Półkolonie dla dzieci Częstochowa

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Częstochowa 7:30 - 16:00

500 zł

Nie zostawiaj decyzji na ostatnią chwilę

Zapisz się już dziś !

Koniecpol 8:00 - 12:00

250 zł

Dlaczego warto wybrać półkolonie i warsztaty z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności. Codziennie od poniedziałku do piątku zapewnimy Państwa dzieciom wspaniałą zabawę, która kryje wiele walorów edukacyjnych.

Robotyka i programowanie pozwolą na rozwój docenianych na rynku pracy kompetencji takich jak gotowość cyfrowa i obycie w technologiach. Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zbudują i zaprogramują roboty ze swoich ulubionych gier i filmów, nauczą się pracować zespołowo oraz spędzą aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Forma wygodna dla rodzica

Ułatwiamy wybór wygodniejszego rozwiązania.

Oferujemy Państwu 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich - półkolonie, to 5-dniowy wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz pełne wyżywienie. Na warsztaty z kolei mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-17:00
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Plan dnia

Wakacje 2022 W tym roku w Częstochowie prowadzimy Letnią Akademię Robotyki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i planem ramowym w zakładce warsztaty wakacyjne.
CZĘSTOCHOWA
7:30 - 8:30 Zajęcia świetlicowe. W tym czasie rodzice przyprowadzają dzieci na zajęcia
8:30 - 11:30 Blok I - Zajęcia fabularne / Robotyka i Programowanie / Kreatywne Budowanie
11:30 - 12:15 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
12:15 - 15:15 Blok II - Zajęcia fabularne / Robotyka i Programowanie / Gry sportowe
15:15 - 16:00 Zajęcia świetlicowe. W tym czasie rodzice odbierają dzieci
KONIECPOL
8:00 - 8:15 W tym czasie rodzice przyprowadzają dzieci na zajęcia
8:15 - 10:00 Blok I - Zajęcia fabularne / Robotyka i Programowanie / Kreatywne Budowanie
10:00 - 10:15 Przerwa na posiłek (wyżywienie we własnym zakresie)
10:15 - 12:00 Blok II - Zajęcia fabularne / Robotyka i Programowanie / Eksperymenty

Terminy i lokalizacje

Filtruj:

Dom Kultury w Koniecpolu
ul. Szkolna 1, 42-230 Koniecpol
04.07 - 08.07.2022
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (WeDo 2.0)
Dom Kultury w Koniecpolu
ul. Szkolna 1, 42-230 Koniecpol
04.07 - 08.07.2022
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (SPIKE™ Prime)
Dom Kultury w Koniecpolu
ul. Szkolna 1, 42-230 Koniecpol
11.07 - 15.07.2022
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (WeDo 2.0)
Dom Kultury w Koniecpolu
ul. Szkolna 1, 42-230 Koniecpol
11.07 - 15.07.2022
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (SPIKE™ Prime)
Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie
42-217 Częstochowa, ul. Sobieskiego 15
25.07 - 29.07.2022
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (WeDo 2.0)
Szkoła Podstawowa nr 9 w Częstochowie
42-217 Częstochowa, ul. Sobieskiego 15
25.07 - 29.07.2022
Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (SPIKE™ Prime)

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

01

Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (WeDo 2.0)

Wiek 6 - 8 lat

NADSZEDŁ NOWY ROZDZIAŁ! Turnus dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o tym, by dostać list z Hogwartu! W naszym Instytucie Magii i Robotyki odbywają się zajęcia z robotyki, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Zielarstwo, a nawet zajęcia z Eliksirów. To nie wszystko! Półkolonie letnie to dni wypełnione również kreatywnymi zajęciami tematycznymi, ruchowymi i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie przyczynowo-skutkowe, czy myślenie logiczne, a także motoryka mała i duża oraz myślenie abstrakcyjne. Turnus będzie pełen ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. Złapiemy za różdżki i zdobędziemy masę magicznej wiedzy świetnie się przy tym bawiąc!

02

Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (SPIKE™ Prime)

Wiek 9 -12 lat

NADSZEDŁ NOWY ROZDZIAŁ! Turnus dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o tym, by dostać list z Hogwartu! W naszym Instytucie Magii i Robotyki odbywają się zajęcia z robotyki, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Zielarstwo, a nawet zajęcia z Eliksirów. To nie wszystko! Półkolonie letnie to dni wypełnione również kreatywnymi zajęciami tematycznymi, ruchowymi i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Turnus będzie pełen ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. Złapiemy za różdżki i zdobędziemy masę magicznej wiedzy świetnie się przy tym bawiąc!

