Półkolonie i warsztaty z GO4Robot

Cena i terminy


Przejdź na stronę twojego miasta, aby dowiedzieć się o cenach i terminach:

Dlaczego warto wybrać półkolonie z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Podczas zajęć z robotyki Twoje dziecko rozwinie kompetencje z zakresu motoryki małej i dużej, spostrzegawczości, myślenia logicznego oraz będzie szlifować niezwykle istotną umiejętność jaką jest praca w grupie - dzięki temu nawiąże nowe znajomości i pozna pozostałych robotyków z grupy.

Forma wygodna dla rodzica

Ułatwiamy wybór wygodniejszego rozwiązania.

Oferujemy Państwu 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich - półkolonie, to 5-dniowy wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz pełne wyżywienie. Na warsztaty z kolei mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-17:00
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach.
Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

01

Akademia Superbohaterów - Letnia Misja z LEGO®

Wiek 6 - 8 lat

Czujesz, że masz predyspozycje na Superbohatera? Interesujesz się komiksami, a bohaterowie historii rysunkowych nie są Ci obcy? Zapraszamy do naszej Akademii Superbohaterów w której będziesz miał okazję to wszystko sprawdzić! Przed Tobą pięć dni pełne przygód, wykonywania atrybutów Superbohatera i doskonalenia Supermocy! Przekonasz się jak łatwo nim zostać, nawet gdy zostaniesz już naszym Absolwentem. Akademia Superbohaterów to miejsce, gdzie odkryjesz nieznane dotąd sekrety robotyki, nauczysz się jak budować programować NOWE roboty, sprawdzisz się w roli naukowca robiąc eksperymenty, oraz pobudzisz swoje ukryte talenty podejmując się różnych zadań. Gotowy na SuperPrzygodę? Nasi Trenerzy już na Ciebie czekają! :)

02

Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział (SPIKE™ Prime)

Wiek 9 -12 lat

NADSZEDŁ NOWY ROZDZIAŁ! Turnus dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o tym, by dostać list z Hogwartu! W naszym Instytucie Magii i Robotyki odbywają się zajęcia z robotyki, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Zielarstwo, a nawet zajęcia z Eliksirów. To nie wszystko! Półkolonie letnie to dni wypełnione również kreatywnymi zajęciami tematycznymi, ruchowymi i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Turnus będzie pełen ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. Złapiemy za różdżki i zdobędziemy masę magicznej wiedzy świetnie się przy tym bawiąc!

03

Kwadratowy świat - Minecraft Nowa Przygoda (WeDo 2.0)

Wiek 6 - 8 lat

CZAS NA ZUPEŁNIE NOWĄ PRZYGODĘ! Turnus obowiązkowy dla każdego fana świata Minecraft! Półkolonie letnie o tej tematyce jest pełna ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w kwadratowym świecie, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. W trakcie warsztatów uczestnicy eksplorują świat robotyki i programowania przy użyciu edukacyjnych zestawów LEGO® oraz edukacyjnej wersji doskonale znanej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Każdy dzień to masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie przyczynowo-skutkowe, czy myślenie logiczne, a także motoryka mała i duża oraz myślenie abstrakcyjne. Celem turnusu jest więc zdobywanie cennej wiedzy i umiejętności poprzez świetną zabawę!

04

Kwadratowy świat - Minecraft Nowa Przygoda (SPIKE™ Prime)

Wiek 9 - 12 lat

CZAS NA ZUPEŁNIE NOWĄ PRZYGODĘ! Turnus obowiązkowy dla każdego fana świata Minecraft! Półkolonie letnie o tej tematyce jest pełna ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w kwadratowym świecie, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. W trakcie warsztatów uczestnicy eksplorują świat robotyki i programowania przy użyciu edukacyjnych zestawów LEGO® oraz edukacyjnej wersji doskonale znanej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Każdy dzień to masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Celem turnusu jest więc zdobywanie cennej wiedzy i umiejętności poprzez świetną zabawę!

