. Każdy kontakt z najmłodszymi daje jej możliwość spojrzenia oczami dziecka na rzeczy w niekonwencjonalny sposób.

Jonasz

Stanowisko
I roku na uczelni WSB. Już jako dziecko był bardzo kreatywny, już wtedy jego głównym zainteresowaniem było konstruowanie własnych projektów z LEGO, co zostało mu do dzisiaj. Jest jednym z początkujących trenerów w Naszej Akademii i praca sprawia mu dużo radości. Pracę z dziećmi rozpoczął już dwa lata temu i wierzy, że każde dziecko można nauczyć robotyki w fascynujący i ciekawy sposób.

Daria

Stanowisko
poznańskiego AWF. Na studiach organizowała wiele festynów i animacji dla dzieci. Roślinomaniaczka, zagorzała podróżniczka w kraje dalekie i nieznane, nałogowo biega i gra w tenisa, a dla równowagi praktykuję jogę. W wolnym czasie tworzy biżuterię z klocków LEGO i zajmuje się renowacją i tworzeniem mebli. Zainspirowały ją do tego dzieci brata. Od niedawna jest członkiem naszego Teamu GO4Robot, w którym pomaga dzieciom wkraczać w świat technologii i programowania, łącząc naukę ze świetną zabawą i eksperymentowaniem. Pracę w GO4Robot traktuję jako dobrą zabawę, jak i również naukę będącą jednocześnie dla niej nowym i ciekawym doświadczeniem.

Robert

Stanowisko
kinomaniakiem. W czasie wolnym chodzi na próby swoich zespołów i gra na gitarze. Jego ulubiony robot to dźwig, a dziecięca wyobraźnia wciąż go zaskakuje.

Hej, tu Julka!

Będąc na studiach, pracowałam jako trener robotyki w GO4Robot w Poznaniu. Odkryłam, że przebywanie z dziećmi i nauczanie ich sprawia mi olbrzymią frajdę! Zrozumiałam, ile satysfakcji daje mi praca z najmłodszymi, a ich postępy były dla mnie bardzo motywujące. Niestety, po zakończeniu edukacji, wróciłam w rodzinne strony. Mijały tygodnie, a mi czegoś brakowało… Robotyki! I tak narodził się pomysł: GO4Robot Łódź, a teraz moje marzenie się spełniło. Na nowo mogę się spełniać, realizując edukacyjną misję. Zaczynamy nowy rozdział i mamy nadzieję, że będziecie nam kibicować oraz śledzić nasze poczynania.


Nasza historia

To my! Inżynierowie Mateusz i Oliwia.
Cześć! W Gdańsku pojawiła się nowa atrakcja dla najmłodszych. Politechnika Gdańska zbudowała uśmiechy na naszych twarzach, a teraz my, dzięki zdobytej tam wiedzy, budujemy i programujemy roboty razem z dziećmi.


Nasza historia

Cześć, tu Ola i Maciek!
Pozytywnie zakręcona para, która od lat poświęca się pracy z dziećmi. Tworzymy magiczne miejsca do rozwoju i zabawy. Od 10 lat z sukcesem prowadzimy żłobki, współpracujemy z Teatrem Współczesnym oraz z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz prowadzimy ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Rozwoju Trampolina. Ola ma głowę pełną pomysłów, Maciej je realizuje. Teraz przyszedł czas na realizację kolejnego (od wielu lat pasji Oli) -zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem nowych technologii czyli Roboty + klocki Lego. TAK, TAK - TO JUŻ STAŁO SIĘ ;) A więc? 3...2...1...ROBOT!!!


Zobacz jak pracujemy

Podczas zabawy z klockami jedynym ograniczeniem jest Nasza wyobraźnia.

Warsztaty, szkolenia, integracje- Nasze zdolności i różnorodność klocków LEGO® pozwalają nam na wymyślenie scenariusza dopasowanego do każdego odbiorcy. Wiemy jak dużo frajdy sprawia zabawa LEGO® młodszym jak i starszym. Mamy na celu, przy pomocy tak świetnego narzędzia, przybliżać tajniki robotyki, ale też rozwijać w nich chęć do tworzenia własnych, unikalnych rozwiązań. Filmik obok ukazuje cykl warsztatów dla małych robotyków, którzy przez cały rok, pod okiem naszych Trenerów, eksperymentują z robotami.