Najlepsze tematy urodzinowe dla dzieci

Przygotowywanie urodzinowej zabawy dla dzieci może być nie lada wyzwaniem. Istnieje jednak sprawdzony od wielu lat sposób, który zagwarantuje, że impreza Twojego dziecka zostanie zapamiętana na długo: jest to przyjęcie urodzinowe dla dzieci z motywem przewodnim. Dlaczego każde dziecko uwielbia urodzinową zabawę z motywami tematycznymi i jakie motywy możesz wykorzystać na zabawie urodzinowej?

Dlaczego warto zrobić tematyczne przyjęcie urodzinowe dla młodszych dzieci?

Dlaczego odpowiednia tematyka na przyjęciu urodzinowym dziecka, czy to na świeżym powietrzu, czy podczas zabawy na dworze tak znakomicie wpływa na odbiór imprezy? Dobierając odpowiednio motyw sprawiasz, że każda aktywność nabiera nowego wymiaru — przykładowo, popularna zabawa urodzinowa gdzie zadaniem dzieci jest poszukiwanie skarbów, znacznie bardziej wciągnie uczestników zabawy, gdy zamiast szukać np. zwykłych smakołyków, będą poszukiwali na Kamieni Nieskończoności, poprzebierani za ulubionych bohaterów Marvela. To również znakomity sposób, by zachęcić dzieci mniej chętne do interakcji z pozostałymi uczestnikami imprezy do aktywnego współudziału w zabawie.

O czym pamiętać wybierając zabawy urodzinowe?

Jeżeli chcesz przygotować przyjęcie urodzinowe pod jakiś konkretny temat, musisz wziąć pod uwagę kilka najbardziej istotnych kwestii:

  • Wiek dzieci: zainteresowania młodszych dzieci w wieku przedszkolnym są zupełnie inne niż tzw. Starszaków. Malowanie twarzy czy proste zabawy ruchowe na pewno przypadną do gustu wszystkim gościom na urodzinach dziecka, niezależnie od wieku, natomiast gry terenowe z odgadywaniem wskazówek raczej lepiej pozostawić dla starszych dzieci.

  • Dostępne miejsce: to w zasadzie jeden z największych problemów, z jakimi trzeba się zmierzyć. Jeżeli masz dom z ogrodem, a urodziny dziecka przypadają na ciepłe miesiące, problem w zasadzie rozwiązuje się sam. W przypadku mniej sprzyjających warunków pamiętaj, że możesz zorganizować przyjęcie urodzinowe w sali zabaw.

  • Chłopaki czy dziewczynki: w przypadku maluchów obojga płci dzieciom podoba się w zasadzie to samo — wszystkich łączy zamiłowanie do Psiego Patrolu, Królika Bing oraz wydawania głośnych okrzyków. Bardziej skomplikowanie robi się w przypadku starszych dzieci — motyw piłkarski raczej nie zachwyci dziewczynek, które być może zaprosi Twój synek, a zabawa w salon piękności może zabrzmieć dla kolegów Twojej córki jak istny koszmar. Warto więc pomyśleć o doborze tematycznych gier urodzinowych pod tym kątem.

Chcesz zorganizować naprawdę ciekawe zabawy urodzinowe, ale przerasta cię powyższa lista kwestii, które musisz wziąć pod uwagę? Jeżeli szukasz pomysłu na urodziny dla dzieci Poznań, skorzystaj z naszej pomocy. Jako GO4Robot®, czyli specjaliści od nauki robotyki poprzez zabawę, zorganizujemy urodziny w wybranym przez Ciebie miejscu (Twoim domu, naszej Siedzibie bądź sali zabaw), dostosowując gry i zabawy do preferowanej tematyki. Co więcej, urodzinowa zabawa będzie wzbogacona o elementy edukacyjne, dzięki którym być może przekażesz swojemu dziecku bakcyla w postaci zamiłowania do informatyki i robotyki. To świetny pomysł, który idealnie sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym dziecka w różnym wieku.

Kilka popularnych tematów na urodziny dziecka

Chcesz mieć absolutną gwarancję, że przyjęcie urodzinowe na pewno zapewni wszystkim mnóstwo frajdy? Po prostu zapytaj, jaki byłyby wymarzony temat zabawy urodzinowej. Jeżeli dziecko nie może się zdecydować, mamy kilka popularnych propozycji:

  • Świat Minecraft: pozycja obowiązkowa dla każdego fana.** Zadaniem dzieci jest zbudowanie i zaprogramowanie Steva, który musi wydobyć masę surowców i zniszczyć TNT. Dzięki zajęciom fabularnym oraz atrakcjom poczujemy się, jak w „kwadratowym świecie”, w którym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

  • Bajki Disney'a: Disney to istna kopalnia pomysłów — bajki tej wytwórni zna każde dziecko, więc szybko znajdziesz pomysły na zabawy na urodziny. Świetna propozycja zabawy na urodziny dla dziewczynek to Kraina Lodu — szybko znajdziesz dekoracje i pomysły na drobne upominki z motywami z tej animacji.

  • Psi Patrol: idealny wybór dla młodszych dzieci. Balony z bohaterami serialu oraz powycinane z papieru psie łapki to prosty sposób na zrobienie odpowiedniego klimatu, a dostosowane do wieku dzieci zabawy ruchowe pozwolą spożytkować energię w przyjemny sposób.

  • Urodziny LEGO®: magia LEGO® jest tak silna, że nawet dorośli często hobbystycznie poświęcają się kolekcjonowaniu i składaniu modeli. Jeżeli masz w domu sporo LEGO® i domorosłych konstruktorów, zabawy urodzinowe w zasadzie nakręcą się same (to też świetny pomysł na jesienne urodziny). Poza tym niektóre motywy LEGO® takie jak np. popularne NinjaGo to znakomita okazja np.do malowania twarzy czy zabawy w tor przeszkód.

  • Czarodziejskie przyjęcie urodzinowe: Harry Potter bądź po prostu "zwykłe" czarodziejskie przyjęcie to również zagwarantowana świetna zabawa urodzinowa. Różdżki, kapelusze oraz pelerynki sprawdzą się jako wdzianka dla wszystkich dzieci, a zabawa może obejmować poszukiwanie zaginionych magicznych artefaktów, gdzie zadaniem dzieci jest rozwiązywanie tajemniczych wskazówek.

Oto tylko kilka z tematów urodzinowych, które oferujemy. Serdecznie zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej witryny i zapoznania się z pełną listą dostępnych inspiracji na wyjątkowe warsztaty urodzinowe.

Dobrze zorganizowane urodziny dziecka, to nie tylko prezent urodzinowy, ale także ciekawe gry i zabawy oraz odpowiednia oprawa. Jeżeli chcesz mieć pewność, że na urodzinach dziecka wszyscy będą się świetnie bawić, skorzystaj z pomocy GO4Robot®. To świetna propozycja, niezależnie od wieku gości, zapraszamy więc do zapoznania się z naszymi pomysłami na urodziny dla dzieci w Poznań.