05

Akademia Jasnej Strony Mocy (WeDo 2.0)

Wiek 6 - 8 lat

NOWOŚĆ! Turnus dla każdego, kto stoi po Jasnej Stronie Mocy! Półkolonie letnie w tematyce Star Wars są pełne ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w gwiezdnym świecie. W trakcie warsztatów adepci odkrywają świat robotyki i programowania przy użyciu edukacyjnych zestawów LEGO® oraz dowiadują się jak być dobrym dla siebie i innych Jedi. Każdy dzień w Akademii Jasnej Strony Mocy to również masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie przyczynowo-skutkowe, czy myślenie logiczne, a także motoryka mała i duża oraz myślenie abstrakcyjne. Łapiemy za miecz świetlny i ruszamy, by zdobywać cenną wiedzę i umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc!

06

Harry Potter - Instytut Magii (6-8 lat)

Wiek 6 - 8 lat

Uczestnicy przeniosą się do świata magii i czarodziejstwa. Liczne atrakcje oraz zajęcia pozwolą poczuć się, jak w Hogwarcie. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i programowania przewidziane są: Zajęcia z eliksirów (warsztaty chemiczne), Lekcja Zielarstwa (przesadzanie mandragor), Warsztaty z długopisami 3D, Odwiedziny u Olivandera (tworzenie różdżek), zajęcia teatralne i wiele innych atrakcji.

07

Harry Potter - Instytut Magii (9-12 lat)

Wiek 9 - 12 lat

Uczestnicy przeniosą się do świata magii i czarodziejstwa. Liczne atrakcje oraz zajęcia pozwolą poczuć się, jak w Hogwarcie. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i programowania przewidziane są: Zajęcia z eliksirów (warsztaty chemiczne), Lekcja Zielarstwa (przesadzanie mandragor), Warsztaty z długopisami 3D, Odwiedziny u Olivandera (tworzenie różdzek), zajęcia teatralne i wiele innych atrakcji.

08

Minecraft - Kwadratowy Świat (6-8 lat)

Wiek 6 - 8 lat

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Minecraft. Dzięki zajęciom fabularnym oraz licznym atrakcjom poczujemy się, jak w „kwadratowym świecie”. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i programowania (zbudujemy m.in. STEVE’a) przewidziane są: warsztaty z Green Screen, warsztaty z programowania PixBlocks, walki robotów SUMO, warsztaty z długopisami 3D i wiele innych.

09

Minecraft - Kwadratowy Świat (9-12 lat)

Wiek 9 - 12 lat

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Minecraft. Dzięki zajęciom fabularnym oraz licznym atrakcjom poczujemy się, jak w „kwadratowym świecie”. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i programowania (zbudujemy m.in. STEVE’a) przewidziane są: warsztaty z Green Screen, warsztaty z programowania PixBlocks, walki robotów SUMO, warsztaty z długopisami 3D i wiele innych.

10

Kosmiczna przygoda (6-8 lat)

Wiek 6 - 8 lat

Turnus dla każdego, kto stoi po Jasnej Stornie Mocy! Półkolonie letnie w tematyce kosmicznej przygody są pełne ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w gwiezdnym świecie. Każdy dzień to również masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i programowania przewidziane są: warsztaty DIY, warsztaty z programowania, walki robotów SUMO, warsztaty z długopisami 3D, eksperymenty i wiele innych.

11

Kosmiczna przygoda (9-12 lat)

Wiek 9 -12 lat

Turnus dla każdego, kto stoi po Jasnej Stornie Mocy! Półkolonie letnie w tematyce kosmicznej przygody są pełne ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w gwiezdnym świecie. Każdy dzień to również masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i programowania przewidziane są: warsztaty DIY, warsztaty z programowania, walki robotów SUMO, warsztaty z długopisami 3D, eksperymenty i wiele innych.

