Etat? Własny biznes? Jak zapewnić bezpieczny start.

Podążaj za marzeniami


Świeżo upieczeni studenci, zaraz po ukończeniu nauki stają przed ważną życiową decyzją,  czy podjąć się pracy na etacie, czy zdecydować się na prowadzenie własnej działalności? Z podobnymi dylematami mierzą się osoby, które chcą zmienić swoją ścieżkę kariery i dokonać zmian w swoim życiu. Złota myśl Konfucjusza, mówi, że jeżeli wybierzesz pracę, którą kochasz, nie przepracujesz ani jednego dnia. Odpowiedź na wyżej zadane pytanie staje się zatem prosta - trzeba to połączyć. \
Często bywa tak, że początkujący przedsiębiorca na swojej drodze do wymarzonego biznesu zamiast drogi usłanej różami napotyka kłody pod nogami. Na szczęście są jednak ścieżki, które pozwalają zminimalizować to ryzyko, a jedna z nich to franczyza.


Jakie zatem rozwiązanie możemy polecić My- GO4Robot?


Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady! Oczywiście metaforycznie, chociaż naszego oddziału GO4Robot tam jeszcze nie ma, więc jest to możliwe ;) Alternatywą i złotym środkiem pomiędzy pracą na etacie oraz prowadzeniem własnej działalności gospodarczej jest franczyza. W której to otrzymujesz sprawdzone i przetestowane narzędzia oraz wskazówki niezbędne do rozkręcenia własnego biznesu, ale ostatecznie to ty sam jesteś sobie szefem.


Biznes jak puzzle


Start własnego biznesu można porównać do układania puzzli bez obrazka. Każdy element musi do siebie pracować, ale na początku działasz w ciemno i musisz testować wiele rozwiązań, żeby wszystko w końcu współgrało. Składnie tej układanki jest czymś co pochłania bardzo dużo czasu oraz energii, a co za tym idzie, pieniędzy. Franczyza daje tą możliwość, że ktoś już kiedyś poskładał te wszystkie elementy, a Ty musisz je teraz tylko odwzorować! 


Zapoznaj się z instrukcją obsługi


Wszelkie błędy, które mógłbyś popełnić, my już dawno przeszliśmy i powiemy Ci jak ich uniknąć, co przekłada się na minimalizację ryzyka niepowodzenia. Sprawdzone innowacje i know-how marki, zapewnią Ci optymalizację kosztów i zwiększenie liczby klientów. Nawet jeżeli Twój produkt jest super to rzeczywistość bywa brutalna i urealnia się zasada “większy ma pierwszeństwo”. Korzystając z naszego logo jesteś w stanie dotrzeć do miejsc, które początkowo byłby dla Ciebie nieosiągalne. W raporcie “Przedsiębiorczość Polaków” wśród zalet franczy wymieniono poczucie niezależności( 44%) oraz wyższe zarobki( 43%). Jeżeli chcesz na własne oczy zobaczyć, że franczyza z GO4Robot się opłaca, zachęcamy do zapoznania się z naszym poprzednim wpisem, w którym to przedstawiamy  pół roku działania naszego oddziału w Gdańsku w złotówkach: https://go4robot.pl/blog/czy-otwarcie-oddzialu-go4robot-sie-oplaca/


Nikt nie jest bez wad


Wadą, którą zarzuca się sieciom franczyzowym jest brak elastyczności. Wiadomo, każda umowa franczyzowa jest inna, ale nie została ona stworzona, aby utrudnić Ci życie, ale po to aby usprawnić prowadzenie Twojego biznesu. W naszym zwyczaju jest wysłuchiwanie każdego franczyzobiorcy i służenie mu pomocą w każdej sytuacji. Cyklicznie łączymy się online z właścicielami wszystkich oddziałów GO4Robot i wymieniamy się spostrzeżeniami oraz sugestiami. Wszelkie zmiany są wspólnie uzgadniane, dzięki czemu razem tworzymy jedną drużynę. 


Franczyzobiorcy na swojej czarnej liście umieszczają również konieczność uiszczania stałych opłat licencyjnych. Nie sprawimy, że w magiczny sposób one znikną, ale możemy zagwarantować, że będą one się zmieniać wraz z Twoimii potrzebami. Podchodzimy do nich nieszablonowo, a oznacza to, że franczyzobiorca sam wybiera jak rodzaji rozliczenia jest dla niego najkorzystniejszy w danym momencie. Do wyboru mamy rozliczenie procentowe lub stałą kwotę licencyjną. Dodatkowo franczyzobiorca zwolniony jest z ich płacenia na początku swojej działalności!


To co, działamy?


Franczyza nie jest drogą na skróty, to sprawdzony przepis na biznes, który dostępny jest dla każdego i który polecamy wypróbować wszystkim. Zrób kolejny krok razem z nami!


Skontaktuj się, a my przeprowadzimy Cię przez ten z pozoru straszny proces, jakim jest otworzenie własnej  firmy.


Bibliografia:


Biznes Raport, Gazeta finansowa: Franczyza 2019-2020, 24-30.01.2020r.


Dominika Rutecka, Państwowa Uczelnia Zawodowa we Wrocławiu: Rozwój rynku franczyzy w Polsce, 2020r.


Pracuj.pl: Praca marzeń czy z rozsądku, [https://porady.pracuj.pl/student/przyciagnij-prace-marzen-na-pracuj-pl/], 27,07.2021r.