Jak zaplanować niezapomniane urodziny dla dziecka?

Przyjęcia urodzinowe są dla dziecka (zwłaszcza młodszego) niezapomnianym wydarzeniem - jest to dzień, w którym otrzymuje wymarzone prezenty, a także znajduje się w samym centrum uwagi. Dla dziecka to przede wszystkim świetna rozrywka, rodzice natomiast muszą zmierzyć się z nierzadko lekko stresującym zadaniem, jakim jest organizacja imprezy urodzinowej. O co więc musisz zadbać, organizując przyjęcie urodzinowe, by mieć pewność, że wszyscy będą się świetnie bawić?

Garść pomysłów na przyjęcie urodzinowe

Bez wątpienia niezapomniane urodziny dla dzieci w Poznaniu nie mogą obyć się bez motywu przewodniego. Tu wszystko zależy od preferencji i wieku solenizantki bądź solenizanta. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów najpopularniejszych motywów przewodnich na przyjęciu urodzinowym:

  • SpongeBob: urodzinowe przyjęcie z motywem przygód najsłynniejszej gąbki świata docenią i najmłodsze, i trochę starsze dzieci. Bez trudu znajdziesz liczne gadżety takie jak balony, co znacznie ułatwi ci przygotowanie dekoracji. Popularną zabawą na tego rodzaju imprezach jest niszczenie "spongebobowej" piniaty, może warto się w nią wyposażyć?

  • Gry komputerowe - Minecraft: każdy, kto ma dzieci, doskonale wie, że ich wyobraźnią obecnie rządzą gry Minecraft. Organizacja urodzin, gdy wybierzesz taki motyw przewodni, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania: musisz zaplanować wspólną zabawę dla małych gości, w przeciwnym razie przebieg imprezy może skręcić niebezpiecznie w stronę siedzenia przed ekranami konsol i komputerów.

  • Urodziny dziecka z ulubionymi postaciami: Marvel, Star Wars, czy klasyczne bajki Disneya takie jak Kraina Lodu — większość dzieci ma ulubione postacie z tych uniwersów. Zapewne doskonale orientujesz się, które z nich szczególnie upodobała sobie Twoja pociecha, i będziesz mógł zadbać o odpowiedni wystrój domu, czy wynajętej sali zabaw.

  • Piłkarskie przyjęcie: wymiana popularnych nalepek piłkarskich w domowym zaciszu plus zabawy sportowe na świeżym powietrzu - to prosty sposób na piłkarskie urodziny dla starszych dzieci.

  • Psi Patrol: jedna z najpopularniejszych bajek wśród maluchów - wybierając ten motyw masz pewność, że każdy z listy gości będzie znakomicie się bawił. Możesz bardzo łatwo przygotować dekoracje o różnych kształtach kojarzonych z pieskami (łapki, kości), to więc świetny pomysł, gdy lubisz prace typu DIY.

Jeżeli interesują Cię powyższe pomysły z motywem przewodnim i chciałbyś zorganizować dziecku niezapomniane przyjęcie, możesz skorzystać też z pomocy takich firm jak GO4Robot®. Organizujemy urodziny dla dziecka w domu bądź w sali zabaw, wzbogacając typowe aktywności, jakie możesz przygotować na urodzinowym przyjęciu o edukacyjne zabawy z kategorii robotyki. Przykładowo, podczas urodzin w motywie Psiego Patrolu dzieci zaprogramują psiego Robota Przewodnika, a urodziny ze SpongeBobem urozmaici wyścig zaprojektowanych przez dzieci pojazdów. To znakomity pomysł na połączenie zabawy z edukacją, która może zaowocować w dalszym życiu Twojego dziecka.

Jak skutecznie zorganizować urodziny dziecka: garść porad

Nie jesteś pewien, jaką liczbę gości powinieneś zaprosić? Wszystko oczywiście zależy od tego, czy będzie to domowe przyjęcie urodzinowe, czy też urodzony na świeżym powietrzu lub w wynajętej sali. Tu ponownie wypada dostosować się do preferencji dziecka, niemniej w razie wątpliwości świetnym pomysłem jest pamiętanie o zasadzie polecanej przez specjalistów od organizowania dzieciom czasu: maksymalna liczba uczestników przyjęcia to wiek dziecka plus jeden. W ten sposób masz pewność nie tylko że zabawa będzie pod całkowitą kontrolą, ale też, że każde z przyjaciół dziecka spędzi miło czas.