12

Vaiana - Wyspa odkrywców (6-12 lat)

Wiek 6 - 12 lat

Przez awaryjne lądowanie samolotu uczestnicy znajdują się na bezludnej wyspie, gdzie jak się okazuje nie jesteśmy sami. Naszym celem będzie naprawienie samolotu, ale i pokonanie niebezpieczeństwa czekającego na wyspie. Podczas zajęć będziemy musieli nauczyć się sztuki przetrwania oraz kamuflażu. Podczas turnusu poza codziennymi zajęciami z LEGO robotyki i porgramowania przewidziane są: warsztaty chemiczne, warsztaty z długopisami 3D, zajęcia plastyczne i artystyczne, zajęcia technologiczne i wiele innych.

13

Tajni Agenci, kontra Bodygang w Gdańsku!

Wiek 6-9 lat

W Gdańsku zjawili się niebezpieczni osobnicy. Nazywają się Body Gang, słyną ze swojej przebiegłości i próbują przejąć kontrolę nad światem. Jedynie Agencja GR4 może ich powstrzymać. Do tego zadania poszukiwani są mali Tajni Agenci. W trakcie misji specjalnych poznamy tajniki szyfrów, mechanikę i budowę pojazdów, obsługę nadajnika GPS i wiele innych sekretów. Każdego dnia czekać będą na nas atrakcje dodatkowe. Podejmujesz wyzwanie?

14

Robotyka i programowanie na Politechnice Gdańskiej

Wiek 6-8 lat

Każdy dzień to przygoda z innym wydziałem Politechniki Gdańskiej i innym obszarem kształcenia. Uczestnicy dowiedzą się jak konstruować wytrzymałe budowle czy też statki, a podczas ciekawych eksperymentów poznają zagadnienia z zakresu chemii. Zbudują zdalnie sterowane pojazdy, dowiedzą się też jak chronić środowisko i wiele, wiele więcej! Oczywiście każdy dzień to także wyzwania programistyczne i budowanie robotów. To wszystko we współpracy z Politechniką Gdańską, w ramach projektu Politechnika Wielu Pokoleń.

15

Robotyka i programowanie na Politechnice Gdańskiej

Wiek 9-12 lat

Każdy dzień to przygoda z innym wydziałem Politechniki Gdańskiej i innym obszarem kształcenia. Uczestnicy dowiedzą się jak konstruować wytrzymałe budowle czy też statki, a podczas ciekawych eksperymentów poznają zagadnienia z zakresu chemii. Zbudują zdalnie sterowane pojazdy, dowiedzą się też jak chronić środowisko i wiele, wiele więcej! Oczywiście każdy dzień to także wyzwania programistyczne i budowanie robotów. To wszystko we współpracy z Politechniką Gdańską, w ramach projektu Politechnika Wielu Pokoleń.

16

Letnia Akademia Robotyki - Gdańsk

Wiek 6-12 lat

Letnia Akademia Robotyki to warsztaty dla dzieci, które pełne będą praktycznych zajęć, ambitnych wyzwań i cennej wiedzy, która przyda się w szkole i poza nią. Zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-12:00 oraz 17:00-19:00 w naszym biurze (przy ul. Lęborskiej 3b), kawiarni Baw się dobrze (ul. Lema), Grymaski (ul. Kazimierza Wielkiego).

17

Świat Bajek - przygody w animowanej krainie (5-8 latki)

Wiek 5 - 8 lat

ODWIEDŹ I ODKRYJ Z NAMI NIESAMOWITY ŚWIAT BAJEK! Turnus dla każdego, kto choć raz w życiu marzył o tym, by znaleźć się w niezwykłym świecie bajek. W naszej Bajkowej Krainie odbywają się zajęcia z robotyki i programowania, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Bajkarstwo (tworzenie własnych bajek), a nawet zajęcia z pantomimy. W trakcie półkolonii uczestnicy codziennie będą przeżywać przygody w innej Krainie Bajkowej, konstruując i programując roboty, ale to nie wszystko! Codziennie przewidziany jest czas na różnorodne zajęcia dodatkowe i atrakcje takie jak na przykład: sensoplastyka, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia chemiczne w Laboratorium Minionków i wiele innych, kreatywnych zajęć plastycznych oraz ruchowych. Sami nie możemy się doczekać tej wspaniałej przygody!

