Warsztaty z robotyki dla dzieci Poznań

Wybierz kreatywne atrakcje dla dziecka z nauką programowania w Poznaniu🚀

Poziomy edukacyjne

W naszych kursach dziecko może uczestniczyć nawet przez 7 lat. Program edukacyjny mogą rozpocząć dzieci już od 3 roku życia. W dowolnym momencie można dołączyć do Akademii, bez względu na posiadane umiejętności. Przygotowaliśmy poziomy dla kursantów dostosowane do ich wieku.

Wybierz:

Przedszkole

Szkoła

Roboludek Junior Cubetto

3 latki

Pierwsze kroki w świecie programowania przy użyciu robota Cubetto od PrimoToys. Najmłodsze dzieci zapoznają się z pojęciem algorytmu przy pomocy fizycznych bloczków funkcyjnych i kodowania dotykiem.

95 zł/m-c

WIĘCEJ

Roboludek mTiny

4 latki

Zgłębianie kolejnych tajników wiedzy z zakresu programowania. Wykorzystanie interaktywnego robota mTiny od Makeblock sprawia, że dzieci oswajają się z nowoczesną technologią i programują świetnie się przy tym bawiąc.

95 zł/m-c

WIĘCEJ

Roboludek Master

5-6 lat

Poziom dla dzieci ciekawych świata i nowych doświadczeń. Roboludki zgłębiają podstawy robotyki w praktyce - konstruując roboty. Zdobywana wiedza z programowania sprawia, że roboty ożywają!

135 zł/m-c

WIĘCEJ

Mały Robotyk

wiek 6-7 lat

Program dla dzieci wczesnoszkolnych, który został rozszerzony o nieco trudniejsze konstrukcje i wyzwania. Mali Robotycy zgłębiają jeszcze bardziej zaawansowane tajniki programowania takie jak na przykład zmienne.

135 zł/m-c

WIĘCEJ

Mały Robotyk Master

Wiek 8-9 lat

Poziom dla dzieci, przed którymi świat robotyki ma już niewiele tajemnic. Są to zajęcia projektowe oparte o metodykę STEAM, zorientowane na zagadnienia inżynieryjne. Jeszcze więcej wyzwań z zestawami LEGO®.

145 zł/m-c

WIĘCEJ

Inżynier Junior

Wiek 9-10 lat

Nowy program edukacyjny na zestawach LEGO® Education SPIKE™ Prime. Zajęcia projektowe, które dają jeszcze więcej możliwości konstruowania i programowania robotów. Poziom stworzony z myślą o drzemiącym potencjale inżynierskim w młodych umysłach.

175 zł/m-c

WIĘCEJ

Inżynier

Wiek 10-15 lat

Zajęcia trwające 1,5 godziny przy użyciu tabletów, na których dzieci za pomocą programu do tworzenia aplikacji mobilnych App Inventor tworzą swoje własne aplikacje na telefon. Kursanci uczą się zaawansowanego programowania i oswajają się ze specjalistycznym słownictwem w języku angielskim.

195 zł/m-c

WIĘCEJ

Zajęcia i warsztaty z robotyki dla dzieci Poznań

Nauka programowania jest długim procesem. Najlepiej, gdy dzieci zaczynają ją jak najwcześniej. Logiki nauczamy już dzieci w wieku przedszkolnym. Akademia GO4Robot® to kilka lat zdobywania i rozwijania nowych umiejętności przez Twoją pociechę. Podczas zajęć z udziałem dzieci pod okiem doświadczonych opiekunów poznają podstawy programowania, robotyki, oraz usprawnią na zajęciach swoje umiejętność rozwiązywania problemów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę zajęć i zapisywania dzieci na zajęcia!

Gdy jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, podczas trwających wiele tygodni zajęć i warsztatów z dziećmi mogą powstać niesamowite konstrukcje. Na prowadzonych przez nas zajęciach w Poznaniu rzucamy dzieciom wyzwania, które uczą je samodzielności. To bezpieczne, odbywające się pod nadzorem dorosłych wydarzenia i zajęcia dla dzieci, które stanowiąc pożywkę dla wyobraźni, a udział w nich cieszy jak zabawa z rówieśnikami. Poprzez różnego rodzaju aktywność z dziećmi rozwijane są między innymi spostrzegawczość dziecka, logiczne myślenie oraz zdolności fizyczne. Chłonne umysły najmłodszych można w skuteczny sposób zapełniać wartościową wiedzą i właśnie do tego dążymy. Ciekawe warsztaty dla dzieci w Poznaniu przybliżają dzieciom zagadnienia z dziedziny robotyki, ale także chcemy rozwijać u dzieci chęć do udziału w zajęciach i tworzenia własnych i oryginalnych rozwiązań.