Pamiętaj, żeby nie wręczać zaproszenia bezpośrednio rodzicom w szkole czy przedszkolu. Każde dziecko na pewno chciałoby to zrobić osobiście podczas szkolnych zajęć, niemniej niezaproszone dzieci mogą poczuć się wykluczone, co może potem nieprzyjemnie odbić się na Twoim dziecku, które przecież nie ma złych zamiarów.

Pierwszą istotną kwestią jest zorientowanie się, czy któreś dziecko mające przybyć na urodziny dziecka w domu, czy plenerze nie jest uczulone na jakiś składnik pokarmowy. Poza tortem z obowiązkową bitą śmietaną zalecamy powściągnąć zakusy do kulinarnych szaleństw podczas przygotowania jedzenia dla uczestników przyjęcia: zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci najlepiej postawić na sprawdzone "klasyki" takie jak czipsy i krakersy, niewielkie, trójkątne kanapki, pokrojone na niewielkie kawałki warzywa i owoce takie jak marchewki, bądź nieduże mięsne przekąski. Takie bezpieczne jedzenie pozwoli ci uniknąć incydentów związanych ze zbyt entuzjastycznym "pochłanianiem" przekąsek, oraz zmniejszy czas niezbędny na sprzątanie po imprezie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas imprezy nastąpiła zamiana gotowania w kolejną aktywność na urodziny dziecka w domu — wszyscy uczestnicy imprez na pewno z chęcią dorzucą swoje "trzy grosze" co do typów dodatków nakładanych na domową pizzę.

Jak zorganizować dziecku niezapomniane przyjęcie urodzinowe?

Nie oszukujmy się: dzieci nudzą się błyskawicznie! Dlatego warto zadbać o przygotowanie listy różnych aktywności, które dadzą okazję dzieciom do zabawy i rozładowania energii oraz emocji. Wśród zabaw na pewno warto zawrzeć "klasyki", takie jak polowanie na ukryty skarb, czy też kalambury, a nawet mini mecz piłki nożnej. Aktywności typowo fizyczne warto poprzeplatać z grami planszowymi lub wieloosobowymi rozrywkami na konsolach, czy komputerach: np. gry takie jak FIFA pozwalają na udział czterem uczestnikom na raz, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować turniej wirtualnej piłki nożnej, którego dzieci nie zapomną przez długi czas.

O aktywności mniej związane ze skakaniem, bieganiem i krzyczeniem warto zadbać, zwłaszcza jeżeli wiesz, że zaproszenia obejmują także mniej śmiałe dzieci. Wszelkiego rodzaju gry planszowe są na przykład od dawna uznawane ze znakomity sposób na to by dać takiemu dziecku czas na oswojenie się z towarzystwem w kontrolowanym środowisku. Zarówno mniej śmiałe, jak i te najbardziej otwarte dzieci będą się znakomicie bawić podczas aktywności związanych z budowaniem robotów czy tworzeniem prostych programów - dziecięca ciekawość jest w nich zbyt silna, by mogły stać z boku.

Podsumowując, jeśli chodzi o urodziny dla dzieci - Poznań ma bardzo wiele do zaoferowania, zwłaszcza jeśli skorzystasz z oferty GO4Robot®. Pamiętaj o odpowiednim doborze motywu przewodniego przyjęcia do wieku dzieci, upewnij się, że przygotowane aktywności świetnie sprawdzą się zarówno gdy wezmą w nich udział chłopcy, jak i dziewczynki, oraz przygotuj bezpieczne, nieskomplikowane przekąski. Jeżeli natomiast nie masz czasu i sił, by zajmować się tymi wszystkimi detalami, możesz w dużym stopniu ułatwić sobie proces organizacji, stawiając na urodziny dziecka w domu bądź sali zabaw zorganizowane przez specjalistów takich jak GO4Robot®.