Nauka programowania online dla dzieci

W jakim wieku najlepiej zacząć naukę kodowania dla dzieci? Według wszelkiego rodzaju specjalistów, im szybciej nasze pociechy przystąpią do nauki programowania, tym lepsze osiągną efekty w późniejszych latach. Dzieci posiadają niewyobrażalnie wręcz chłonne umysły, więc gdy kurs nauki programowania zostanie przedstawiony w lekkiej, wypełnionej zabawami formie (która obejmuje np. tworzenie własnych gier), nie ma wątpliwości, że bez problemu przyswoją różne zagadnienia obejmujące programowanie. Sprawdź więc, co oferują nasze kursy programowania dla dzieci i nie wahaj się zaprosić swojego dziecka na niesamowitą przygodę z programowaniem!

Zajęcia i nauka programowania dla dzieci online. Kursy online VOD

Dzieci w różnym wieku były zmuszane przez kilka miesięcy uczestniczyć w lekcjach online. Taka nauka ma swoje plus i minusy – z jednej brak rzeczywistej interakcji społecznej, z drugiej jednak uczniowie zyskali dostęp do skondensowanej wiedzy, a po drugie uczyli się w inny sposób korzystać z narzędzia, jakim jest komputer z dostępem do Internetu i lepiej poznali jego potencjał. Stwarza to szansę do rozwoju umiejętności związanych z korzystaniem z aplikacji czy stron internetowych. Poza tym możliwość przeprowadzania zajęć online pokazuje, że nie trzeba rezygnować z kursów pozalekcyjnych, gdyż je także (w dużej mierze) można przeprowadzić internetowo.

Kurs programowania dla dzieci online jest dobrym sposobem na interesujące i angażujące zajęcia pozalekcyjne, pozwalające łączyć naukę z zabawą. Nawet w stosunkowo młodym wieku dzieci mogą szlifować umiejętności oraz wiedzę z zakresu programowania przy pomocy dedykowanych gier i programów, lub wspólnie z wykwalifikowaną kadrą przekazującym najmłodszym wiedzę poprzez kursy i zajęcia online. Kursy z programowania, kodowania oraz robotyki dla dzieci są ostatnio jednymi z najchętniej wybieranymi zajęciami pozalekcyjnymi. Dostrzega się niecenione zalety nauki programowania dla dzieci – nie tylko pod względem nauki zawodu przyszłości. Jak jeszcze pozytywnie wpływają kursy programowania dedykowane dla dzieci i młodzieży, i jakie umiejętności niekonieczne związane bezpośrednio z kwestią programowania rozwijają podczas zajęć?

Co ważne, w GO4Robot® prowadzimy kursy na żywo. Dzieci łączą się z naszymi trenerami poprzez aplikację ZOOM, udostępniają ekrany swoich komputerów, a dany kurs przebiega na wspólnym serwerze - wspólnym świecie. Dzięki takim sposobom nauki dzieci mają bezpośredni kontakt z trenerami, idealną interakcję i możliwość prawdziwego wczucia się w wykonywane zadania, poświęcenia się zabawie i nauce. Kursy na żywo to najbardziej bezpośrednia forma nauki programowania, przynosząca doskonałe efekty i rozbudzająca pasję do dalszej nauki.

Jak przebiegają zajęcia z programowania dla dzieci online?

Interesuje Cię jak konkretnie wyglądają nasze kursy programowania dla dzieci online? Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że kupując nasz kurs, dostajesz dostęp do materiałów dostosowanych do wieku dzieci. Wszystkie materiały niezbędne do nauki programowania uzyskujesz poprzez dostęp do łatwej w obsłudze platformy. Za jej pomocy nauka poprzez nasze zajęcia będzie mogła odbywać się nie tylko w domu, ale w zasadzie w każdym dowolnym innym miejscu. To właśnie jedna z zalet nauki kodowania dla dzieci przeprowadzanej zdalnie — sam możesz wybrać odpowiedni czas dla dziecka do rozpoczęcia zajęć.

Wszystkie kursy programowania dla dzieci podzielone są na wiele mniejszych, łatwych w odbiorze lekcji. Proces nauki danego zagadnienia zaczyna się od krótkiego wstępu, objaśniającego czego dzieci mogą spodziewać się w tej konkretnej lekcji oraz jakie umiejętności będą rozwijane podczas trwania zajęć. Następnie mamy przygotowane dla dzieci i młodzieży filmiki, na których nasi trenerzy przekazują wiedzę od podstaw, jednocześnie od razu prezentując poszczególne działania. Materiały video można dowolnie odtwarzać, tak więc wszystkim dzieciom dajemy czas, by mogły się nauczyć w swoim tempie.