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.
W przypadku warsztatów zapewniamy wodę oraz owoc.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education WeDo 2.0, LEGOreg; Education SPIKE Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE Prime

LEGO WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO Mindstorms EV3

Mindstorms EV3 to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO Spike

Zestaw LEGO Spike to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Galeria

Półkolonie Częstochowa Koniecpol Warsztaty wakacyjne z robotami w Częstochowie!

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami, warto więc zapoznać się z ofertą warsztatów wakacyjnych dla dzieci w Częstochowie. Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego, co dostarczy Twojemu dziecku nie tylko rozrywki, koniecznie sprawdź co przygotowała dla Was ekipa GO4Robot®. Od 2015 roku możemy pochwalić się tym, że zaufało nam ponad sześć tysięcy rodziców, których dzieci skorzystały z możliwości zapoznania się z podstawami robotyki i edukacji w tym zakresie. Prowadzimy zajęcia w szkołach i przedszkolach, a na lato przygotowaliśmy specjalny program, czyli warsztaty wakacyjne z robotami!


Czy wiesz, że w ciągu najbliższych 25 lat na rynku pracy do najważniejszych umiejętności będą należały kompetencje cyfrowe? My wiemy o tym doskonale, dlatego stworzyliśmy GO4Robot®, miejsce, w którym obok zabawy z rówieśnikami, dzieci już od najmłodszych lat będą mogły rozwijać swoją kreatywność w tym właśnie zakresie. Doświadczenia i eksperymenty pozwolą na poznawanie podstaw programowania i rozwijanie zainteresowań Twojego dziecka. Zatrudniamy doświadczonych trenerów, którzy przy okazji są prawdziwymi fanami robotyki. Oferujemy autorskie programy oparte na bieżącej wiedzy nie tylko informatycznej, ale także psychologicznej i pedagogicznej. Dzięki temu możesz mieć całkowitą pewność, że dzieci przez cały czas trwania warsztatów pozostają pod troskliwą, a do tego fachową opieką. Zapewniamy fantastyczną i pełną wyzwań zabawę od poniedziałku do piątku. Z myślą o najmłodszych adeptach informatyki stworzyliśmy wyjątkowe warsztaty wakacyjne z robotami. W naszych warsztatach mogą brać udział maluchy w wieku od 6 roku życia. Stworzyliśmy grupy, biorąc pod uwagę wiek uczestników, gwarantując tym samym, że nikt nie będzie się nudził a poziom będzie dostosowany do wieku uczestników.

Półkolonie Częstochowa Koniecpol Warsztaty wakacyjne 2022 w Częstochowie - poznaj tajniki robotyki z GO4Robot®

Nasze zajęcia to nie tylko robotyka, choć oczywiście tablety to nasze podstawowe narzędzia. Oferujemy także moc dodatkowych atrakcji, w programie warsztatów znajdują się zajęcia sportowe, konkursy, eksperymenty i inne ekscytujące atrakcje. Warsztaty wakacyjne z GO4Robot® to najlepszy dowód na to, że wakacje w mieście nie muszą być nudne, a mogą być świetną zabawą połączoną z nauką. W ciągu tygodnia wakacji z robotyką zapewniamy zajęcia, w których nauka i zabawa łączą się ze sobą na wielu płaszczyznach. Dzięki czemu, żadne dziecko nie będzie się nudzić. Oferujemy wszelkie niezbędne materiały, pracujemy m.in. na specjalnie dostosowanych do naszych potrzeb zestawach klocków LEGO®. Budując modele robotów, dzieci nauczą się podstaw programowania i współpracy w grupie. Poszczególne zadania są dostosowane do poziomu rozwoju dziecka, na pewno każde sobie z nimi poradzi. Proponujemy warsztaty jednodniowe odbywające się przez cały tydzień według zaprojektowanych przez nas scenariuszy. Opieka nad dziećmi trwa od 7:30 do 16:00. Dołącz do tysięcy zadowolonych rodziców, zapisz swoją latorośl na warsztaty wakacyjne z GO4Robot®.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak zapisać dziecko?

