Roboty clementoni w sklepie GO4Robot!

Roboty Clementoni to ulubione zabawki edukacyjne dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Ich założeniem jest nie tylko uszczęśliwianie dzieci poprzez rozrywkę, ale także stymulowanie umiejętności ich myślenia analitycznego i kreatywnego. W niniejszym wpisie z przyjemnością przedstawimy Państwu charakterystykę robotów Clementoni, a także uzasadnienie ich wysokiej wartości z perspektywy rozwojowego gospodarowania czasu wolnego swoich podopiecznych.

Co to są roboty Clementoni?

Zabawki Clementoni przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Ich projektantem jest Mario Clementoni – założyciel firmy Clementoni z ponad 50-letnią tradycją, a także niepodważalny lider na rynku w zakresie gier edukacyjnych dla dzieci. Firma Clementoni w swojej ofercie zawiera nie tylko roboty, ale także inne gry i zabawy, które w sposób kreatywny rozwijają zainteresowanie i kompetencje zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Produkty i zabawki w stylu Clementoni znajdują się także w asortymencie sklepu Go4Robot online.

Na czym polega zabawa robotami Clementoni?

Roboty Clementoni umożliwiają dzieciom zabawę związaną ze składaniem robotów, a także programowaniem i sterowaniem ich zachowania. Szczegółowość poszczególnych robotów Clementoni decyduje o poziomie trudności ich składania. Każdy z zestawów zawiera szczegółową instrukcję użycia, na podstawie której możliwe jest składanie robota krok po kroku bez ryzyka i stresu względem niepowodzenia. Roboty w stylu Clementoni wykorzystywane są w zajęciach z robotyki i programowania zarówno w szkołach, jak i na kursach prywatnych.

Czego uczą zabawki Clementoni?

Składanie robotów i programowanie ich funkcjonalności wymaga od dzieci wzmożonej koncentracji i umiejętności logicznego myślenia. Są one także optymalną formą przedstawienia koncepcji kodowania, która wpływa na przygotowanie dzieci do przyszłych realiów zawodowych opartych na technicznych umiejętnościach. Poznanie świata robotyki jest niezwykle ekscytujące i w sposób kreatywny gospodaruje czas wolny dzieci.

Do podstawowych zalet korzystania z zabawek Clementoni dla dzieci jest:

 • Rozwój zmysłu analitycznego
 • Stymulacja kreatywności i wizualizacji przestrzennej
 • Stymulacja determinacji do osiągania zamierzonych celów
 • Utrzymywanie koncentracji na stałym poziomie
 • Umiejętność wyciągania wniosków z popełnionych błędów
 • Umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań
 • Rozwój fantazji i wyobraźni względem kreowania historii
 • Poznanie intrygującego świata robotyki

RoboMaker – zestaw startowy

Przygodę z robotyką i programowaniem swoich dzieci warto rozpocząć od zestawów startowych, które umożliwią stopniowe zgłębianie tajników tych dziedzin. Każdy zestaw robotów RobMaker w sklepie GO4Robot.pl został skonstruowany i skomponowany w taki sposób, by nie przytłaczał zbyt wysokim poziomem trudności i był możliwy do zrealizowania przez dzieci o zróżnicowanych preferencjach. W jednym zestawie startowym znajdują się elementy, za pomocą których możliwe jest stworzenie 3 robotów. Każdy z nich zawiera ponadto dostęp do oprogramowania, które krok po krok przedstawi sposób poprawnego składania poszczególnych elementów robota. Nie trzeba więc obawiać się, że zabawa zakończy się rozczarowaniem lub niemożnością złożenia zabawki.

RoboMaker Zestaw Pro

RoboMaker Pro jest idealnym przykładem sposobu przystępnego przedstawienia koncepcji kodowania nawet najmłodszym nowicjuszom tej dziedziny. Na elementy zestawu, z których może powstać robot, składają się nie tylko klocki, ale także silniki i czujniki. By ich funkcjonalność została zrealizowana, niezbędne jest ich odpowiednie zaprogramowanie, umożliwiające skłonienie robota do podjęcia określonych czynności. Proces budowania RoboMakera wzbudza w dzieciach ogromne pokłady entuzjazmu i ekscytacji. Fakt ten z kolei motywuje je do podejmowania wzmożonego wysiłku intelektualnego, który jest wyjątkowo ważny na tym etapie procesu rozwojowego u dzieci. Zestaw RoboMaker zawiera elementy, które wystarczą na stworzenie aż 5 robotów. Funkcjonalne opakowanie redukuje prawdopodobieństwo zguby poszczególnych części.

