Jaki robot na prezent? Przegląd z GO4Robot

Świąteczne zamieszanie z prezentami dopada każdego. Wybór odpowiedniej zabawki może być bardzo trudny. Na rynku znajduje się bardzo duża ilość różnych rozwiązań. Nasza ekspercka wiedza jest teraz dostępna dla was. Chcecie kupić robota edukacyjnego? Zapraszamy do obejrzenia nagrania z naszego LIVE.

Kupić robota na Allegro jest bardzo prosto. Jednak brak wsparcia po zakupie i problemy z gwarancją zdarzają się często. Postaw na osoby, które przeszkoliły kilka tysięcy dzieci na różnym sprzęcie. Miłego oglądania

Nagranie

Kupiliśmy i sprawdziliśmy 6 najpopularniejszych robotów. Poznajcie ich ceny, funkcje, ilość elementów, dodatkowe oprogramowanie.

## Co testujemy? Wybraliśmy te roboty, aby spróbować pogodzić jakość z ceną. Ciężko oszukać portfel. Jeśli szukamy zabawki na kilka dni, to tani robot będzie fajny. Jednak, żeby robot przez kilka lat rozwijał dziecko, to musimy zapłacić. Drogie zaawansowane roboty są kompatybilne z różnymi systemami (Scratch itp), posiadają dużo czujników. Są tworzone przy współpracy ze szkołami, aby efekt edukacyjny był jak największy. ### Nasze wnioski/ spostrzeżenia: * **Pet Bits:** najtańszy robot w zestawieniu. 50 zł za robocika. Idealny od 4 roku życia. Aplikacja do pobrania. Reaguje na głos. Powtarza co do niego powiemy. Ograniczone poruszanie. Brak zdalnego sterowania * **mBot:** trudny w budowaniu. Skręcany śrubkami. Grupa 8 lat w górę. Programowanie w Scratch/ mBlock. Kilka czujników. Wyświetlacz LED. * **Xiaomi Mi Bunny:** najciekawsza propozycja. Prawie 1000 elementów w zestawie. Ma tylko jeden czujnik- żyroskop. Kompatybilny z LEGO®. Zdalnie sterowany przez Bluetooth. 2 silniki i komputer sterujący w zestawie. Cena niewiarygodnie niska. Jakość prawie taka sama jak klocków. 4 instrukcje podstawowe, ale można połączyć go z każdym innym zestawem. * **Spike®:** najnowszy produkt. Bardzo atrakcyjny wizualnie. Dużo różnorodnych elementów. 4 czujniki w zestawie. Wbudowana bateria. Dużo materiałów edukacyjnych. Wiele instrukcji do budowania. Produkt dla dzieci powyżej 8 roku. * **WeDo2.0®:** zestaw sprawdzony na tysiącach dzieci. Praktycznie niezniszczalny. Duże wsparcie techniczne. Wiele materiałów na rynku. Można na nich pracować nawet z 5 latkami.