Półkolonie zimowe dla dzieci 2019 – Turnus 1 – Ahoj Przygodo!

Okrzyk „Ahoj Przygodo!” towarzyszył nam przez całe 5 dni półkolonii! Już pierwszego dnia otrzymaliśmy list od tajemniczego Krzysztofa Jonesa Da Vinci, który zdradził nam, że na jednej z odległych wysp znajduje się skarb. I tak zaczęła się przygoda! Droga była pełna niebezpieczeństw i zagadek, ale nasi dzielni podopieczni poradzili sobie z nimi bez problemu. W ciągu zaledwie kilku dni zmierzyli się z emocjonującymi walkami sumo, odwiedzili niezwykły świat planetarium, a także… Poznali kilka sztuczek! Jak na prawdziwych piratów przystało. Budowaniu robotów i programowaniu również nie było końca! Dzięki współpracy i zgranej załodze ostatniego dnia znaleźli upragniony skarb i… Podzielili się nim po równo! Jesteśmy dumni z naszych odkrywców!

Przygoda wzywa!

Półkolonie dla dzieci w Poznaniu obfitowały w wiele emocjonujących wydarzeń, a na ich dzielnych uczestników czekała moc atrakcji. Dzieci wcieliły się w role odkrywców, którzy rozwiązując zagadki i brawurowo pokonując przeszkody, sprostali wyzwaniu i odnaleźli legendarny skarb. Młodzi miłośnicy przygód zgłębiali też tajniki kosmosu, oglądając gwiazdy w planetarium i słuchając niezwykłych opowieści o historii wszechświata. Zrealizowali również swoje marzenia o stworzeniu załogi pirackiego statku i nauczyli się zasad współpracy, poznając sztuczki niezbędne w codziennym życiu każdego korsarza. Radosnym zabawom i emocjom nie było końca, a gromki okrzyk „Ahoj Przygodo!” wyrywał się z gardeł młodych odkrywców po każdym pomyślnie wykonanym zadaniu. W ciągu pięciu dni półkolonii wielu z nich odkryło w sobie nowe pasje i zdolności oraz nawiązało przyjaźnie z innymi pasjonatami morskich wypraw, a także lotów w kosmos. Oprócz zamiłowania do przygód i czasu spędzonego na wspólnych zabawach połączyło ich jednak coś więcej – prawdziwa pasja do budowania robotów!

Pośród wielu atrakcji dla dzieci to właśnie sympatyczne roboty z klocków LEGO stały się największym hitem tegorocznym półkolonii dla dzieci w Poznaniu. Ich budowanie pozwoliło młodym wielbicielom nowych technologii rozwijać zdolności manualne oraz wyobraźnię, lecz przede wszystkim tworzyć interaktywne zabawki, które towarzyszyły im później w emocjonującym odkrywaniu nauki poprzez zabawę. Łączenie kolorowych klocków stało się inspiracją do wymyślania nowych historii, których bohaterami były futurystyczne samochody, fantastyczne stwory i piraci. Każdy z nich „ożywał” po zaprogramowaniu, ucząc dzieci podstaw informatyki. To były fascynujące półkolonie. Do zobaczenia za rok!