Zajęcia z robotyki dla przedszkola i szkoły z GO4robot®

Robotyka to obszar zwykle utożsamiany z bardzo specyficzną, techniczną dziedziną wiedzy, zarezerwowaną dla specjalistów oraz inżynierów. Musisz jednak wiedzieć, że przygodę z nią można zacząć już od najmłodszych lat! W zasadzie – im wcześniej, tym lepiej. Rozbudzanie pasji do ciekawych, kreatywnych, a przede wszystkim niezwykle rozwijających i przydatnych zajęć to działanie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Ofertę obejmującą interesujące warsztaty oraz zajęcia z robotyki dla przedszkoli i szkół znajdziesz na stronie GO4Robot. Znamy się na programowaniu oraz robotyce i potrafimy przekazać najmłodszym wiedzę w bardzo przystępny sposób. Dlaczego robotyka dla przedszkolaków jest dobrym pomysłem i czym charakteryzują się nasze zajęcia? Dowiesz` się z poniższego wpisu!

Robotyka w przedszkolu i szkole

Robotyka rzeczywiście jest dziedziną, która znajduje się na styku informatyki oraz techniki, a bardzo przydatne w zrozumieniu wszystkich procesów i nabyciu umiejętności okazują się zdolności analityczne. Tym bardziej warto nią zainteresować najmłodszych. Podstawy robotyki w szkole, a najlepiej jeszcze w przedszkolu, pozwolą ukształtować się dziecku i w łatwy sposób – za pomocą zabawy – nabyć nowe, przydatne informacje i rozwinąć kompetencje. Robotyka jest w końcu bardzo ciekawa! Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych urządzeń, robotów, zagadnienia Sztucznej Inteligencji – te wszystkie kwestie fascynują niejedną dziewczynkę i niejednego chłopca w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nic jednak nie przychodzi samo. Kluczowe znaczenie ma tutaj przedstawienie dzieciom możliwości i pokazanie, jakie tajemnice może kryć za sobą projektowanie inteligentnych maszyn. Co ważne – jest to dla najmłodszych prawdziwa frajda!

Zajęcia z robotyki dla szkół i przedszkoli – czego możesz się spodziewać?

Lekcje robotyki w szkołach i przedszkolach prowadzone są przez Instruktorów GO4Robot®, w oparciu o różne scenariusze zajęć, dopasowane do potrzeb dzieci na danym etapie rozwojowym. Używa się do nich różnych zestawów LEGO® (o czym w dalszej części) oraz aktywności, które mają na celu pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, a także utrwalanie zdobywanej wiedzy. Co ważne, nie narzucamy dzieciom żadnych rozwiązań. Przekazujemy w łatwy sposób podstawy kodowania dla przedszkolaków i uczymy, w jaki sposób budować niewielkie roboty. Cała reszta zależy już wyłącznie od pomysłowości najmłodszych. Właśnie o to w naszych zajęciach z robotyki dla uczniów chodzi - pobudzanie kreatywności i eksperymentowanie! Warto zaznaczyć, że robotyka i kodowanie dla przedszkolaków różni się znacząco od podobnych zajęć, prowadzonych dla młodzieży lub osób dorosłych. Najważniejsze cele, które przyświecają nam podczas warsztatów z najmłodszymi to:

