Co warto zobaczyć z dziećmi w Poznaniu? Rozrywka dla najmłodszych

Stary Rynek, Park Cytadela, Jezioro Malta, Zamek Cesarski, Palmiarnia, Brama Poznania – to wybrane miejsca, które warto zobaczyć z dzieckiem w Poznaniu. Wiemy jednak, że w zwiedzaniu jednego z największych miast w Polsce nie chodzi o to, żeby coś wyłącznie zobaczyć, ale również tego doświadczyć! Dlatego dziś podpowiadamy, co w Poznaniu dla dzieci jest warte uwagi i przeżycia.

Poznań: co warto zobaczyć z dziećmi?

Poznań z dzieckiem? Dlaczego nie! To piąte co do liczby ludności miasto w Polsce, zachwycające malowniczymi krajobrazami, mieszanką historycznych zabytków z nowoczesną architekturą, tradycjami, gwarą i oczywiście ogromem atrakcji, których nie zobaczy się w żadnym mieście w kraju. Trzeba przyznać, że w stolicy Wielkopolski każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Skoro podróże kształcą, warto rozpocząć je jak najszybciej: dziś podpowiadamy, jakie rozrywki czekają na dzieci w Poznaniu.

Odpowiadając na pytanie, co warto zobaczyć z dziećmi w Poznaniu, można stwierdzić, że wszystko! Centra interaktywne, muzea, place zabaw, ośrodki rozrywki, zabytki, aquaparki, a nawet centra handlowe – i wiele, wiele więcej! Rozumiemy jednak, że podczas jednego wypadu do Poznania z dzieckiem nie jesteśmy w stanie skorzystać ze wszystkich atrakcji, dlatego ograniczyliśmy listę do najważniejszych TOP 5 miejsc wartych… Poznania

Obcowanie z naturą w Nowym Zoo w Poznaniu

Pierwszym punktem na liście topowych poznańskich atrakcji dla dzieci jest Nowe Zoo. To drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Polsce. Oglądanie wielu gatunków ssaków, gadów, ptaków czy bezkręgowców daje możliwość poznania rozległej i czasem niedostępnej dla nas przyrody. To także nauka szacunku dla wszelkich form życia: od patyczaka, po słonia. Rozrywki dla dzieci w Nowym Zoo w Poznaniu nie brakuje – oprócz głównej atrakcji dzieciaki mogą także skorzystać z placu zabaw, mini parku linowego lub przejazdów kolejką.

Na taki wypad warto zarezerwować sobie kilka godzin, włożyć wygodne obuwie oraz zabrać napoje i przekąski (ale pod żadnym pozorem nie dokarmiać zwierząt!). Warto dodać, że dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym Nowe Zoo w Poznaniu oferuje bilety ulgowe. Można zdecydować się również na bilet rodzinny w specjalnej cenie

Technologia w przystępnej formie – GO4Robot Poznań

Gdzie z dzieckiem w Poznaniu skorzystać z nowoczesnych atrakcji, które połączą efektywną naukę z dobrą zabawą? Najlepiej w Strefie GO4Robot – miejscu, w którym organizowane są warsztaty i wydarzenia tematyczne związane z robotyką. To sposób na oswojenie dzieci z najnowszymi technologiami, programowaniem, mechaniką i informatyką w ciekawej oraz angażującej formie. Rozrywka dla dzieci w takiej formie zapewni im dodatkowo korzyści edukacyjne.

Co więcej – jeśli pogoda nie dopisze zwiedzaniu Poznania, można wziąć udział w wydarzeniach organizowanych online. To także świetna propozycja dla dzieci spoza Poznania, którym zajęcia w GO4Robot przypadną do gustu, a które nie będą mogły uczęszczać w nich stacjonarnie. Cała idea programowania dla dzieci jest dobrą okazją do tego, by pokazać maluchowi świat z zupełnie innej strony i zapewnić, że nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna i trudna! Kto wie, może dzięki takiej atrakcji z pociechy wyrośnie mały inżynier?

Sport to zdrowie, czyli Poznańskie Termy Maltańskie

Oczywiście Poznań z dziećmi nie musi opierać się wyłącznie na nauce – świetną frajdą po aktywności umysłowej może być aktywność fizyczna, czyli zabawa na Termach Maltańskich. Czekają tam na Was zjeżdżalnie, baseny, place zabaw, rajska plaża, a to wszystko w centrum Poznania!

Poznańskie koziołki o godzinie 12:00

Wychodzące w samo południe z poznańskiego ratusza koziołki to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Codziennie o godzinie 12:00 koziołki bodą się przy akompaniamencie hejnału. Według legendy jeden z największych symboli Poznania wziął się z błędu pewnego kuchcika – Pietrka.

