Czy franczyzę GO4Robot może otworzyć każdy? - Poznaj historię Oli z Wrocławia!

Historia Oli z Wrocławia

Ola to wulkan energii - mama dwójki dzieci, artystka i przedsiębiorczyni. Razem z mężem od lat poświęca się pracy z dziećmi, tworząc magiczne miejsca do rozwoju i zabawy. Z sukcesem prowadzą dwa żłobki w centrum Wrocławia, współpracują z Teatrem Współczesnym oraz z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu organizując w tych miejscach ‘świetlice’ oraz prowadzą ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Akademii Rozwoju Trampolina. Ola ma głowę pełną pomysłów, a jednym z jej marzeń były zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem nowych technologii (czyli Roboty + klocki LEGO). Udało się je zrealizować w 2019 roku, gdy dołączyła do rodziny GO4Robot.

Pełne wdrożenie i elastyczny start

Ola wybrała nasz najpopularniejszy moduł, dający jej wyłączność terytorialną na cały Wrocław oraz pozwalający prowadzić zajęcia dla dzieci od 4 do 8 roku życia. Całkowity koszt dołączenia do sieci wyniósł ją ok. 25 tys. zł, w tym koszt sprzętu, opłaty wstępnej, szkoleń, czy materiałów marketingowych. Podpisanie umowy połączone było z trzema dniami szkoleń, zarówno marketingowych, jak i merytorycznych z prowadzenia zajęć. Jak Ola sama wspomina, lubi pracę z dziećmi, ale nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z programowaniem, więc tego elementu obawiała się najbardziej. Nie stanowiło to jednak żadnej przeszkody, bo kompleksowe szkolenia i wsparcie na start dały jej pełną wiedzę potrzebną do prowadzenia zajęć. Niezwykle istotne było również zapoznanie się z działaniem naszych systemów: dziennika elektronicznego, zapisów i CRM, które znacznie ułatwiają pracę biurową oraz kontakt z klientami.

Zwrot z inwestycji

W pierwszym roku działalności oddział GO4Robot Wrocław zrekrutował ok. 220 kursantów, którzy uczestniczyli w całym kursie, od października do czerwca. Przy kosztach licencji za trzy poziomy edukacyjne, zatrudnieniu jednego trenera, odliczeniu swojej wypłaty, podatków oraz leasingu auta pozwoliło to uzyskać zwrot z inwestycji w niespełna 3 miesiące! Mimo dobrego startu, w marcu przyszła chwila zwątpienia, spowodowana pandemią COVID-19 i zamknięciem placówek edukacyjnych.

Podwojenie zysków!

Sytuacja ta nie był to jednak wyrokiem, a jedynie sprawdzianem dla oddziału GO4Robot Wrocław. Dzięki szybkiej reakcji centrali i ścisłej współpracy wszystkich franczyzobiorców już po dwóch tygodniach udało się przejść na zajęcia online, a do końca roku szkolnego utrzymać niemal stały poziom kursantów. Jedyną konsekwencją pandemii koronawirusa był brak rozwoju w kolejnym roku działania i utrzymanie poziomu 200 kursantów, co jednak odmieniło się w kolejnym. Mimo to Ola zainwestowała w sprzęt i obecnie ma w swojej ofercie 5 poziomów edukacyjnych. Trzeci rok działania przyniósł schyłek pandemii i podwojenie liczby uczestników akademii GO4Robot Wrocław do ponad 400. Obsługuje ich sześciu trenerów, którzy mogą prowadzić zajęcia w dwóch miejscach równocześnie. Obecnie Ola zajmuje się głównie prowadzeniem oddziału i dbaniem o rozwój firmy, a warsztaty prowadzi jedynie raz na jakiś czas, dla własnej przyjemności.

Biznes dla każdego

Przykład Oli z Wrocławia pokazuje, że franczyzobiorcą GO4Robot może zostać każdy! Nie trzeba być osobą zaraz po studiach, nie trzeba też znać się na robotach, czy programowaniu, bo cała niezbędna wiedza przekazywana jest podczas szkoleń. Do rozpoczęcia współpracy wystarczy niewielki wkład własny, a proces rekrutacyjny pozwala dobrać najkorzystniejszy moduł dla danego terenu, tak by zwrot z inwestycji nastąpił jak najszybciej.

Kliknij, wypełnij formularz i dowiedz się jak wygląda prognoza zwrotu dla Twojego miasta!