Półkolonie zimowe w Poznaniu 2019 – Turnus 2 – Tajni Agenci

Wiadomość, jaką usłyszeli nasi podopieczni na początku półkolonii, nie była najlepsza…W Poznaniu zjawili się niebezpieczni osobnicy, ukrywający się pod pseudonimem Body Gang. Misją naszych Tajnych Agentów było powstrzymanie ich przed przejęciem kontroli nad światem! W trakcie misji specjalnych poznali tajniki szyfrów, mechanikę i budowę pojazdów, obsługę nadajnika GPS i wiele innych sekretów. Nie obyło się bez szkoleń z samoobrony, walk sumo, sztuczek i oczywiście programowania robotów! Przeciwnicy byli bardzo przebiegli, ale naszym podopiecznym udało się ich przechytrzyć! Dziękujemy za uratowanie ludzkości!

Łamaliśmy szyfry, odkrywaliśmy tajemnice

Półkolonie dla dzieci w Poznaniu obejmowały szeroki zakres atrakcji. Docenili je zarówno aktywni agenci, których na co dzień rozpiera energia, jak i mali intelektualiści zafascynowani rozwiązywaniem zagadek, łamaniem szyfrów oraz zgłębianiem nowych technologii. Każdy z nich poznał tajniki budowania i programowania interaktywnych robotów, które w zależności od potrzeb zamieniały się w supernowoczesne pojazdy, fantastyczne zwierzęta lub niezwyciężonych wojowników. Możliwość wcielenia się role utalentowanych inżynierów oraz informatyków to jednak tylko jedna z wielu atrakcji dla dzieci, które przygotowaliśmy podczas tegorocznych półkolonii zimowych. Aby uratować ludzkość, tajni agencji musieli między innymi perfekcyjnie opanować obsługę nadajnika GPS oraz zdobyć umiejętności z zakresu samoobrony, aby moc przygotować swoje roboty do stoczenia emocjonującej walki sumo. Mali tajniacy próbowali też swoich sił w grze w kręgle oraz pracowali nad zwiększeniem swojej szybkości i zwinności podczas treningów sportowych. Wszystko po to, by uratować ludzkość przed zagładą.

Misja tajnych agentów zakończyła się sukcesem, a półkolonie dla dzieci w Poznaniu na długo pozostaną w pamięci wszystkich dzielnych uczestników, którzy poznali tajniki programowania i robotyki w formie fascynującej zabawy. To było naprawdę emocjonujące 5 dni! Liczne atrakcje dla dzieci, niespodziewane zwroty akcji oraz ambitne wyzwania, których zrealizowanie pozwoliło ocalić świat, sprawiły, że uczestnicy półkolonii spędzali każdą chwilę z wypiekami na twarzach. Dzięki udziałowi w misji zdobyli mnóstwo przydatnych umiejętności, poznali nowe technologie i nawiązali przyjaźnie z innymi agentami. Przede wszystkim jednak świetnie spędzili czas, biorąc udział w niezapomnianej przygodzie. Do zobaczenia na kolejnej misji ratowania świata!