Przyszłość dziecka zależy od Ciebie!
Wybierz właściwie!

Nauka programowania w niedalekiej przyszłości pozwoli w niedalekiej przyszłości dzieciom rozwiązywać problemy naszego dzisiejszego świata:

Tworzenie systemów wykorzystujących AI (sztuczną inteligencję)

Projektowanie inteligentnych domów z energooszczędnymi rozwiązaniami

Opracowywanie lekarstw w walce przeciwko śmiertelnym chorobom

Dzięki naszym zajęciom: programowanie, logiczne myślenie, zagadnienia z zakresu robotyki i rozwiązywanie problemów będą pestką! Dzieci będą gotowe do wkraczania w kolejne technologiczne i programistyczne wyzwania. A wszystko to przy świetnej zabawie! Kto wie, może nawet wyprzedzą Elona Muska w kolonizacji Marsa?

7 poziomów akademii

Cennik + opis poziomów

Roboludek Junior

3 lata
WIEK

Czytaj więcej...

max. 8 dzieci

30 minut

70zł

Czy brzdąc w wieku 3 lat może rozpocząć naukę programowania? Brzmi trochę abstrakcyjnie, ale jak najbardziej. Nauka samego programowania dla dzieci w tym wieku opiera się na rozwoju logicznego, sekwencyjnego i algorytmicznego myślenia, ale podczas zajęć rozwijany jest szereg innych umiejętności tj. spostrzegawczość, kreatywność, poczucie samoskuteczności, dostrzeganie krótko- i długotrwałych skutków działania a także motoryka duża i mała.


Nasze zajęcia przewidziane są dla trzylatków. Prowadzone są w kameralnych grupach (max. 8 osób). Podczas zajęć dzieci wspólnie siedząc w kółku bawią się robotem a obecność dwóch trenerów pozwala na poświęcenie uwagi każdemu dziecku z osobna. Długość zajęć dostosowana jest do wieku dzieci i możliwości utrzymania skupienia, dlatego jedne zajęcia trwają 30 minut. W cyklu rocznym przewidziane jest 30 zajęć. Zajęcia oparte są na autorskich scenariuszach opracowanych z myślą o najmłodszych. Wykorzystujemy robota Cubetto czyli naszego Kubusia – drewnianego robocika, który porusza się po swojej planszy. Zajęcia są sfabularyzowane dzięki czemu dzieci będą mogły przenieść się w świat Kubusia i wspólnie z nim przeżywać kolejne przygody przemierzając jego świat. Zadaniem dzieci jest wyznaczanie trasy dla robota przy pomocy specjalnego pilota, w którym układa się sekwencje ruchów kolorowymi bloczkami.

Roboludek

4 lata
WIEK

Czytaj więcej...

max. 8 dzieci

30 minut

70zł

Nasze zajęcia skierowane są do dzieci 4-letnich i do poznanego już wcześniej Cubetto dołączamy robota iPandę. Prowadzone są w kameralnych grupach (max. 8 osób). Podczas zajęć dzieci wspólnie siedząc w kółku bawią się robotem a obecność dwóch trenerów pozwala na poświęcenie uwagi każdemu dziecku z osobna. Długość zajęć dostosowana jest do wieku dzieci i możliwości utrzymania skupienia, dlatego jedne zajęcia trwają 30 minut. W cyklu rocznym przewidziane jest 30 zajęć. Zajęcia oparte są na autorskich scenariuszach opracowanych z myślą o najmłodszych. Konwencja zajęć jest podobna jak w przypadku Kubusia jednak ten robot ma większe możliwości. Przy programowaniu posługiwać się można funkcjami matematycznymi, robot pokazuje emocje i wchodzi w interakcje z otoczeniem.

Roboludek Master

5-6 lat
WIEK

Czytaj więcej...

max. 14 dzieci

60 minut

100zł

Klocki LEGO® kojarzą się głównie z zabawą, i słusznie. Chyba każdy w dzieciństwie lubił układać rozmaite konstrukcje z LEGO®. Ale poza zabawą jest to świetne narzędzie do rozwijania kreatywności, zdolności manualnych czy wyobraźni przestrzennej. Budując z instrukcji dzieci rozwijają spostrzegawczość, percepcję wzrokową i dokładność. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać LEGO® na naszych zajęciach, aby uczyć najmłodszych właśnie przez zabawę. Korzystamy z zestawów LEGO® Education WeDo2.0, które poza standardowymi klockami wyposażone są w programowalną elektronikę programowaną z tabletu. Dzięki czemu zbudowane konstrukcje mogą ożyć dając jeszcze większą frajdę. Programowanie odbywa się w specjalnie dedykowanym programie wykorzystującym bloczki, które przeciąga się na ekran układając sekwencję ruchów robota.