 • Nauka poprzez zabawę – celem jest zachęcenie uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i nabywania nowych umiejętności. Jeżeli dziecko ma frajdę z danej aktywności, o wiele łatwiej przyswoić mu wszystkie informacje. To jednak nie wszystko. Nauka poprzez zabawę może stymulować dziecko do odkrywania nowych zainteresowań i pasji.
 • Stopniowanie wiedzy – program edukacyjny dostosowany jest do danej grupy wiekowej. Zajęcia z robotyki dla szkół i przedszkoli charakteryzują się innym podejściem do uczniów. Najważniejsze dla nas jest to, by każdy mógł samodzielnie wykonać zadanie oraz, by było ono dla niego łatwe i przyjemne. Kolejne wyzwania opierają się na zdobytej dotychczas wiedzy, dzięki czemu dziecko krok po kroku uczy się nowych, fascynujących rzeczy!
 • Stawianie na praktyczne działanie – wykłady pozostawiamy innym. My skupiamy się na podstawach robotyki w szkole i przedszkolu od strony czysto praktycznej. Pokazujemy dzieciom, jak wykonać podstawowe konstrukcje i je zaprogramować, a następnie pozwalamy bawić się, układać, korzystać z dostępnej wiedzy i pomocy instruktorów - dziecięca kreatywność nie ma przecież żadnych granic!
 • Stymulowanie kreatywnych rozwiązań i indywidualnego podejścia – Nie mamy jednego schematu działania. Pozwalamy dzieciom rozwinąć swoją wyobraźnię i korzystać z indywidualnych pomysłów. Uczymy podstaw, a efekty działań zależą w dużej mierze od wysiłków dziecka. Dzięki temu robotyka w przedszkolu jest tak ciekawym i rozwijającym zajęciem!

Jeżeli chodzi o kodowanie w przedszkolu, projekty mogą być bardzo zróżnicowane i odzwierciedlać oryginalne pomysły dzieci. Naszym zdaniem to właśnie klucz do sukcesu w nauce.

LEGO® robotyka w przedszkolu

W naszej pracy korzystamy ze sprawdzonych pomocy i zestawów edukacyjnych. Na zajęciach z robotyki dla szkół i przedszkoli korzystamy z dedykowanych, edukacyjnych zestawów klocków LEGO® – MINDSTROMS®, WeDo 2.0 oraz SPIKE™ Prime (każdy z nich dostosowany jest do różnych grup wiekowych).

 • Pierwszy ze wspomnianych zestawów - MINDSTORMS® przeznaczony jest dla starszych dzieci w wieku szkolnym i pozwala na konstrukcję stosunkowo zaawansowanych robotów, które oprócz funkcji poruszania się, mogą być wyposażone w różnorodne czujniki (np. światła, dźwięku, dotyku), serwomechanizmy i dodatkowe podzespoły mechaniczne. Daje to ogromne możliwości konstrukcji oryginalnego robota.
 • Druga z opisanych linii klocków – WeDo 2.0 posiada analogiczne, lecz uproszczone funkcje. Przedszkolaki mogą konstruować dość proste roboty, które będą poruszały się za pomocą dołączonych mechanizmów. Tutaj również mamy do dyspozycji czujniki (np. zbliżeniowy, przechyłu, czy światła). Mniejszy stopień skomplikowania pozwala na obsługę zestawu przez młodsze dzieci – już od 5 roku życia.
 • Trzeci zestaw, z którego korzystamy na zajęciach - SPIKE™ Prime łączy w sobie estetyczny i niezwykle kolorowy design. Zawiera łatwy w obsłudze i zaawansowany sprzęt techniczny oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku scratch. Daje dużo możliwości konstruktorskich oraz angażuje dzieci w myślenie krytyczne i rozwiązywanie złożonych problemów.

Składanie elementów z klocków sprawia niezwykłą frajdę i przyjemność dzieciom, ponieważ mogą tworzyć własne konstrukcje, które następnie mają okazję samodzielnie zaprogramować.

Zalety zajęć z robotyki dla przedszkolaków i uczniów

Podstawy robotyki w przedszkolu i szkole to doskonały temat na interesujące i przydatne zajęcia dodatkowe. Zalet, jakie niesie za sobą uczęszczanie dziecka na takie lekcje, jest naprawdę mnóstwo. Jakie są ich najmocniejsze strony?

