Zimowe ferie w Poznaniu 2021

Pierwsza połowa stycznia – na ten czas czekają wszyscy uczniowie poznańskich szkół, których, na równi z ich nauczycielami, nauka zdalna nierzadko przyprawia o zawrót (i ból!) głowy. Wiele rodziców zadaje sobie jednak pytanie, jakie aktywności, różniące się od tych ze szkolnej codzienności, można zaproponować dziecku zmęczonemu odrabianiem zadań i nauką na kartkówki oraz sprawdziany. Przedstawiamy zatem sposoby na ciekawe ferie zimowe dla dzieci – Poznań to na szczęście miasto, które nigdy nie zawodzi w kwestii kultury, rozrywki i sportu.

Ferie zimowe – Poznań à la Zakopane

Pierwszą propozycją są półkolonie sportowe organizowane przez serwis wyjazdowi.pl na terenie Malta Ski – malowniczo położonego, bo nad popularnym jeziorem, sztucznego stoku narciarskiego.

 • Kiedy? W nadchodzące ferie zimowe 2021 pierwszy turnus potrwa od poniedziałku 15.02 do piątku 19.02 a drugi od 22 do 26 lutego.
 • Kto może wziąć udział? Każdy chętny do sprawdzenia swoich sił na nartach lub snowboardzie w wieku od 11 do 16 lat – zaproszeni są więc uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół średnich.
 • Co obejmują półkolonie dla dzieci? Podczas turnusu młodzi adepci sztuki szusowania po śniegu przejdą intensywne szkolenie na snowboardzie lub nartach na stoku Malta Ski. Zajęcia będą odbywać się codziennie przez 90 minut, więc najmłodsi otrzymają aż 10 godzin lekcyjnych aktywnego treningu!
 • Czy trzeba mieć swój sprzęt sportowy? Nie – organizator może zapewnić kompletny sprzęt narciarski lub snowboardowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać ze swojego własnego ekwipunku.
 • Ile kosztują półkolonie narciarskie podczas ferii zimowych w Poznaniu? Całość wynosi 719 zł – 30% ceny należy wpłacić do trzech dni po zawarciu umowy, natomiast resztę dopiero w dniu rozpoczęcia turnusu.
 • Czy uczestnicy mają zapewnione dodatkowe atrakcje? Tak – codziennie po rozgrzewce i szkoleniu na stoku uczestnicy zjedzą dwudaniowy obiad w restauracji nad Maltą, a następnie mogą wziąć udział w dodatkowych zajęciach, np. na desce Trickboard czy łyżwach. Ponadto po zakończeniu półkolonii każdy otrzyma pamiątkowy upominek. Cena obejmuje także ubezpieczenie NNW.

Wszystkie szczegóły dotyczące rezerwacji znajdują się na stronie organizatora, który podkreśla, że z powodu pandemii liczba miejsc została ograniczona do 14.

Jakie zalety ma szkolenie na nartach lub snowboardzie? Dyscypliny te wpisują się w ramy wszechstronnej aktywności fizycznej, która w młodym okresie życia szczególnie sprzyja rozwojowi (fizycznemu i psychospołecznemu) i zdrowiu. Dla ekstrawertyków będzie to doskonała alternatywa dla edukacji online, która ogranicza kontakty z rówieśnikami oraz trening w szkolnych drużynach sportowych.

Poznań – ferie przepustką do świata technologii

Ta obietnica, która doskonale oddaje ideę działania Akademii Robotyki GO4Robot, dążącą do popularyzacji kompetencji związanych z programowaniem wśród najmłodszych grup wiekowych. Wszystko zostało oczywiście okraszone nietuzinkowymi formami zabawy podczas nauki, a może właśnie nauki podczas zabawy?

Wielu rodziców może zapytać: Ale jak to świat technologii? Przecież moje dziecko spędza ze wzrokiem wbitym w komputer lub smartfon pół dnia… Na szczęście uczestnicząc w warsztatach organizowanych w Strefie technologii Go4Robot, najmłodsi nie są biernymi odbiorcami cyfrowych nowinek, ale sami aktywnie uczestniczą w nabywaniu kompetencji związanych ze światem programowania, robotyki i szeroko pojętej matematyki.