18

Świat Bajek - przygody w animowanej krainie (9-12 latki)

Wiek 9 - 12 lat

ODWIEDŹ I ODKRYJ Z NAMI NIESAMOWITY ŚWIAT BAJEK! Turnus dla każdego, kto choć raz w życiu marzył o tym, by znaleźć się w niezwykłym świecie bajek. W naszej Bajkowej Krainie odbywają się zajęcia z robotyki i programowania, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Bajkarstwo (tworzenie własnych bajek), a nawet zajęcia z pantomimy. W trakcie półkolonii uczestnicy codziennie będą przeżywać przygody w innej Krainie Bajkowej, konstruując i programując roboty, ale to nie wszystko! Codziennie przewidziany jest czas na różnorodne zajęcia dodatkowe i atrakcje takie jak na przykład: sensoplastyka, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia chemiczne w Laboratorium Gru i wiele innych, kreatywnych zajęć plastycznych oraz ruchowych. Sami nie możemy się doczekać tej wspaniałej przygody!

19

Świat Gier - tajemnice gier planszowych i komputerowych (5-8 latki)

Wiek 5 - 8 lat

ŚWIAT GIER MA PRZED NAMI JESZCZE WIELE TAJEMNIC! To turnus obowiązkowy dla każdego fana świata gier komputerowych i planszowych. W naszym Salonie Gier GO4Robot odbywają się zajęcia z robotyki i programowania, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, a także nauka tworzenia animacji i podstawowych gier komputerowych. W trakcie półkolonii uczestnicy codziennie będą przeżywać przygody w innej Krainie Gier, konstruując i programując roboty, ale to nie wszystko! Codziennie przewidziany jest czas na różnorodne zajęcia dodatkowe i atrakcje takie jak na przykład: sensoplastyka, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia alchemiczne w Laboratorium Minecrafta, rozgrywki gier planszowych i wiele innych, kreatywnych zajęć plastycznych oraz ruchowych.

20

Świat Gier - tajemnice gier planszowych i komputerowych (9-12 latki)

Wiek 9 - 12 lat

ŚWIAT GIER MA PRZED NAMI JESZCZE WIELE TAJEMNIC! To turnus obowiązkowy dla każdego fana świata gier komputerowych i planszowych. W naszym Salonie Gier GO4Robot odbywają się zajęcia z robotyki i programowania, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, nauka tworzenia prostych gier, a nawet zajęcia z tworzenia własnych postaci. W trakcie półkolonii uczestnicy codziennie będą przeżywać przygody w innej Krainie Gier, konstruując i programując roboty, ale to nie wszystko! Codziennie przewidziany jest czas na różnorodne zajęcia dodatkowe i atrakcje takie jak na przykład: sensoplastyka, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia alchemiczne w Laboratorium Minecrafta, rozgrywki gier planszowych (tych zwykłych i robotycznych!) i wiele innych, kreatywnych zajęć plastycznych oraz ruchowych.

21

Świat Gier - tajemnice gier planszowych i komputerowych (6- 8 latki)

Wiek 6 - 8 lat

ŚWIAT GIER MA PRZED NAMI JESZCZE WIELE TAJEMNIC! To turnus obowiązkowy dla każdego fana świata gier komputerowych i planszowych. W naszym Salonie Gier GO4Robot odbywają się zajęcia z robotyki i programowania, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, a także nauka tworzenia animacji i podstawowych gier komputerowych. W trakcie półkolonii uczestnicy codziennie będą przeżywać przygody w innej Krainie Gier, konstruując i programując roboty, ale to nie wszystko! Codziennie przewidziany jest czas na różnorodne zajęcia dodatkowe i atrakcje takie jak na przykład: sensoplastyka, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia alchemiczne w Laboratorium Minecrafta, rozgrywki gier planszowych i wiele innych, kreatywnych zajęć plastycznych oraz ruchowych.