 • Nauka robotyki w przedszkolu potrafi znacząco rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz analityczne podejście do problematycznych spraw. Dzięki temu dziecko nie tylko posiądzie nową wiedzę, ale będzie o wiele lepiej przygotowane na codzienne wyzwania w przyszłości.
 • Własnoręczne konstruowanie robotów, bez narzucania ostatecznego efektu to działanie ogromnie pobudzające kreatywność przedszkolaka i ucznia szkoły podstawowej.
 • Na zajęciach z robotyki w szkołach i przedszkolach dzieci poznają podstawy programowania, które konieczne są do „ożywienia” robota. Takie umiejętności są bardzo pożądane i przyszłościowe.
 • Zajęcia odbywające się bezpośrednio w placówkach oświatowych są łatwo dostępne dla uczniów oraz przedszkolaków. Nie trzeba martwić się o dodatkowy dojazd najmłodszych we wskazane miejsce. Wszystko odbywa się w budynku, gdzie bywają na co dzień.
 • Dodatkowe lekcje w postaci zabawy kierują uwagę dziecka na przydatne i rozwijające kwestie i doskonale zastępują niektóre mniej wartościowe formy rozrywki.

Robotyka – oferta dla przedszkoli i szkół

Akademia robotyki GO4Robot daje wyjątkową możliwość na zapewnienie uczniom i przedszkolakom ciekawych zajęć, na które dzieci będą czekać z niecierpliwością! Dlaczego warto z nami współpracować?

 • Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i zaprawionych w bojach z najmłodszymi Trenerów, którzy potrafią zaciekawić oraz stymulować kreatywne rozwiązania u dzieci.
 • Do nauki używamy zestawów LEGO®, które w zależności od serii są dostosowane do dzieci na każdym etapie rozwojowym.
 • Współpracujemy również z nauczycielami i z chęcią przekazujemy im wiedzę. Kurs robotyki dla nauczycieli również może być cennym źródłem informacji.

Zajęcia z robotyki dla przedszkoli i szkół – GO4Robot®

Wyjątkowe lekcje, obejmujące robotykę i naukę kodowania dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Dzieci uwielbiają takie zajęcia, a nauczyciele coraz chętniej korzystają z zewnętrznej pomocy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy profesjonalne warsztaty z pełnym zapleczem technologicznym. Nasi Instruktorzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i potrafią przekazać wszystkie niezbędne informacje w przystępny sposób – na drodze niezłej zabawy!

Darmowa lekcja dla całego przedszkola

Na każdą grupę warsztatową przypada dwóch trenerów. Skupiamy się na tym, aby zajęcia były najwyższej jakości. Dbamy o to aby warsztaty odbywały się w kameralnym gronie - stąd grupy liczące do maksymalnie 8 lub 14 uczestników w zależności od wieku dzieci oraz poziomu.

Ceny za zajęcia dla najmłodszych rozpoczynają się od 85 zł miesięcznie. Cena zajęć uzależniona jest od poziomu zaawansowania, wieku dziecka oraz czasu trwania zajęć.

Pierwsza lekcja jest bezpłatna i niezobowiązująca. Po niej rodzice decydują o tym czy zapisują swoje pociechy na warsztaty GO4Robot.

Nawiązanie współpracy w 4 prostych krokach :)

 1. Ustalenie terminu lekcji.
 2. Przeprowadzamy bezpłatne warsztaty pokazowe.
 3. Następnie otwieramy zapisy na zajęcia cykliczne.
 4. Start zajęć cyklicznych.

Zadzwoń lub napisz do nas już teraz+48 668 115 750

Poniżej link do oferthttps://go4robot.pl/poznan/warsztaty-dla-dzieci-poznan/

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak wyglądają zajęcia z robotyki dla dzieci?

Dzieci uczą się podstaw działań logicznych i kodowania na łatwych aplikacjach, umożliwiających programowanie wizualne z użyciem bloków typu przenieś i upuść.

W jakim wieku można wziąć w nich udział?

Zajęcia z robotyki dostępne są dla dzieci w wieku od 3 lat wzwyż, czyli dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, a nawet starszych. Poziom zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i etapu rozwojowego dzieci.

Czego mogą nauczyć się najmłodsi?

Już przedszkolaki na zajęciach uczą się składania robotów z zestawów LEGO®, a następnie pisania programów umożliwiających ich sterowanie. Na każdym kolejnym etapie zajęć poziom ich zaawansowania rośnie.