Roboty na Pyrkon!

Strefa GO4ROBOT

Czym byłby Pyrkon bez zjawiskowych robotów i fantastycznych budowli? Nawet wolimy sobie tego nie wyobrażać. Dlatego w tym roku nie może tam zabraknąć i nas! Zespół Go4Robot przygotował dla Was mnóstwo atrakcji, w których będziecie mogli uczestniczyć przez calutką sobotę. Startujemy od rana ze strefą robotów, w której zaprosimy do przyjrzenia się z bliska naszym najciekawszym konstrukcjom. Na śmiałków czeka m.in. robotyczna ręka, a najodważniejsi zmierzą się z żmiją. Oczywiście to nie wszystko! Wciąż będziemy chcieli was czymś zaskoczyć, więc nie pozostaje Wam nic innego jak tylko odwiedzić nas i sprawdzić, co szalonego wymyśliliśmy.

Eventy

O godzinie 14:00 podczas wykładu opowiemy, czym się zajmujemy, jak wpadamy na wszystkie pomysły i czy z LEGO® naprawdę można tworzyć funkcjonalne roboty. Zademonstrujemy Wam najciekawsze i opowiemy, jak dzięki kodowaniu sprawić, by zrobiły niemal wszystko. Liczymy, że dzięki temu porwiemy Was do wspaniałego świata robotów LEGO®, byście pokochali go tak jak my! Kolejne ważne wydarzenie, którego nie możecie ominąć, to prawdziwa walka robotów sumo na Arenie link. Zespoły będą miały okazję zbudować swoje własne roboty i przygotować je do epickiej walki! Zmierzą się one na ringu, stawiając czoła przeciwnikom i przeznaczeniu. Niech wygra najlepszy – może będzie nim właśnie Twój wojownik?

Niespodzianka

Ponadto w piątek w Pyrkąciku 1 prelekcje poprowadzi jedna z naszych podopiecznych – Natalia „kluberek” Biernacka. link Opowie Wam o tym, czy trudno być młodym robotykiem i co powinien on umieć. Postara się też przekonać, że ze stosu pozornie niepasujących do siebie klocków naprawdę można zbudować robota. Odpowie także na wszystkie pytania, dlatego każdy fan robotów musi się tam pojawić!