22

Letnia Akademia Robotyki

Wiek 6 - 12 lat

Letnia Akademia Robotyki to 3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poza robotyką i programowaniem będą mieli okazję spróbować swoich sił z długopisami 3D, sprawdzić się w roli młodego chemika, czy stać się artystą. Każdy dzień warsztatów to inne aktywności.

23

Zimowa Akademia Robotyki Zamość

Wiek 6-9 lat

Zimowa Akademia Robotyki to niezapomniane spotkanie z robotyką, które trwa przez cały tydzień i przenosi dzieci w fascynujący świat programowania. Podczas tych wyjątkowych warsztatów, dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również rozwijają umiejętności przydatne w przyszłości. Kiedy roboty ładują baterie na kolejne zajęcia, nasi mali odkrywcy mają czas na wyrażenie swojej kreatywności i pobudzenie wyobraźni. Sensoplastyczne zajęcia oraz fascynujące eksperymenty chemiczne doskonale wpisują się w tematykę naszych warsztatów, dając dzieciom możliwość nauki w przystępny i interesujący sposób. Jeśli marzysz o tym, aby Twoje dziecko miało niezapomniane ferie, zapisz je na nasze warsztaty już teraz! To nie tylko świetna zabawa, ale także niepowtarzalna szansa na rozwijanie umiejętności przyszłości.

24

Trening Mistrzów Pokemon (Spike Essential i WeDo 2.0)

Wiek 6-8 lat

Trening Mistrzów Pokemon to turnus idealny dla znawców jaki i początkujących w tym świecie. Zapraszamy dzieci na niezwykłą przygodę podczas naszego zimowego turnusu półkolonii, gdzie świat Pokemon staje się źródłem inspiracji do kreatywnych i edukacyjnych zajęć. To doskonała alternatywa dla standardowego ferii zimowych, gdzie nasze maluchy mogą spędzić czas aktywnie, zdobywając nowe umiejętności i poznając nowych przyjaciół. Dzieci zanurzą się w fascynujący świat kreatywnej zabawy. Od tworzenia trójwymiarowych postaci przy użyciu długopisów 3D po zajęcia z robotyką – każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Razem stworzymy magiczny świat Pokemon pełen niezapomnianych przygód!

25

Trening Mistrzów Pokemon (SPIKE™ Prime)

Wiek 9-12 lat

Trening Mistrzów Pokemon to turnus idealny dla znawców jaki i początkujących w tym świecie. Zapraszamy dzieci na niezwykłą przygodę podczas naszego zimowego turnusu półkolonii, gdzie świat Pokemon staje się źródłem inspiracji do kreatywnych i edukacyjnych zajęć. To doskonała alternatywa dla standardowego ferii zimowych, gdzie nasze maluchy mogą spędzić czas aktywnie, zdobywając nowe umiejętności i poznając nowych przyjaciół. Dzieci zanurzą się w fascynujący świat kreatywnej zabawy. Od tworzenia trójwymiarowych postaci przy użyciu długopisów 3D po zajęcia z robotyką – każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Razem stworzymy magiczny świat Pokemon pełen niezapomnianych przygód!

26

Kwadratowy świat - Minecraft Nowa Przygoda

Wiek 5-12 lat

CZAS NA ZUPEŁNIE NOWĄ PRZYGODĘ! Turnus obowiązkowy dla każdego fana świata Minecraft! Zimowa Akademia Robotyki o tej tematyce jest pełna ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w kwadratowym świecie, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. W trakcie warsztatów uczestnicy eksplorują świat robotyki i programowania przy użyciu edukacyjnych zestawów LEGO® oraz edukacyjnej wersji doskonale znanej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Każdy dzień to masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Celem turnusu jest więc zdobywanie cennej wiedzy i umiejętności poprzez świetną zabawę!