Każda poszczególna lekcja kursu składającego się na nasze warsztaty z programowania dla dzieci wieńczona jest samodzielnym projektem. To okazja, by przetestować wiedzę i umiejętności, które rozwija nas program zajęć. Specyfika projektu zależy zarówno od wieku dziecka, jak i tego, jaki ma poziom umiejętności. W wielu przypadkach koniec lekcji to okazja, by zacząć tworzyć własne gry — podczas tworzenia własnych gier, dzieci z pomocą nabytej wiedzy szlifują zdobyte podczas kursu umiejętności oraz — co najistotniejsze — mają okazję zobaczyć, że czas spędzony podczas nauki programowania nie poszedł na marne. Każda zaprojektowana gra może być przecież dumnie zaprezentowana rodzicom czy innym dzieciom co sprawi, że młody amator programowania czuje się coraz bardziej pewny siebie. Osiągnięty na zajęciach rozwój przyda się bez wątpienia, gdy dzieci zechcą tworzyć własne wersje stron Internetowych, czy też zaczną opracowywać pierwsze aplikacje.

Projekt to swoisty "boss" z gier komputerowych, czyli ostatnie wyzwanie testujące wszystko, co dzieci nabyły na zajęciach. To jednak nie oznacza końca obcowania z danym zagadnieniem — w naszej aplikacji dzieci znajdą również quizy, utrwalające wszystkie najistotniejsze informacje. Staramy się zawierać w nich przede wszystkim pytania w formie quizu jednokrotnego wyboru, które pomogą zbudować szereg podstaw, które w przyszłości okażą się pomocne podczas tworzenia strony czy też gdy zacznie się tworzenie gier z prawdziwego zdarzenia.

Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają poszczególne elementy naszej platformy zawierającej warsztaty z programowania, zapraszamy do kliknięcia ten link. Jeden z naszych trenerów programowania do dzieci prezentuje w nim na materiale filmowym działanie i wygląd aplikacji, za pomocą które Twoje dziecko może nauczyć się podstaw programowania.

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs kodowania przez Internet?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w kursy programowania dla dzieci. Warto mieć między innymi na uwadze zmiany na rynku pracy, jakie możemy zaobserwować obecnie, a które w przyszłości będą się tylko pogłębiać. Według wielu specjalistów w ciągu następnych lat oraz dekad będzie gwałtownie malała na świecie ilość stanowisk pracy niezwiązana z branżą IT. Najbardziej pesymistyczne pod tym względem raporty, takie jak ten przygotowany w 2020 przez specjalistów z Światowej Organizacja Handlu prognozuje, że do 2025 zniknie ponad 80 milionów "analogowych" miejsc pracy.

Z drugiej strony jednak trwa proces tworzenia i powstawania coraz większej ilości zajęć dla osób posiadających umiejętności z dziedziny programowania, umożliwiających im tworzenie stron internetowych czy też tworzenie gier. Warto zatem uczyć się języka programowania takiego jak python, html css czy javascript - w przyszłości osoby biegłe w dziedzinie tworzenia za pomocą kodu będą właśnie najbardziej rozchwytywane. Według wspominanych już badaczy ze Światowej Organizacja Handlu, do 2025 na świecie powstaną na rynku pracy zajęcia w liczbie ponad 90 miliona. Wszystkie te role będą jednak wymagały znajomości programowania bądź kodowania. Warto uczyć dzieci kodowania już teraz: uczestnictwo w takich zajęciach otworzy w przyszłości możliwości niedostępne dla osób nieposiadających wiedzy z zakresu tworzenia stron czy aplikacji.

To jednak nie koniec korzyści, jakie dają kursy i zajęcia nauczające programowanie. Umiejętności tworzenia stron w przyszłości to oczywiście istotna, ale nie jedyna zaleta. Jakie jeszcze korzyści mogą wynieść dzieci uczęszczające na jeden z naszych kursów?

 • Programowanie rządzi się własnymi, logicznymi zasadami. Zajęcia, podczas których dzieci opanowują język programowania, pomagają im wzmocnić własne umiejętności logicznego myślenia oraz dostrzegania zależności pomiędzy przyczyną a skutkiem.
  
 • Nasze kursy nigdy nie stawiają uczestników w sytuacji bez wyjścia. Wykorzystując nabytą wiedzę i zdolności uczestnik jest w tanie pokonać nawet najtrudniejsze wyzwanie. To jak najbardziej pozytywnie wpływa pewność siebie kursanta.
  
 • Programowanie uczy samodzielności — nie bez powodu Steve Jobs twierdził, że programowania powinien uczyć się w zasadzie każdy, gdyż jest to sztuka, który uczy człowieka myślenia!
  
 • Zajęcia z programowania to pożywka dla wyobraźni oraz kreatywności. Z doświadczenia wiemy, że ćwicząc programowanie, dzieci potrafią tworzyć naprawdę zaskakujące wersje gier bądź sprawić, iż dany program zacznie działać w zupełnie nieoczekiwany sposób!
  
 • Nasze kursy i zajęcia uczą poprzez zabawę, jednak wymagają pewnej dozy skupienia. Trenując programowanie dzieci wzmacniają więc zdolność do skupienia się na wykonywanym zadaniu.
  
 • Chociaż nasze zajęcia i kursy są wciągające, czasem wymagają mocnego "ruszenia głową". Trenuje to w młodych uczestnikach wytrwałość, która przyda się również gdy za kilka-kilkanaście lat sami znajdą się w świecie dorosłych.
  

