Robotyka dla dzieci z GO4Robot Częstochowa

Wybierz kreatywne atrakcje dla dziecka z nauką programowania w Częstochowie i okolicach🚀

Doświadczenie i pasja

Cześć, tu Justyna. Prowadzę zajęcia z programowania i robotyki w Częstochowie. Od kilku lat poświęcam się pracy z dziećmi. Realizacja warsztatów dla grup oraz praca z najmłodszymi sprawia mi dużo radości.  Interesuję się efektywnymi metodami nauczania, nastawionymi na wykorzystanie nieszablonowych rozwiązań. Pracuję społecznie, pomagam rozwiązywać problemy i motywuję do zmian, ale przede wszystkim przekazuję pasję do robotyki. Mam też wieloletnie doświadczenie dydaktyczne zdobywane podczas pracy jako nauczyciel akademicki. Stawiam na rozwój kompetencji, który umożliwia mi ciągłe doskonalenie prowadzonych warsztatów. Posiadam otwarty przewód doktorski na Politechnice Częstochowskiej. Świat robotów i świat nauki to obszary, które doskonale się uzupełniają! Czekamy na Was na warsztatach, aby pokazać ideą nauki poprzez zabawę.
o nas

Dlaczego GO4Robot?

Zapisz się

Rozwój

Programy edukacyjne dla naszej Akademii tworzą specjaliści z zakresu pedagogiki, którzy są świadomi zróżnicowanych potrzeb najmłodszych kursantów. Każdy rok to nowe wyzwania dla uczestników prowadzonych przez nas zajęć. Programy są zatem dostosowane zarówno do wieku kursantów, jak i ich umiejętności.

Sprzęt

Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem wyłącznie certyfikowanych i sprawdzonych zestawów LEGO® Education i Cubetto. Praca z takim sprzętem sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą jakość nauki, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa kursantów.

Trenerzy

Liczba uczestników w grupie wynosi maksymalnie 10 lub 14 osób. Stawiamy na kameralne grupy i pełną efektywność zajęć. Dbamy o jak największy komfort kursantów, dlatego zajęcia prowadzone są przez dwóch wykwalifikowanych Trenerów. Chcemy, by zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, uzyskały szybko taką pomoc, jakiej potrzebują.

Dojazdy

Dzieci, które uczestniczą w naszych zajęciach, nie muszą opuszczać bezpiecznych placówek - to my dojeżdżamy do szkół oraz przedszkoli. Szanujemy przy tym czas rodziców oraz opiekunów naszych kursantów.

Warsztaty cykliczne - poziomy edukacyjne

W naszych kursach dziecko może uczestniczyć nawet przez 7 lat. Program edukacyjny mogą rozpocząć dzieci już od 3 roku życia. W dowolnym momencie można dołączyć do Akademii, bez względu na posiadane umiejętności. Przygotowaliśmy poziomy dla kursantów dostosowane do ich wieku.

Roboludek Junior Cubetto

3 latki

Zabawa z robotem Cubetto. Kurs to 30 zajęć. Trwa 9 miesięcy. Opłata jest stała za każdy miesiąc. 

70 zł/m-c

WIĘCEJ

Roboludek Master

5-6 latki

Zestawy LEGO WeDo2.0 i tablet. Kurs to 30 zajęć. Trwa 9 miesięcy. Opłata jest stała za każdy miesiąc.  

100 zł/m-c

WIĘCEJ

Mały Robotyk

6-7 latki

Zestawy LEGO WeDo2.0 i tablet. Kurs to 30 zajęć. Trwa 9 miesięcy. Opłata jest stała za każdy miesiąc.

100 zł/m-c

WIĘCEJ

Kompetencje

motoryka mała i motoryka duża

+60!

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

myślenie algorytmiczne

+60!

Inaczej myślenie komputacyjne. Jest to proces znajdowania rozwiązań problemów z różnych dziedzin przy świadomym wykorzystaniu metod i narzędzi informatycznych. Cały ten proces tworzą cztery składowe: (1) rozłożenie problemu na części, (2) analiza problemu - rozpoznanie prawidłowości, (3) eliminowanie elementów nieistotnych (oszczędzanie zasobów poznawczych), (4) stworzenie algorytmu w oparciu o dostępne informacje - rozwiązanie problemu

rozwój emocjonalny

+40!

Są to kolejne etapy wzrostu emocji w poszczególnych stadiach wieku, które sprawiają, że przystosowania wewnętrzne i społeczne przechodzą na coraz wyższe poziomy. Rozwój emocjonalny ma szczególny wpływ na wykształcenie się cech przystosowawczych do życia społecznego i jest nieodzownym elementem rozwoju człowieka.

spostrzegawczość

+20!

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

Galeria

Płatności

Prosimy, by w tytule przelewu wpisać imię i nazwisko uczestnika kursu, placówkę oraz dzień zajęć. W przypadku FV prosimy również o taką informację w tytule przelewu wraz z numerem NIP.

Numer konta

90 1140 2004 0000 3702 8142 4597

DR ROBOT Justyna Imiołczyk
ul. Obrońców Westerplatte 9/49
42-200 Częstochowa
NIP: 5732756912

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Częstochowa

DR ROBOT Justyna Imiołczyk (ul. Obrońców Westerplatte 9/49, 42-200 Częstochowa) NIP: 5732756912

Zadzwoń do nas: 573 433 773

Napisz do nas: czestochowa@go4robot.pl

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak się zapisać?