W 1551 roku bowiem, po wielkim pożarze miasta, odbudowano ratusz i postanowiono zamontować na nim specjalny zegar. Zamówiono go u mistrza Bartłomieja z Gubina. W związku z tym, że Poznań był jednym z najbogatszych miast, postanowiono wydać z tej okazji huczne przyjęcie. Specjalnym daniem głównym miała być pieczeń z sarniego udźca. Do obracania tej pieczeni nad ogniem został wyznaczony Pietrek. Chłopak nie mógł doczekać się widoku największej atrakcji, dlatego postanowił na chwilkę zostawić pieczeń i spojrzeć na zegar. Podczas jego nieobecności pieczeń spadła do ognia i spaliła się. Przestraszony kuchcik pobiegł na pobliską łąkę, porwał dwa koziołki i przyniósł je do ratuszowej kuchni. Koziołki jednak, przeczuwając swój los, uciekły chłopcu na wieżę. Tam właśnie, na oczach wszystkich zgromadzonych, zaczęły się bóść, czyli uderzać wzajemnie rogami. To wydarzenie tak rozbawiło władze miasta i wszystkich gości, że zlecono zegarmistrzowi wykonanie specjalnego mechanizmu, który każdego dnia uruchamiałby bodące się koziołki. Tym samym Pietrkowi darowano jego winę.

Jak się okazuje, nawet wyjście na lody, obiad, podziwianie Starego Rynku lub zwykły spacer w Poznaniu w południe może być naprawdę interesującym wydarzeniem.

Coś na ząb, czyli Rogalowe Muzeum Poznania

Gdy mowa o czymś słodkim, nie można nie wspomnieć o Rogalowym Muzeum Poznania związanym z kolejnym symbolem stolicy Wielkopolski – Rogalem Świętomarcińskim. W muzeum zarówno na dzieci, jak i dorosłych, czeka mnóstwo rozrywki: od przedstawienia legendy powstania Rogali Świętomarcińskich, przez ich wspólny wypiek, po chyba najlepszy etap: degustację

Rogalowe Centrum Poznania to świetne miejsce, w którym można poznać prawdziwe tradycje i kulturę poznańską. To niezapomniana rozrywka dla dzieci, ich rodziców i opiekunów. Do muzeum można przyjechać właśnie z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi, a nawet z grupą zorganizowaną.

Poznań dla dzieci

Poznań to wyjątkowe miejsce dla każdego, również dla dzieci. Ogrom rozrywki, różnych możliwości, a także niektórych darmowych atrakcji sprawia, że w tym mieście nikt nie poczuje powiewu nudy. Warto czasami spojrzeć na zwiedzanie miasta z innej strony. Poczuć klimat, którym emanuje Poznań – zarówno od strony historycznej, jak i technologicznej.

My szczególnie zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne w szkole, warsztaty, zajęcia edukacyjne, wydarzenia i imprezy dla dzieci organizowane w Strefie GO4Robot – miejscu odkrywania technologii. Nie bez powodu nasza placówka znajduje się w TOP 5 miejscach w Poznaniu, które warto zobaczyć z dziećmi. Jesteśmy pewni, że magia robotów, tajemnice mechaniki i podstawowe zasady programowania pozytywnie zaskoczą każdego malucha i niejednego dorosłego! Organizujemy warsztaty cykliczne, półkolonie, imprezki urodzinowe, a także zapraszamy do naszej strefy technologii. Dostosowujemy się do współczesnych wymagań, proponując zarówno zajęcia stacjonarne, półkolonie, wypożyczalnię zestawów edukacyjnych, ofertę robotyki w domu, jak i popularne obecnie kursy LIVE.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Co warto zobaczyć w Poznaniu z dziećmi?

Stary Rynek, na którym znajduje się ratusz i poznańskie koziołki, Park Cytadela, Jezioro Maltańskie, Palmiarnię, Bramę Poznania, Rogalowe Muzeum Poznańskie, roboty w Strefie GO4Robot.

Jakie oryginalne rozrywki, oprócz tych standardowych, czekają na dzieci w Poznaniu?

Nowoczesną i kształcącą rozrywką dla dzieci w Poznaniu są warsztaty z programowania, mechaniki i robotyki organizowane w Strefie GO4Robot na Malcie w Poznaniu.

Gdzie z dzieckiem w Poznaniu na weekend?

Weekend w Poznaniu może być pełen atrakcji i rozrywki dla każdego dziecka – warto odwiedzić topowe miejsca, takie jak Stary Rynek, Bramę Poznania czy Jezioro Maltańskie, ale także skorzystać z oferty Term Poznańskich, Strefy GO4Robot, Rogalowego Muzeum Poznania, Nowego Zoo czy Palmiarni.