To tylko najbardziej wyraziste korzyści, jakie daje dzieciom programowanie w dowolnym języku. Zapisując własne dziecko na takie warsztaty, zapewniasz mu nie tylko więcej możliwości na przyszłym rynku pracy, ale również wzmacniasz jego strony charakteru, które przydają się w szkole oraz relacjach między rówieśnikami i rodzicami.

Nauka programowania online – jakie programy warto wybrać?

Dziecko może uczyć się podstaw programowania na profesjonalnych zajęciach z kodowania, robotyki, a nawet Minecrafta, które prowadzone są według autorskiego planu szkoły kodowania dla dzieci. Niektóre warsztaty wykorzystują również popularne programy, które w sposób przystępny i interesujący przybliżają najmłodszym tajniki kodowania i wybrany język programowania. Poza tym te gry i aplikacje są na tyle angażujące, że chętnie ćwiczą na nich programowanie z również dorośli, którzy uczą się kodowania wraz ze swoją pociechą. Programy te pokazują, że można ciekawie spędzić czas przed komputerem, a wszelkie gry i aplikacje to wcale nie tylko zajęcia, które oznaczają stratę czasu. Obecnie dostępnych jest wiele programów, z których dziecko może uczyć się programowania – bez wychodzenia z domu. Scratch Jr i Scratch– programowanie dla najmłodszych dzięki tej aplikacji jest przejrzyste i przyjemne. To jeden z lepszych programów do kodowania, który dedykowany jest najmłodszym. Scratch Jr to program przeznaczony jest dla dzieci od 5 do 7 roku życia, a po skończeniu interaktywnego kursu dla najmłodszych można włączyć aplikacje typu Scratch. Program ten w sposób przystępny przekazuje wiedzę o kodowaniu i umożliwia tworzenie krótkich gier czy animacji. Aplikacje Scratch wykorzystują kolorowe klocki do układania linijki kodu, która wprowadza poszczególne elementy w ruch.

 • PixBlock – nazywana jest rodzinną grą edukacyjną, która podobnie jak Scratch, wykorzystuje programowanie blokowe i podstawy języka Python. Co ciekawe, jest to polska aplikacja stworzona przez poznańskich studentów, która służy wielu szkołom programowania dla dzieci. To program dostępny dla każdego – bez względu na wiek.
  
 • Code.org – aplikacja przeznaczona dla różnych grup wiekowych, gdyż zawiera lekcje, które stopniowo zwiększają poziom wiedzy dotyczący kodowania. Z tych względów z programu chętnie korzystają nie tylko najmłodsi. Nadal jednak kodowanie w tym programie opiera się na dobrej zabawie i wizualnym przedstawieniu nauki programowania.
  
 • Code Combat – sympatyczny program dla dzieci, który swą konwencją zbliżony jest do gry komputerowej. Wraz z głównym bohaterem dziecko zdobywa nagrody, przechodzi przez kolejne poziomy, zyskuje dodatkowe osiągnięcia. Dziecko gra pomagając mu w tym, wpisując odpowiednie kody. W Code Combat można uczyć się języka programowania Python i JS.
  
 • Hour of code – jest to międzynarodowa akcja i platforma zachęcająca do programowania. W projekcie bierze udział wykwalifikowana kadra, która udostępnia interesujące lekcje do nauki programowania. Minecraft – każde dziecko zna tę grę, znają ją także rodzice, jednak nie zawsze podchodzą do niej przychylnie. Jednak – jak się okazuje – z jej pomocą można skutecznie nauczyć się programowania w języku Python. Co ważne, pracujemy na edycji Edukacyjnej stworzonej przez Microsoft i dostępnej wyłącznie dla firm edukacyjnych. 
  

Jak zapisać dziecko na kurs programowania online z GO4Robot®?

Gdzie dostępna jest nasza nauka programowania dla dzieci zdalnie? Jeżeli chcesz zapewnić dziecku naukę języka programowania z domu, zapoznaj się z ofertą naszej strony. Klikając w ten link trafisz do naszego sklepu, gdzie z pewnością znajdziesz opcje najbardziej odpowiadające poziomowi oraz wiekowi Twoich dzieci. Zapraszamy do współpracy z nami, dzięki której Twoje pociechy będę mogły w przyszłości tworzyć własne gry, strony internetowe oraz aplikacje!

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Czy da się nauczyć dziecko programowania online z programów?

Oczywiście, że tak. Obecnie istnieje wiele kursów interaktywnych i platform, na których można za darmo uczyć się programowania. Można także skorzystać z oferty szkół kodowania dla dzieci, które krok po kroku uczą tej dziedziny.

Czy nauka przez internet jest efektywna?

Wymaga często większego zaangażowania. Jedne dzieci taki sposób komunikacji wolą bardziej, inne mniej. Jest to jednak efektywny sposób nauki – zwłaszcza programowania.

Z jakich programów najlepiej uczyć dziecko programowania?

Najlepsze dla dziecka są programy Scratch, PixBlocks, Minecraft, Code.org.