27

Szkoła Magii i Robotyki - nowy rozdział

Wiek 5-12 lat

NADSZEDŁ NOWY ROZDZIAŁ! Turnus dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o tym, by dostać list z Hogwartu! W naszym Instytucie Magii i Robotyki odbywają się zajęcia z robotyki, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®, Zielarstwo, a nawet zajęcia z Eliksirów. To nie wszystko! Zimowa Akademia Robotyki to dni wypełnione również kreatywnymi zajęciami tematycznymi, ruchowymi i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie komputacyjne, czy myślenie szeregowe, a także matematyzacja życia codziennego oraz myślenie abstrakcyjne. Turnus będzie pełen ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy, a także zupełnie nowych robotów, zajęć i atrakcji. Złapiemy za różdżki i zdobędziemy masę magicznej wiedzy świetnie się przy tym bawiąc!

28

Akademia Superbohaterów - Letnia Misja z LEGO®

Wiek 5-8

Czujesz, że masz predyspozycje na Superbohatera? Interesujesz się komiksami, a bohaterowie historii rysunkowych nie są Ci obcy? Zapraszamy do naszej Akademii Superbohaterów w której będziesz miał okazję to wszystko sprawdzić! Przed Tobą pięć dni pełne przygód, wykonywania atrybutów Superbohatera i doskonalenia Supermocy! Przekonasz się jak łatwo nim zostać, nawet gdy zostaniesz już naszym Absolwentem. Akademia Superbohaterów to miejsce, gdzie odkryjesz nieznane dotąd sekrety robotyki, nauczysz się jak budować programować NOWE roboty, sprawdzisz się w roli naukowca robiąc eksperymenty, oraz pobudzisz swoje ukryte talenty podejmując się różnych zadań. Gotowy na SuperPrzygodę? Nasi Trenerzy już na Ciebie czekają! :)

29

Akademia Superbohaterów - Letnia Misja z LEGO®

Wiek 9-12

Czujesz, że masz predyspozycje na Superbohatera? Interesujesz się komiksami, a bohaterowie historii rysunkowych nie są Ci obcy? Zapraszamy do naszej Akademii Superbohaterów w której będziesz miał okazję to wszystko sprawdzić! Przed Tobą pięć dni pełne przygód, wykonywania atrybutów Superbohatera i doskonalenia Supermocy! Przekonasz się jak łatwo nim zostać, nawet gdy zostaniesz już naszym Absolwentem. Akademia Superbohaterów to miejsce, gdzie odkryjesz nieznane dotąd sekrety robotyki, nauczysz się jak budować programować NOWE roboty, sprawdzisz się w roli naukowca robiąc eksperymenty, oraz pobudzisz swoje ukryte talenty podejmując się różnych zadań. Gotowy na SuperPrzygodę? Nasi Trenerzy już na Ciebie czekają! :)

30

Star Wars - Galaktyczna Akademia

Wiek 5-8

Witaj w naszej galaktycznej przygodzie! Dołącz do naszej Kosmicznej Akademii, gdzie młodzi rycerze będą trenować swoje umiejętności, budować własne statki kosmiczne, odwiedzać legendarnych bohaterów, a nawet uczestniczyć w tworzeniu swoich własnych mieczy 3D. Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez galaktykę, gdzie tylko twoja wyobraźnia jest granicą! Zapisz się już dziś i przyłącz się do naszej ekipy bohaterów!

31

Star Wars - Galaktyczna Akademia

Wiek 9-12

Witaj w naszej galaktycznej przygodzie! Dołącz do naszej Kosmicznej Akademii, gdzie młodzi rycerze będą trenować swoje umiejętności, budować własne statki kosmiczne, odwiedzać legendarnych bohaterów, a nawet uczestniczyć w tworzeniu swoich własnych mieczy 3D. Przygotuj się na niezapomnianą podróż przez galaktykę, gdzie tylko twoja wyobraźnia jest granicą! Zapisz się już dziś i przyłącz się do naszej ekipy bohaterów!

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education WeDo 2.0, LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE™ Prime

LEGO WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO Mindstorms EV3

Mindstorms EV3 to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO Spike

Zestaw LEGO Spike to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Chcesz wiedzieć więcej?


Zapisz się do naszego Newslettera

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!