Warsztat dla dzieci - Klasa 0-2 - Mały Robotyk Essential

Co się dzieje na zajęciach?

Dla dzieci w klasach 0-2 lub tych, które ukończyły poziom Roboludek Master został opracowany poziom Mały Robotyk Essential - kolejny poziom to kolejne umiejętności.

Zajęcia prowadzone przy użyciu profesjonalnych zestawów LEGO® SPIKE™ Essential - zawierają one prawie 449 elementów, co daje możliwość stworzenia mnóstwa konstrukcji. Mali Robotycy mogą na zajęciach przekraczać granice swojej wyobraźni, nabywać nowe umiejętności z programowania, a także odbyć fascynującą podróż przez świat nauki. Przez cały rok szkolny przechodzimy przez wiedzę ogólnonaukową - każdy robot będzie przy okazji poruszał nowe zagadnienia. Oprócz poznawania mechanizmów działania robotów, stopniowo tworzymy coraz to trudniejsze algorytmy. Na każdych z 30 zajęć dzieci w parach konstruują robota z instrukcji, a następnie programują jego ruchy. Pod koniec każdej lekcji jest czas na zabawę robotem - to moment, w którym dzieci reagują żywiołowo i spontanicznie, a dużo emocji sprawia, że zapamiętują jeszcze więcej! Plan edukacyjny na tym poziomie jest opracowany z myślą o rozwijaniu jeszcze większej ilości kompetencji u dzieci. Nasi Trenerzy sprawiają, że każde zajęcia to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa! CO NOWEGO? Na każdych zajęciach, na dzieci czeka zagadka - rozwiązując ją, dowiedzą się co skonstruują danego dnia.

Twórcy


Zespół interdyscyplinarny złożony z:

LEGO® SPIKE™ Essential

Jest to najnowszy zestaw LEGO® Education. Dzieci mają do dyspozycji: - bezprzewodowy komputer (HUB) - dwa silniki - czujnik ruchu - czujnik koloru - żyroskop (czujnik położenia) - matryca LED 3x3 - tablet - prawie 449 elementów LEGO!

Nauka programowania

Pierwsze wyzwanie ze złożonym algorytmem! Zajęcia z robotyki uczą dzieci programowania w przyjemny sposób - poprzez zabawę. Nasi Trenerzy dbają o to, by dzieci posiadły nie tylko wiedzę z zakresu konstruowania i programowania robotów, ale także cechowały się cierpliwością, wytrwałością i umiejętnością współpracy. Za pomocą aplikacji z bloczkami funkcyjnymi dzieci programują ruch robota. Po pierwszych kilku zajęciach dzieci potrafią już nie tylko zaprogramować robota, ale również samodzielnie modyfikować program.

Zdobywamy wiedzę!

Najważniejszym elementem poziomu Mały Robotyk Essential, a zarazem jego celem jest poszerzanie wiedzy ogólnonaukowej u naszych uczestników. Każdy robot porusza inną dziedzinę ze świata nauki, a co za tym idzie, na każdych zajęciach dzieci poznają nowe zagadnienia. Połączenie zdobywania wiedzy z konstruowaniem i programowaniem robota ma na celu jeszcze lepsze rozumienie zależności w świecie. Mali Robotycy stają się więc Małymi Naukowcami.

Ten poziom nie odpowiada?

Kompetencje

Czy robotyka jest ważna? Warsztaty z programowania, to nie tylko budowanie z klocków. Pod naszym okiem, dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach. Warsztaty z programowania z użyciem robota LEGO, rozwijają poszczególne kompetencje

myślenie algorytmiczne

+15!

Inaczej myślenie komputacyjne. Jest to proces znajdowania rozwiązań problemów z różnych dziedzin przy świadomym wykorzystaniu metod i narzędzi informatycznych. Cały ten proces tworzą cztery składowe: (1) rozłożenie problemu na części, (2) analiza problemu - rozpoznanie prawidłowości, (3) eliminowanie elementów nieistotnych (oszczędzanie zasobów poznawczych), (4) stworzenie algorytmu w oparciu o dostępne informacje - rozwiązanie problemu

motoryka mała i motoryka duża

+10!

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

myślenie logiczne

+10!

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

wyobraźnia przestrzenna

+15!

zdolność do tworzenia w myślach układu elementów. Dotyczy to zarówno wyglądu bryły, jej koloru czy kształtu, jak i tego, gdzie znajduje się ona w przestrzeni. Dzieci z rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną potrafią zmienić perspektywę patrzenia na obraz oraz planować sekwencje ruchów, np. przy budowaniu z klocków, tak aby zaprojektowana bryła się nie przewróciła.