Mały Robotyk

0-2
KLASA

Czytaj więcej...

max. 14 dzieci

60 minut

100zł

Kolejny etap naszej Akademii to dwa poziomy Małego Robotyka. Pierwszy z nich skierowany jest do dzieci z klas 0-2. Na poziomie Mały Robotyk zajęcia trwają 1h i prowadzone są w niewielkich grupach (max. 14 osób) przez dwóch trenerów. Na tym kursie wykorzystamy klocki LEGO® Education WeDo 2.0 do tworzenia ciekawych, atrakcyjnych dla dzieci robotów i poznawania tajników programowania. Zestawy WeDo 2.0 poza samymi klockami posiadają elektronikę dzięki, której konstrukcje ożyją. Będziemy budować m. in. pojazdy, zwierzątka czy maszyny. Na każdej lekcji stworzymy jednego robota z instrukcji, zaprogramujemy go na komputerze w dedykowanym programie z interfejsem typu Drag n’Drop i robot będzie gotowy do zabawy, eksperymentowania i przebudowywania. Takie zajęcia to nie tylko atrakcja, ale także okazja do rozwinięcia wielu cennych umiejętności. Dzieci budując rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, percepcję wzrokową. Programując uczą się logicznego i algorytmicznego myślenia. Pracując w parach z innymi dziećmi nauczą się współpracy i wspólnego dążenia do celu. Cały kurs wpłynie również na postrzeganie nowoczesnych technologii, doda wiedzy i pewności siebie w poruszaniu się po świecie naszpikowanym elektroniką.

Mały Robotyk Master

3-4
KLASA

Czytaj więcej...

max. 14 dzieci

60 minut

100zł

Mały Robotyk Master to kurs robotyki i programowania dla klas 3-4 z nieco większym nastawieniem na programowanie. Dlatego tutaj używamy Scratch’a 3.0, który daje nie ograniczone możliwości do wykorzystania. Dzieci budować będą roboty z zestawów LEGO® Education WeDo2.0. Jednak samo budowanie będzie stanowiło mniejszą część zajęć. Skupimy się na programowaniu. Do uruchomienia naszych robotów będziemy używać znany dzieciom ze szkoły język programowania Scratch, który daje znacznie większe możliwości manipulacji robotem niż dedykowany program blokowy. Na tym poziomie dzieci nauczą się już tworzenia bardziej złożonych algorytmów.


Podczas zajęć dzieci pracują parami. Wspólna praca i pokonywanie trudności mając jeden cel jest świetną kazją do rozwinięcia umiejętności współpracy. Grupy, w których prowadzimy zajęcia liczą maksymalnie 14 osób. Przez cały cykl 30-stu godzinnych zajęć dzieci będą wgryzać się w tajniki kodowania pod okiem dwojga trenerów.

Inżynierowie

4-6
KLASA

Czytaj więcej...

max. 14 dzieci

120 minut

180zł

Inżynierowie to poziom dla prawdziwych miłośników budowania, konstruowania i programowania. Na tych zajęciach budujemy złożone konstrukcje z zestawów LEGO® MINDSTORMS® EV3. Są to bardzo bogate zestawy, które poza ogromem różnego rodzaju klocków, zębatek, tulejek osi czy kół wyposażone są z 3 silniki, czujnik koloru, czujnik odległości, dwa czujniki dotyku i żyroskop. Taki zestaw daje w zasadzie nieskończone możliwości tworzenia i modyfikowania bardzo zaawansowanych konstrukcji. Programowanie robotów odbywa się na komputerze bądź tablecie w dedykowanym programie złożonym z bloków, który umożliwia programowanie zawartej w zestawie elektroniki i układanie zarówno łatwych jak i bardzo złożonych, wielowątkowych programów. Zajęcia te będą wielką atrakcją dla osób kochających LEGO®.