Ciekawe warsztaty dla dzieci odbywają się w Poznaniu i okolicach tego miasta, czyli wszędzie tam, gdzie znajdą się chętne dzieci do nauki w kilkuosobowych lub kilkunastoosobowych grupach. Tym, co wyróżnia nasze usługi i zajęcia dla dzieci na tle innych usług na rynku, jest fakt, że kursy programowania dla dzieci Poznań przeprowadzamy w placówkach, do których dzieci uczęszczają na co dzień. Podejmujemy współpracę z przedszkolami oraz szkołami i dzięki temu wielu rodziców nie musi dowozić swoich dzieci na zajęcia dodatkowe w Poznaniu. Zyskują na tym i rodzice, i dzieci, które czują się w znanym miejscu bezpiecznie i komfortowo, dzięki czemu uczestnicy mogą skupić się na rozwoju i nauce poprzez zabawę. Odpowiedzi na pytania obejmujące nasze warsztaty z robotyki Poznań znajdują się na naszej stronie. Zapraszamy na zajęcia z robotyki dla dzieci Poznań wszystkie poznańskie pociechy - programowanie dla dzieci to zajęcia dla uczestników już w wieku 3 lat!

Zajęcia i warsztaty z programowania dla dzieci w Poznaniu

Zajęcia i warsztaty dla dzieci w Poznaniu pozwalają dziecku podczas zabawy i eksperymentów zapoznać się z najnowszymi technologiami. W ramach proponowanych przez nas zajęć dodatkowych dla dzieci w mieście Poznań lub jego okolicach znajdują się zarówno warsztaty cykliczne, jak i półkolonie na wakacje, jednorazowe pokazy, wydarzenia, atrakcje czy oferty specjalne, czyli urodziny z LEGO®. Podczas zabawy na imprezach tematycznych dzieci mogą poczuć się jak superbohaterowie, znane postacie z bajek i uczestniczyć w budowaniu w grupie. Sprawdź koniecznie warsztaty z robotyki w Poznaniu z GO4Robot®!

Takie warsztaty z programowania dla dzieci -w Poznaniu są odskocznią od rzeczywistości oraz standardowej edukacji. Wiemy, że w każdym uczestniku drzemie ogromny potencjał, a my staramy się go u dzieci maksymalnie wykorzystać. Udowadniamy, że dziecko może spędzić wartościowy czas i czegoś się nauczyć nawet w grze, zabawie lub przy pomocy klocków czy sprzętu elektronicznego. Robotyka i IT to branże w przypadku których rozwój jest nieustanny, ale ich podstaw można uczyć się już z małym dzieckiem. Nauka kodowania w naszej Akademii angażuje kreatywne i logiczne myślenie nawet u najmłodszych uczestników, uczy ich pracy w zespole, prowadzi do zwiększenia zdolności poznawcze i analityczne, a także pozwala wychodzić poza znane schematy oraz poszukiwać ciekawych rozwiązań, co przyda im się gdy będą już dorosłymi ludźmi.

Placówki w twojej okolicy

Wybierz na mapie najdogodniejszą lokalizację

Opinie

opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion

Kompetencje

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Dlaczego GO4Robot?

Zapisz się

Rozwój

Programy edukacyjne dla naszej Akademii tworzą specjaliści z zakresu pedagogiki, którzy są świadomi zróżnicowanych potrzeb najmłodszych kursantów. Każdy rok to nowe wyzwania dla uczestników prowadzonych przez nas zajęć. Programy są zatem dostosowane zarówno do wieku kursantów, jak i ich umiejętności.

Sprzęt

Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem wyłącznie certyfikowanych i sprawdzonych zestawów LEGO® Education i Cubetto. Praca z takim sprzętem sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą jakość nauki, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa kursantów.

Trenerzy

Liczba uczestników w grupie wynosi maksymalnie 10 lub 14 osób. Stawiamy na kameralne grupy i pełną efektywność zajęć. Dbamy o jak największy komfort kursantów, dlatego zajęcia prowadzone są przez dwóch wykwalifikowanych Trenerów. Chcemy, by zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, uzyskały szybko taką pomoc, jakiej potrzebują.

Dojazdy

Dzieci, które uczestniczą w naszych zajęciach, nie muszą opuszczać bezpiecznych placówek - to my dojeżdżamy do szkół oraz przedszkoli. Szanujemy przy tym czas rodziców oraz opiekunów naszych kursantów.

Częste pytania rodziców (FAQ):

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Aby przejść do formularza zapisów - kliknij tutaj. Rekrutacja do Akademii rozpoczyna się w połowie sierpnia i trwa do końca września. Zapisanie dziecka na zajęcia w trakcie trwania roku szkolnego jest możliwe jeżeli w danej grupie są jeszcze wolne miejsca. O szczegóły i terminy można dopytać kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.

Moje dziecko nigdy nie chodziło na robotykę - czy te zajęcia są dla niego?