 • Dla kogo dedykowana jest Strefa technologii? W zajęciach organizowanych przez GO4Robot udział może wziąć każdy – nie trzeba znać podstaw programowania czy robotyki, które dla wielu nawet brzmią obco. Wszystkiego można nauczyć się na miejscu bardzo prostymi metodami. Klocki jako analogia tworzenia algorytmów? Czemu nie! Do udziału zachęcamy również dzieci przejawiające zdolności humanistyczne – w końcu do programowania służy specjalny… język!
 • Czy w ramach Strefy można uczestniczyć w warsztatach? Tak – realizowane są cykliczne zajęcia edukacyjne oraz zajęcia pozalekcyjne dla dzieci, m.in. z programowania (dla uczestników w wieku 4-18 lat) lub interaktywna wystawa robotów.
 • Jakie atrakcje oferuje Strefa technologii podczas ferii zimowych?
  • nauka programowania robotów,
  • tworzenie aplikacji od zera,
  • nauka sterowania dronami,
  • poznanie funkcjonowania robotów Sumo, Wall-E, BB8,
  • interaktywna wystawa robotów,
  • zabawa klockami LEGO®.
 • Czy dziecko może zostać w Strefie bez rodzica? Tak – opiekę sprawują nad nim wykwalifikowani animatorzy, wprowadzając je w tajniki algorytmów i programowania.

Strefa technologii to niejedyna propozycja od GO4Robot na nadchodzące ferie zimowe dla dzieci. Poznań to doskonałe miasto na piesze wędrówki z pociechą, jednak w deszczowe i zimne dni chęci na wyjście z domu błyskawicznie maleją. Programowanie można na szczęście poznawać we własnym pokoju. Go4Robot proponuje (nie tylko przyszłym studentom Politechniki, ale każdemu) lekcje offline oraz online, które pozwalają na spędzenie czasu przed komputerem w całkiem inny sposób, a co więcej – na wypracowanie kompetencji przydatnych na kolejnych etapach edukacji. Dostępne są m.in. kursy projektowania gier, tworzenia własnego edytora graficznego lub oryginalnych animacji, a także nauka języka programowania Python od podstaw. Zainteresowaniem cieszy się także edukacyjna mapa do gry Minecraft, która zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Niezależnie od wieku każdy uczeń może znaleźć coś dla siebie.

Oferta CK ZAMEK – ferie zimowe Poznań

Zimowe wakacje to idealny czas na nadrobienie kulturalnych zaległości we własnym mieście. Na liście najpopularniejszych obiektów wartych poznania wraz z najmłodszymi Centrum Kultury Zamek zajmuje zasłużone wysokie miejsce, ale nie każdy poznański rodzic zna jego ofertę. Oprócz bieżących wydarzeń, takich jak koncerty, warsztaty, spotkania i wykłady dla dzieci są przygotowywane dedykowane im aktywności na okres ferii zimowych. Swoim programem obejmują je liczne pracownie artystyczne działające w ramach CK Zamek.

W minione ferie najmłodsi mogli uczestniczyć m.in. w warsztatach tańca kreatywnego, spektaklach teatralnych, warsztatach aktorskich i wokalnych lub zajęciach z języka migowego. Mamy nadzieję, że program na ferie zimowe w kolejnych latach będzie tak samo wypełniony niecodziennymi aktywnościami dla uczniów. Warto zapoznać się z ofertą tego unikalnego miejsca na mapie Poznania i wycisnąć z niego jak najwięcej – wiele wydarzeń jest bowiem darmowych lub w bardzo niskiej cenie.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jakie atrakcje zapewnić dziecku w ferie zimowe w Poznaniu?

Warto wybrać oryginalną formę rozrywki, na którą najmłodsi mogą nie mieć czasu podczas roku szkolnego. Można połączyć to z nabywaniem wielu nowych i przydatnych w dalszej edukacji umiejętności, wybierając warsztaty programowania organizowane przez GO4Robot.

Gdzie można zostawić dziecko w ciągu dnia podczas ferii zimowych?

Jedną z propozycji jest Strefa technologii zaaranżowana w Galerii Malta. Czeka tam szereg zajęć dla dzieci w każdym wieku, związanych z robotyką i programowaniem. Nie oznacza to jednak, że potrzebna jest wcześniejsza wiedza na ten temat. Strefa może rozpalić całkowicie nową pasję.

Jak spędzić ferie zimowe na kwarantannie?

GO4Robot zapewnia m.in. lekcje offline, a także online, dzięki którym każde dziecko przebywające w domu z własnym komputerem lub laptopem może w przystępny sposób poznać tajniki tworzenia gier komputerowych, animacji, edytorów graficznych lub rozpocząć naukę programowania w Pythonie.