Jak wygląda lekcja?

Każda lekcja podzielona jest na trzy główne etapy, które nazywamy Trzema Fundamentami Robotyki. Tak opracowana metodologia pozwala dzieciom na wejście w rytm zajęć, ponieważ każda chwila koncentracji dzieci jest ważna do zdobywania wiedzy. Nasze metody i narzędzia do nauki sprawiają, że każde dziecko chętnie bierze udział w zajęciach.

01

Zbuduj

Mali Robotycy odkrywają przede wszystkim tajemnice nauki. W praktyczny sposób uczą się podstaw konstruowania robotów, a zdobywana na każdych zajęciach wiedza pozwala im tworzyć niesamowite konstrukcje, dzięki czemu dzieci rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz odkrywają w sobie zmysł inżyniera.

02

Zaprogramuj

Programowanie to w dzisiejszych czasach umiejętność, która wkrótce może się stać pożądana przez pracodawców. Na zajęciach z robotyki dzieci poznają podstawy algorytmiki - wykorzystują do tego celu specjalną aplikację do programowania LEGO®. Nauka programowania, jak się okazuje, jest dziecinnie prosta!

03

Zapamiętaj

Ostatnia część zajęć jest najlepsza - to połączenie zabawy i nauki. Właśnie ta mieszanka powoduje, że dzieci w sposób naturalny zapamiętują tak cenną wiedzę. Każde zajęcia to zupełnie inny robot, co sprawia, że co tydzień dzieci uczą się czegoś nowego.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Na czym prowadzone są zajęcia?

Zajęcia na poziomie Mały Robotyk Essential prowadzimy na zestawie edukacyjnym LEGO® SPIKE™ Essential. Jest to najnowszy zestaw, który zawiera prawie 449 elementów, czujnik ruchu, czujnik koloru, żyroskop, matryca LED 3x3,  dwa silniki oraz przenośny komputer (HUB).

Czy dziecko nie jest za małe naukę robotyki programowania?

Każdy poziom edukacyjny został opracowany uwzględniając potrzeby dzieci w danym wieku. Również materiały, na których pracują dzieci są dopasowane do ich wieku. Szczegóły poszczególnych poziomów edukacyjnych można znaleźć tutaj.

Ile trwają zajęcia?

Czas trwania jednych zajęć to 60 minut. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a cały kurs to 34 zajęcia dla grup startujących we wrześniu lub 30 zajęć dla grup startujących w październiku.

Czym są kompetencje?

Kompetencje dziecka to połączenie wiedzy, umiejętności i postawy. Pomagają one dziecku sprawnie i skutecznie realizować zadania z jakimi się spotyka. Na każdym poziomie rozwoju dziecko wykształca różne kompetencje, a poziom ich rozwinięcia często decyduje o predyspozycjach do ich dalszego nabywania i rozwoju.

Jak rozwijane są kompetencje mojego dziecka na robotyce?

Nasz plan edukacyjny został opracowany w taki sposób, by spełniać potrzeby rozwojowe dziecka, a także umożliwiać mu rozwój kompetencji nabywanych w danym wieku. Kompetencje dzieci na naszych zajęciach z robotyki rozwijane są poprzez dobór odpowiedniej metodologii zajęć.

Ile kosztują zajęcia?

Ceny kursów różnią się w zależności od poziomu. Koszt danego kursu znajdą Państwo wracając wyżej, do czarnej sekcji "Szczegóły kursu"

Czy pierwsza lekcja jest darmowa?

Za pierwszą lekcję nie płacisz, gdy dziecko nie kontynuuje zajęć. Dopiero po pierwszych zajęciach podejmują Państwo decyzję, czy dziecko będzie kontynuowało kurs z robotyki i programowania GO4Robot®.

Dlaczego dzieci pracują w parach/grupach?

Praca w parach rozwija u dzieci umiejętność współpracy, która jest jedną z najbardziej cenionych kompetencji emocjonalno-społecznych. Wspólne dążenie do jednego celu ma pozytywny wpływ na relacje pomiędzy dziećmi i współbrzmienie z otoczeniem. Praca w parach tworzy również w dzieciach poczucie tożsamości z zespołem dzięki wymianie myśli, doświadczeń i emocji.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Poznań

GO4Robot® sp. z o.o.

Zadzwoń do nas: +48 668 115 750

Napisz do nas: zapisy@g4r.pl