Nasze zajęcia przeznaczone są nie tylko dla dzieci, które mają już jakiekolwiek doświadczenie z robotyką. Poziomy edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, by obudzić w dzieciach zainteresowanie i rozwijać ich indywidualne umiejętności na każdym poziomie ich zaawansowania. Nasi Trenerzy na zajęciach poświęcają uwagę każdemu dziecku, dzięki czemu mamy pewność, że każdy rozumie przedstawiane zagadnienia.
Ze szczegółowymi opisami poziomów można się zapoznać klikając tutaj.

Moje dziecko już chodziło na robotykę - czy nie będzie się nudzić?

Poziomy edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, by ich poziom zaawansowania stopniowo wzrastał. Po ukończeniu jednego z poziomów dziecko nabywa umiejętności umożliwiające rozpoczęcie poziomu wyżej. Na każdych zajęciach tworzymy zupełnie inne roboty i poruszamy różne zagadnienia, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek nudzie!
Ze szczegółowymi opisami poziomów można się zapoznać klikając tutaj.


Ile dzieci jest w grupie?

Stawiamy na kameralność zajęć, która - naszym zdaniem - idzie w parze z ich efektywnością. W grupach Roboludek Junior oraz Roboludek może znajdować się maksymalnie 8 uczestników, a w pozostałych wyższych poziomach - maksymalnie 14 uczestników. W przypadku zaostrzenia wymagań związanych z COVID-19 dostosowujemy wielkość grup do aktualnie panujących wytycznych.

Jakie są grupy wiekowe?

Nasz program edukacyjny to 8 grup wiekowych, które zostały wyznaczone i opracowane z uwagi na potrzeby rozwojowe dziecka w danym wieku. 


Czy zajęcia są w szkole/przedszkolu?

W zależności od poziomu, zajęcia odbywają się w przedszkolu lub szkole, do której uczęszcza dziecko. W przypadku, gdy nie mamy możliwości wynajmowania sali w danej placówce, staramy się przeprowadzać zajęcia w miejscach jak najbliższych danego miejsca.
Aby zapisać dziecko do konkretnej placówki - kliknij tutaj.

Czy muszę podpisywać umowę?

Tak. Umowa podpisywana jest z każdym rodzicem z osobna lub jedna z przedszkolem. Dokument podpisywany jest drogą elektroniczną.

Czy odbierzecie moje dziecko ze świetlicy?

W przypadku zajęć prowadzonych na terenie danej placówki lub w miejscu pobliskim nasi Trenerzy odbierają dziecko ze świetlicy i bezpiecznie przyprowadzają na zajęcia. Wystarczy nas jedynie poinformować, w jakiej świetlicy będzie przebywało dziecko.

Czy poziom nauki jest dostosowany do etapu rozwoju dziecka?

Wszystkie poziomy edukacyjne, które opracowaliśmy oparte są przede wszystkim na zaspokajaniu potrzeb rozwojowych dziecka w danym wieku, a także na rozwoju jego umiejętności.
Szczegółowe informacje o każdym z poziomów - kliknij tutaj.

Co jeżeli dziecko opuści zajęcia?

W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, proponujemy wiele możliwości rozwiązania sytuacji. Przede wszystkim, stwarzamy dziecku możliwość odrobienia zajęć w innej grupie zajęciowej. W przypadku dłuższej nieobecności dziecka, sprawa rozpatrywana będzie indywidualnie, by dziecko miało możliwość dogodnego nadrobienia zaległości. Wszystkie nieobecności odnotowujemy, a na koniec kursu sumujemy - zostają one rozliczone w postaci vouchera na wszystkie nasze usługi.

Czy mogę zrezygnować z zajęć?

Istnieje możliwość rezygnacji z zajęć w każdym momencie trwania kursu. W tym celu należy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy oraz przekazać je Trenerowi lub przesłać pocztą elektroniczną na adres zapisy@g4r.pl. Umowa kończy się z ostatnim dniem miesiąca, w którym zostanie złożone jej wypowiedzenie. Zastrzegamy sobie prawo do zatrzymania opłaty za pełen miesiąc, w którego trakcie została złożona rezygnacja.

Co w przypadku braku możliwości prowadzenia zajęć w formie stacjonarnej?

W przypadku zaostrzenia się sytuacji pandemicznej i wprowadzenia nowych obostrzeń przez Rząd - nasz plan edukacyjny uwzględnia kształcenie online. Opracowane przez nas poziomy zajęciowe online również dopasowane są do wieku dzieci, a umiejętności na nich zdobywane odpowiadają tym, które dziecko zdobywało by stacjonarnie.

Jak zapłacić za zajęcia?

Płatność za zajęcia odbywa się elektronicznie. W systemie znajdą Państwo informację dotyczącą płatności - zarówno kwoty, jak i terminu płatności. Przelewu należy dokonać na wskazane konto w wyznaczonym terminie.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Poznań

Zadzwoń do nas: +48 668 115 750

Napisz do nas: zapisy@g4r.pl