Rekrutacja do Akademii odbywa się we wrześniu. Wówczas organizujemy również darmowe lekcje pokazowe, na które można przyjść z dzieckiem. O szczegółach i terminach można dopytać, kontaktując się z przedstawicielami Akademii. 

Czego uczą zajęcia?

Wszystkie nasze plany edukacyjne tworzymy we współpracy z psychologami, tak aby wykorzystywać różne metodologie. Zależy nam na tym, by nasze zajęcia spełniały potrzeby dziecka na każdym etapie rozwoju. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności z obszaru nauk ścisłych ucząc poprzez zabawę robotyki i programowania. 

Kto prowadzi zajęcia z robotyki?

W trosce o jak największą jakość zajęć Trenerzy prowadzący dobierani są w taki sposób, by jeden z nich posiadał wykształcenie i przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne i potrafił przedstawić zagadnienia w sposób przystępny dla dzieci, a także dostosowywał tryb pracy do konkretnej grupy. Drugi z Trenerów to osoba, która posiada kompetencje z zakresu nauk ścisłych i jest specjalistą w programowaniu i robotyce. Każdy pracownik naszego zespołu regularnie doskonali swoje umiejętności poprzez regularny udział w szkoleniach.

Moje dziecko nigdy nie chodziło na robotykę - czy te zajęcia są dla niego?

Nasze zajęcia przeznaczone są nie tylko dla dzieci, które mają już jakiekolwiek doświadczenie z robotyką. Poziomy edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, by obudzić w dzieciach zainteresowanie i rozwijać ich indywidualne umiejętności na każdym poziomie ich zaawansowania. Nasi Trenerzy na zajęciach poświęcają uwagę każdemu dziecku, dzięki czemu mamy pewność, że każdy rozumie przedstawiane zagadnienia.
Ze szczegółowymi opisami poziomów można się zapoznać klikając tutaj.


Moje dziecko już chodziło na robotykę - czy nie będzie się nudzić?

Poziomy edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, by ich poziom zaawansowania stopniowo wzrastał. Po ukończeniu jednego z poziomów dziecko nabywa umiejętności umożliwiające rozpoczęcie poziomu wyżej. Na każdych zajęciach tworzymy zupełnie inne roboty i poruszamy różne zagadnienia, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek nudzie!
Ze szczegółowymi opisami poziomów można się zapoznać klikając tutaj.

Jak wyglądają zajęcia?

Na zajęciach dzieci zapoznają się z podstawami konstruowania i programowania robotów. Każde kolejne zajęcia to zdobywanie nowych umiejętności i rozwój tych już posiadanych. W ramach naszych zajęć i warsztatów korzystamy z profesjonalnych, edukacyjnych zestawów LEGO ®, a także z interaktywnych robotów Cubetto od Primo Toys. Przebieg i forma zajęć dopasowany jest do wieku dzieci i ich aktualnego etapu rozwoju.

Dlaczego mam zapisać dziecko do GO4Robot?

Naszym głównym celem jest oswajanie dzieci z najnowszymi technologiami poprzez zabawę, a także rozwój indywidualnych potrzeb i umiejętności każdego dziecka. Zespół GO4Robot to przede wszystkim wykwalifikowani Trenerzy, którzy nieustannie się rozwijają i doskonalą swoje kompetencje na wszelkich szkoleniach. Nasz program edukacyjny to różnorodne scenariusze i metodologie prowadzenia zajęć, które potrafią zainteresować dzieci w każdym wieku i mają na celu efektywne i zrozumiałe przekazywanie wiedzy, a także rozwój umiejętności indywidualnych. 

Czy mam dostęp do informacji o zajęciach?

Oczywiście. Dzięki dostępowi do naszej platformy mają Państwo wgląd do wielu informacji związanych z zajęciami. Jest to przede wszystkim wgląd do tematu zajęć, a także danych Trenerów prowadzących. Mogą Państwo również sprawdzić ile nieobecności ma Państwa dziecko.

Co wyróżnia program edukacyjny GO4Robot?

To, co szczególnie wyróżnia nasze zajęcia, to ścieżka, którą tworzą kolejne poziomy edukacyjne. Jest to wieloletni proces nauki, który nieustannie jest rozbudowywany,  zaczyna się na oswajaniu z technologią najmłodszych, a kończy na umiejętności stworzenia swojej własnej aplikacji. Każdy kolejny poziom, przez który przechodzi dziecko to rozwój kolejnych umiejętności, a także nabywanie wiedzy i kompetencji z zakresu robotyki i programowania.

Czy rodzice uczestniczą w zajęciach?

W trakcie trwania zajęć mają Państwo chwilę dla siebie. W trakcie tego czasu dzieci pozostają pod pełną opieką osób prowadzących, które rozbudzą w nich pasję, a także rozwiną: umiejętności z zakresu robotyki i programowania oraz kompetencje rozwojowe dziecka.

Czy zajęcia w pandemii COVID-19 wyglądają tak samo?

Z uwagi na bezpieczeństwo naszych uczestników, na zajęciach przestrzegamy reżimu sanitarnego i stosujemy się do wszystkich wytycznych Głównego Inspektora Sanepidu. Zestawy klocków oraz tablety, na których pracują dzieci są dezynfekowane po każdej grupie, a także ozonowane po całym dniu warsztatowym. Wszystkie te czynności pozwalają nam na przeprowadzanie zajęć w sposób bezpieczny z zachowaniem ich wysokiej jakości i merytoryczności.