Kurs skierowany jest do dzieci z klas 4-6. Składa się z 30-stu lekcji, a na każdej z nich będziemy budować jednego robota. Zajęcia trwają 2 godziny zegarowe co stanowi ogrom czasu na zabawę i naukę. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach (max 14 osób) przez dwóch doświadczonych trenerów. Podczas zajęć dzieci pracują parami, co ułatwia im pracą, ale także uczy współpracy.

Inżynierowie Master

5+
KLASA

Czytaj więcej...

max. 14 dzieci

120 minut

180zł

Warsztaty na poziomie Inżynierowie Master to wyższa szkoła jazdy. Przewidziane są dla młodzieży klas 7-8, która czuje chęć stawienia czoła prawdziwemu programowaniu, chcącej tworzyć własne aplikacje na urządzenia mobilne i własne urządzenia sterowane mikrokontrolerem. Dla osób, które dostrzegają w nowoczesnych technologiach, poza biernym użytkowaniem, możliwość wykorzystania jej do samodzielnego tworzenia własnych projektów a tym samym świetnej zabawy.


Cykl warsztatów składa się z 30-stu zajęć po 120 minut, z czego 15 lekcji poświęconych jest aplikacjom mobilnym i piętnaście elektronice. Warsztaty prowadzone są przez dwóch doświadczonych trenerów w kameralnych grupach (max 14 osób) tak, aby każdy uczestnik kursu miał zapewnioną pomoc i mógł tworzyć we własnym tempie.


Kurs aplikacji mobilnych prowadzony jest w środowisku programistycznym MIT App Inventor dedykowanym do nauki tworzenia gier i aplikacji na smartfony i tablety. Środowisko umożliwia programowanie profesjonalnych aplikacji z wykorzystaniem intuicyjnych bloków dzięki czemu będziemy skupiać się na samym zrozumieniu logiki działania programu oraz poznaniu architektury aplikacji mobilnych, niepotrzebnie nie angażując się w pisanie kodu i składnię.


W drugiej części kursu młodzi adepci sztuki programowania wkroczą w meandry elektroniki. Z wykorzystaniem Arduino UNO – płytki z mikrokontrolerem – nauczą się tworzyć pierwsze układy, stworzą inteligentny dom naszpikowany czujnikami czy auto. Doświadczeni wcześniejszymi zajęciami zakończą programowanie w blokach i przejdą na najwyższy poziom wtajemniczenia – programowanie w kodzie. Od jakiego języka zaczniemy? Oczywiście od C.

Dlaczego my?

Nasz zespół

Jesteśmy gotowi na rozwijanie pasji u Twojego dziecka!

“Dwóch kolegów postanawia stworzyć branżę na nowo, ponieważ widzi brak wykorzystanego potencjału ” – brzmi jak historia założenia firmy Intel®, ale właśnie takie były początki GO4Robot. Mając do dyspozycji swoje 2 laptopy i dużo zapału. Dzisiaj, po 5 latach od założenia firmy pod naszą opieką znajduje się ponad 2500 dzieci, a swoje oddziały mamy w 3 innych miastach: Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku, a nasza Mobilna Akademia Robotyki odwiedza całą Polskę.

Nasza pasja przyciąga ludzi takich jak my, dzięki temu mamy pewność, że jakość warsztatów pozostaje niezmienna. Zespół i atmosfera to najistotniejsze elementy. Dzięki doświadczonym, wykwalifikowanym trenerom dzieci w całej Polsce mogą uczyć się robotyki tak jak zakładaliśmy - poprzez zabawę i pod czujnym okiem. Wiemy, jak ważne jest - szczególnie w obecnym czasie - bezpieczeństwo, dlatego nasze zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach z zachowaniem wszystkich zasad ostrożności.

Sukces w liczbach Sukces w liczbach

Zajęcia w twojej szkole i przedszkolu

Nie musisz zawozić dziecka na zajęcia, ponieważ lekcje odbywają się w placówce, do której uczęszcza.

Autorski plan edukacyjnych zajęć

Stworzyliśmy własny, edukacyjny plan zajęć, który obejmuje nawet do 7 lat nauki.