Warto zauważyć, że budowanie robotów jest nie tylko świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego, a wspólne rozwiązywanie zagadek w kontekście tworzenia robotów świetnie sprawdza się z zacieśnieniu więzów rodzinnych.

Super Doc mówiący robot edukacyjny

Warto zauważyć, że budowanie robotów jest nie tylko świetnym sposobem na spędzanie czasu wolnego, a wspólne rozwiązywanie zagadek w kontekście tworzenia robotów świetnie sprawdza się z zacieśnieniu więzów rodzinnych.

Zestaw mówiącego robota edukacyjnego Super Doc składa się z:

 • kilkunastocentymetrowego robota,
 • 4 kostiumów, którymi można ubierać zabawkę,
 • 1 planszy dwustronnej,
 • 15 karteczek kierunkowych,
 • 33 kart.

Przyciski znajdujące się po tylnej stronie mini robota umożliwiają jego poruszanie się po specjalnie przygotowanej planszy i realizację określonych zadań. Aby osiągnąć zamierzony cel, istotny jest wybór przycisków w określonej kolejności. Robot sterować można w dwóch trybach:

 • Za pomocą wspomnianych przycisków znajdujących się na ekranie robota.
 • Z użyciem 33 kart.

Zestaw Super Doc jest świetnym pomysłem na prezent nieco młodszych dzieci. Zabawki edukacyjne tego typu wprawiają dzieci w zachwyt, zaskoczenie i ekscytację. Dźwięki wydobywające się z robota wpływają na dodatkowe zmysły dziecka, dodatkowo angażując je do zabawy.

Go4Robot

W asortymencie sklepu Go4Robot znajdą Państwo ciekawe alternatywy dla wyżej wymienionych zabawek edukacyjnych dla dzieci. W ofercie Go4Robot online znajdują się prezenty edukacyjne, innowacyjne zestawy klocków lego kursy LIVE i lekcje programowania i robotyki offline. Wykorzystaj potencjał swojego dziecka i znajdź dla niego idealny prezent edukacyjny na stronie Go4Robot online. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych produktów i sposobu ich zakupów zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta, gotowym rozwiać wszelkie wątpliwości. Kontakt możliwy jest pod numerem telefonu 668 115 750, lub za pośrednictwem adresu e-mail biuro@g4robot.pl. Sprawdź co mają do zaoferowania roboty Clementoni i zainwestuj w przyszłość swojego dziecka już dziś.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Czy podczas zabawy robotami Clementoni dzieci potrzebują pomocy rodziców?

To zależy. Pomoc potrzebna jest zazwyczaj podczas pierwszego zapoznania dziecka z zabawką. Często natomiast zdarza się tak, że dzieci wykazują się nawet wyższym poziomem intuicji względem składania robotów, niż sami rodzice. Nie trzeba więc obawiać się tego aspektu.

Od jakiego wieku dzieci mogą rozpocząć przygodę ze składaniem i programowaniem robotów?

Preferencje względem czynności technicznych dzieci są zróżnicowane, by można było jednoznacznie określić przedział wiekowy w tym kontekście. Przyjmuje się jednak, że ze składaniem robotów Clementoni mogą poradzić sobie dzieci już od 5 roku życia.

Co daje aplikacja Clementoni?

Za pośrednictwem aplikacji wiele robotów Clementoni można programować, sterować w czasie rzeczywistym, a także uczyć się tych czynności, a nawet tańczyć. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, warto skontaktować się ze sprzedawcą.

Jaki robot Clementoni wybrać dla dziecka?

Kwestia wyboru właściwego robota jest zależna od wieku i jego osobistych preferencji. Stopień złożoności robotów warto dobierać także do aktualnego poziomu zaawansowania dziecka względem składania robotów. To pomoże na utrzymanie zainteresowania zabawką i czerpanie satysfakcji z realizacji postawionych wyzwań.