Dlaczego półkolonie w Poznaniu są świetnym pomysłem na wakacje dla Twojego dziecka?

W dzisiejszych niełatwych czasach większość z nas nie jest w stanie zorganizować dziecku czasu podczas wakacji od poniedziałku do piątku. Powody bywają różne, jednak najczęściej jest to zwyczajny brak czasu, którego nie mamy za wiele pracując na pełny etat. Dlatego też ogromną popularnością cieszą się półkolonie dla dzieci, podczas których najmłodsi spędzają ciekawie czas na zajęciach zorganizowanych w mieście. Jeśli interesują Cię półkolonie - Poznań ma wiele do zaoferowania!

Półkolonie dla dzieci: w jaki sposób rozwijają dzieci w wieku szkolnym?

Półkolonie letnie to przede wszystkim znakomita okazja dla dzieci i młodzieży na rozwinięcie swoich umiejętności społecznych. Podczas półkolonii dla dzieci w Poznaniu uczestnicy poznają mnóstwo osób w ich wieku, które jednak często różnią się charakterem czy nawet zainteresowaniami. Przebywając na takich zorganizowanych w specjalnych salach czy na świeżym powietrzu wydarzeniach, dziecko szybko nauczy się nie tylko nawiązywać nowe przyjaźnie, ale też współpracować we wspólnym celu z dopiero co poznanymi rówieśnikami. Każdy dzień takich intensywnych interakcji (odbywających się podczas półkolonii w bezpiecznych warunkach kontrolowanych przez opiekunów) to szansa dla dziecka, by wykazało się samodzielnością, nie będąc pod czujnym okiem rodziców — dzięki temu nie tylko wzmocnią swoje umiejętności podejmowania (nierzadko dla nich trudnych) decyzji, ale i wzmocnią pewność siebie.

Postaw na rozwojowe warsztaty dla dzieci w Poznaniu

Umiejętności społeczne to istotne, ale nie jedyne korzyści, jakie Twoje dziecko może odnieść, uczęszczając na półkolonie, czyli tzw. wakacje w mieście. Półkolonie letnie, które odbywają się w Poznaniu to także pełen wrażeń czas i znakomita okazja do odkrycia nowych zainteresowań. Osoby organizujące półkolonie dla dzieci w mieście starają się urozmaicić czas spędzany przez podopiecznych, przygotowując dla nich aktywności o różnym charakterze, więc jest spora szansa, że w trakcie jednej z nich Twoje dzieci zainteresują się zupełnie nową, rozwojową aktywnością. Jeżeli natomiast postawisz na półkolonie tematyczne (np. związane z piłkarstwem czy warsztaty kulinarne), to możesz być pewien, że gry, zabawy i warsztaty tematyczne przygotowane na ten czas wzmocnią istniejące już w twoim dziecku pasje.

Wykorzystujemy nowoczesne metody nauczania z kategorii takich jak storytelling czy design thinking, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci oraz wprawiamy w ruch własnego robota, by zasiać w nich pasję, która na pewno zaowocuje w przyszłości. Myślisz, że to zajęcie tylko dla chłopców? Nic bardziej mylnego! Na warsztaty oferowane przez nasze półkolonie letnie w Poznaniu przychodzą wszyscy: biorą w nich udział i chłopaki, i dziewczyny, a storytelling wciąga dzieci w różnym wieku, sprawiając, że chętnie wracają na warsztaty. Warto mieć na uwadze, że nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i nasza praca z dziećmi na co dzień pozwala nam ciągle zdobywać nowe pomysły na to, jak przekazać dzieciom podczas półkolonii, że robotyka jest czymś ciekawym i godnym uwagi.

Dlaczego warto wybrać "wakacje w mieście" i zapisać dziecko na zajęcia półkolonijne?

Jakie jeszcze zalety mają półkolonie z innymi dziećmi w podobnym wieku? Poza rozwijaniem kompetencji społecznych oraz nabywaniem nowych umiejętności warto również pamiętać, że półkolonie Poznań to także znakomity sposób na to, by mieć pewność, że dziecko nie spędza czasu siedząc przed ekranem komputera, czy przeglądając telefon. Na tym etapie popularności smartfonów nie ma już wątpliwości co do tego, jak negatywnie na rozwój dziecka wpływa nadmierny kontakt z internetowymi treściami — dzieci, które zbyt wcześnie wystawione są na natłok informacji, którymi bombardowani jesteśmy z ekranów smartfonów, mają większe problemy ze skupieniem, nauką, czy nawet z prawidłowym spaniem (te same efekty w pewnym stopniu dotyczą także i dorosłych). Gdy jednak zajmą się ciekawym programowaniem lub eksperymentowaniem z zestawem klocków LEGO® roboty, czy też po prostu zabawami i rozmowami z licznym gronem znajomych, nawet nie przyjdzie im do głowy, by ślęczeć samotnie nad smartfonem. Takie rzeczy są dla dzieci po prostu zbyt atrakcyjne, by zajmować się w tym czasie czymś innym.

Jeżeli szukasz zajęcia na wakacje dla swoich dzieci, zdecydowanie warto wybrać półkolonie Poznań z GO4Robot® - to nie tylko zajęcie dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku, ale i też rzecz niewymagająca wielkich przygotowań. Nie będziesz też musiał martwić się tym, co robią Twoje dzieci, gdy jesteś w pracy, więc wszyscy będą z tej decyzji zadowoleni. Mało tego! Pokażemy Twoim dzieciom magię drzemiącą w robotyce i programowaniu, co z perspektywy długofalowej wyzwoli w nich ducha odkrywcy.