Kameralne grupy

Stawiamy na kameralność zajęć, dlatego w grupie jest max. 14 dzieci, a w dwóch najmłodszych grupach max. 8 dzieci oraz 2 trenerów.

Jeśli chcesz zapisać dziecko na zajęcia kliknij na poniższy przycisk!

Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas:

FAQ

1. Jak się zapisać?

Kliknij w link, aby przejść do formularza zapisów. Rekrutacja do Akademii odbywa się we wrześniu. Wówczas organizujemy również darmowe lekcje pokazowe, na które można przyjść z dzieckiem. O szczegółach i terminach można dopytać, kontaktując się z przedstawicielami Akademii.

2. Ile trwają zajęcia?

Proponowane przez nas zajęcia trwają od października do czerwca. Czas pojedynczych warsztatów zależy od poziomu zaawansowania - od 30 do 120 minut. W trakcie całego cyklu przeprowadzamy 30 zajęć. Na początku każdego semestru opracowujemy harmonogram zajęć, który przekazujemy rodzicom lub opiekunom, uwzględniając w nim dni wolne.

3. Jak liczne są grupy?

Stawiając na kameralność i efektywność zajęć, w grupach Roboludek i Roboludek Junior może się znajdować maksymalnie 8 uczestników, a w pozostałych wyższych poziomach maksymalnie 14 uczestników. W przypadku bardziej zaostrzonych wymagań związanych z COVID-19 dostosujemy wielkości grup.

4. Ile jest robotów/zestawów na zajęciach?

Promujemy ideę pracy zespołowej. W grupach Roboludek i Roboludek Junior mamy na zajęciach od 1 do 2 robotów. W pozostałych grupach na naszych zajęciach dzieci pracują w 2-osobowych zespołach i wspólnie budują roboty z klocków. Na każdą parę przypada robot i tablet/laptop.

5. Na czym pracujemy?

W ramach prowadzonych przez nas zajęć i warsztatów wykorzystujemy specjalne zestawy LEGO® Education WeDo 2.0, Mindstorms® EV3, Arduino, Cubetto, App Inventor, mTiny oraz Scratch. Dzięki zestawom od sprawdzonych firm jesteśmy pewni, że każdy warsztat będzie przeprowadzony na najwyższym poziomie. Do programowania z kolei używamy tabletów oraz laptopów.

6. Kim są trenerzy?

Zajęcia w Akademii są prowadzone zawsze przez 2 osoby, dzięki czemu Trenerzy mogą poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość czasu oraz w razie potrzeby pomóc mu. Trenerzy ukończyli wewnętrzne szkolenia z opieki oraz ewentualnych zagrożeń podczas zabawy. Eksperci są absolwentami kierunków inżynierskich lub pedagogicznych oraz psychologicznych. Więcej informacji znajduje się w zakładce O nas

7. Co jeżeli dziecko opuści zajęcia?

W dzienniku odnotowujemy nieobecności, a pod koniec kursu je sumujemy. Nieobecności rozliczamy w postaci vouchera na inne nasze usługi.

8. Czy podpisywana jest umowa?

Tak, umowę podpisujemy z każdym rodzicem z osobna lub jedną z przedszkolem. Umowa jest podpisywana drogą elektroniczną, przez e-mail.

9. Czy istnieje możliwość rezygnacji z zajęć?

Tak, wystarczy złożyć w tym celu pisemne wymówienie oraz przekazać je Trenerowi lub przesłać pocztą elektroniczną na adres zapisy@g4r.pl Zastrzegamy prawo do zatrzymania opłaty za pełen miesiąc, w którego trakcie została złożona rezygnacja.

10. Jak tworzy się grupa?

Pierwsze spotkanie odbywa się we wrześniu, w miejscu w którym chcemy prowadzić zajęcia. Rodzice mogą zapisać dzieci na zajęcia pokazowe, które odbywają się w ustalonym terminie. Następnie ustalamy, w jakim dniu najlepiej prowadzić zajęcia i czekamy, aż grupa będzie liczyła min. 8 osób. Dopiero po deklaracji tylu chętnych osób podpisujemy umowy finalne z rodzicami. Przygodę zaczynamy od Października!

Jeśli chcesz zapisać dziecko na zajęcia kliknij na poniższy przycisk!

-Zbuduj! -Zaprogramuj! -Zapamiętaj!