  • CZĘSTOCHOWA
Rezerwacji miejsca można dokonać poprzez formularz zapisów - kliknij tutaj Warunkiem koniecznym potwierdzenia rezerwacji jest uiszczenie zaliczki w wysokości 25% opłaty łącznej zależnej od wybranych przez Państwa dni, w których dziecko będzie uczęszczać na warsztaty (w przypadku wyboru 5 dni jest to kwota 125 zł - 500 x 25%) przelewem na numer konta 90 1140 2004 0000 3702 8142 4597 mBank oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na adres czestochowa@go4robot.pl w ciągu 5 dni roboczych od zapisania dziecka.

  • KONIECPOL
Rezerwacji miejsca można dokonać poprzez formularz zapisów - kliknij tutaj Warunkiem koniecznym potwierdzenia rezerwacji jest uiszczenie zaliczki w wysokości 25% opłaty łącznej zależnej od wybranych przez Państwa dni, w których dziecko będzie uczęszczać na warsztaty (w przypadku wyboru 5 dni jest to kwota 62,50 zł - 250 x 25%) przelewem na numer konta 90 1140 2004 0000 3702 8142 4597 mBank oraz przesłanie potwierdzenia przelewu na adres czestochowa@go4robot.pl w ciągu 5 dni roboczych od zapisania dziecka.

Do kiedy należy uiścić całkowitą opłatę ?

Pozostałą część kwoty rodzic lub prawny opiekun zobowiązany jest uiścić najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem planowanych warsztatów, przelewem na numer konta 90 1140 2004 0000 3702 8142 4597 mBank, a następnie przesłać potwierdzenie przelewu na adres czestochowa@go4robot.pl. Całkowita kwota pomniejszona zostanie o wysokość wpłaconej przez rodzica lub prawnego opiekuna zaliczki.

Jaki jest minimalny wiek uczestników?

Minimalny wiek uczestników warsztatów to 6 lat.

Jaka jest minimalna, wymagana ilość uczestników zapisanych, aby warsztaty w danym terminie się odbyły

Warsztaty odbędą się przy minimum 6 zapisanych uczestnikach. W przypadku mniejszej ilości chętnych zastrzegamy prawo do zmiany terminu, w którym odbędą się warsztaty wakacyjne.

Ile może być maksymalnie dzieci w grupie?

Maksymalna liczba uczestników warsztatów to 14 dzieci w grupie (6-8 lat) i 10 w grupie (9-12 lat). 

Czy dzieci będą podzielone wiekowo?

Tak, młodsza grupa 6-8 lat i starsza grupa 9-12 lat.

Czy mogę wybrać dni w jakich dziecko będzie uczęszczać na warsztaty?

Oczywiście. Warsztaty wakacyjne nie są tradycyjna formą wypoczynku półkolonijnego gdzie zobowiązują się Państwo do zapisu na pełen turnus. W przypadku naszej propozycji mają Państwo dowolność i pełną elastyczność zapisując dziecko na jeden z dni warsztatowych. 

Czy cena zawiera wyżywienie?

Cena nie zawiera wyżywienia. Warsztaty wakacyjne pomimo zbliżonej charakterystyki do półkolonii nie obejmują wyżywienia. 

Rodzice/opiekunowie powinni zorganizować dzieciom wyżywienie we własnym zakresie.

Czy mogę zapisać dziecko na więcej niż dzień/tydzień?

Oczywiście. To Państwo decydują na ile dni/tygodni zapisują dziecko.

Czy oprócz zajęć z robotyki są przewidziane inne atrakcje?

Oczywiście. Na naszych uczestników czekają nie tylko zajęcia z robotyki, ale również zabawy fabularne, świetlicowe, sportowe na powietrzu lub w sali gimnastycznej w zależności od pogody oraz wiele innych atrakcji.

Czy mogę zapisać na warsztaty dziecko, które nie miało wcześniej do czynienia z robotyką i programowaniem?


Oczywiście! Wszystkiego nauczymy na miejscu :) 

Gdzie znajdę program warsztatów?

Program warsztatów wakacyjnych i harmonogram dnia znajdą Państwo powyżej pod nagłówkiem Plan dnia w zakładce Warsztaty wakacyjne.

Program warsztatów i harmonogram dnia różni się w zależności od lokalizacji.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami i półkoloniami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Częstochowa

Zadzwoń do nas: 573 433 773

Napisz do nas: czestochowa@go4robot.pl