10 najlepszych prezentów edukacyjnych na komunię

10 najlepszych prezentów edukacyjnych na komunię


Pierwsza komunia święta to okazja, na którą warto przygotować wyjątkowy prezent dla dziecka. Tradycyjny prezent taki jak gadżety elektroniczne typu aparat fotograficzny to oczywiście dobry pomysł, co jednak gdy wolisz postawić na prezent edukacyjny, który posłuży nie tylko jako zabawka i pamiątka, ale i też będzie stanowić praktyczny prezent, pomocny w rozwoju przyszłościowych zainteresowań? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą edukacyjnych prezentów na pierwszą komunię świętą: prezentujemy wiele ciekawych pomysłów, wśród których na pewno znajdziesz idealny prezent dla dziecka.


Apitor Robot X


Apitor Robot X to wyjątkowo ciekawy prezent na komunię dla rodziców bądź rodziców chrzestnych zwłaszcza gdy wiedzą, że dziecko ma w sobie zainteresowanie robotyką. Ten prezent składa się z zestawu z klocków, z którego można złożyć aż 12 różnych napędzanych elektronicznym silniczkiem konstrukcji. Złożenie jednego z wariantów konstrukcji to dopiero początek, gdyż roboty można następnie programować w języku Scratch 3.0 - język opracowano tak, by dziecko mogło podczas wolnego czasu samo przystąpić do nauki oprogramowania. Co istotne, zestaw można dowolnie łączyć z innymi klockami LEGO. Apitor Robot X jest więc doskonałym pomysłem na oryginalny prezent dla fana bądź fanki klocków LEGO.


Robot Bubble


Wiesz, że dziecko przystępujące do pierwszej komunii świętej od klocków LEGO preferuje rysowanie i malowanie we wszelkie postaci? W takim razie warto dla takiego dziecka wybrać robota Bubble. To pociesznie wyglądający interaktywny gadżet, który dzieci mogą programować tak, by tworzył dla nich najróżniejsze rysunki. Dzieci korzystają z tego prezentu na dwa sposoby: wydając mu polecenia bezpośrednio na kartach znajdujących się na robocie, bądź operować nim z poziomu bezpłatnej aplikacji. Niezależnie od sposobu, jaki wybiorą dzieci, możesz być pewien, że podczas zabawy z Bubble rośnie nie tylko dziecięca kreatywność, ale i również podstawowa wiedza z zakresu oprogramowania.


LEGO Spike Prime


Jeżeli pierwsza komunia święta to święto religijne, które dla Ciebie bądź rodziców dziecka ma naprawdę wielkie wydarzenie, możesz chcieć zdecydować się na droższy prezent. W kategorii prezenty edukacyjne dobrym wyborem będzie wtedy LEGO Spike Prime. To naprawdę ogromny zestaw zawierający zróżnicowane elementy, pozwalające zbudować aż 30 różnych konstrukcji. Poza klockami Spike Prime zawiera 3 silniki oraz różne czujniki (odległości, koloru, siły), dzięki którym dzieci zamienią swój prezent z pierwszej komunii świętej w jedną z ponad 30 miniaturowych maszyn. Każda konstrukcja to darmowa lekcja z zakresu nie tylko programowania, ale i przedmiotów ścisłych, więc hasło "nauka poprzez zabawę" jest w przypadku tego prezentu do komunii świętej jak najbardziej aktualne!


SCOTTIE GO!


Jeżeli potrzebny Ci prezent komunijny dla dziecka uwielbiającego wszelkiego rodzaju łamigłówki i zagadki, sprawdź grę SCOTTIE GO! Dostając na prezent na komunię SCOTTIE GO! dziecko otrzymuje zestaw atrakcyjnie wykonanych kolorowych bloczków, które posłużą mu podczas prawie 100 zadań rozwijających jego umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia. Chociaż wyzwania zawarte w prezencie w dużej mierze dotyczą podstaw programowania, nie wiele z nich dotyczy również innych zagadnień z wiedzy ścisłej oraz ogólnej. To prezent dla dzieci, który zapewni dziesiątki godzin kreatywnej zabawy.


Bon podarunkowy - gdy brak pomysłu na prezent komunijny


Jak dotąd zaprezentowaliśmy kilka zróżnicowanych prezentów na komunię świętą. Jeżeli jednak dalej nie możesz zdecydować się na wybór prezentu (np. ciężko Ci ustalić z rodzicami dziecka co byłoby najlepszym wyborem), mamy propozycję na prezent komunijny, który bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę. Zakup nasz bon podarunkowy G4R - w jego ramach dostępny jest szereg atrakcji, z których na pewno uda nam się wybrać idealną formę prezentu do pierwszej komunii świętej.


Prezenty, jakie może otrzymać dziecko w ramach bonu to produkt z naszego sklepu internetowego - udział w regularnie odbywającej się akademii robotyki, zaproszenie na cykliczne zajęcia prowadzone przez nas w Poznaniu bądź pobliskich miejscowościach lub wstęp na organizowane przez nas atrakcje w galerii Malta (będące okazją na zabawę dla całej rodziny). Wykorzystamy nasze doświadczenie, by dobrać typ prezentu pod preferencje dziecka, więc warto ten prezent na komunię wybrać, gdy brakuje Ci pomysłu lub np. gdy nie masz możliwości poprosić jego rodziców o podpowiedź.


Scratch Online - Stwórz z nami własne animacje


Kolejny z komunijnych prezentów na naszej liście prezentującej najciekawsze artykuły edukacyjnej to perfekcyjna opcja dla dzieci marzących o tworzeniu własnych, animowanych produkcji filmowych. Nasz kurs Scratch Online - Stwórz z nami własne animacje pozwoli przy okazji nauki podstaw programowania stworzyć animacje, wprawiane w ruch za pomocą odpowiednich komend. Ten kurs online nie ma limitów czasowych na ukończenie, zatem dzieci mogą ukończyć go w swoim tempie, wracając gdy zechcą do ulubionych lekcji. Scratch Online nie jest drogi, zatem jest do dobry wybór prezentu gdy poszukujemy dodatkowego, drobnego podarunku stanowiącego dodatek do większych prezentów komunijnych.


App Inventor - Stwórz własną grę Fifa!


Wśród chłopaków w wieku, w którym odbywa się komunia święta, bez wątpienia prym wiodą takie gry jak Minecraft czy Roblox. Tuż za nimi jednak plasuje się wirtualna piłka nożna FIFA. Dlaczego by więc jako prezent na pierwszą komunię świętą nie przygotować dla dziecka okazji, by mogło samo zaprogramować swój wariant tej popularnej gry? Jeżeli interesuje Cię takie rozwiązanie, możesz na komunię wybrać prezent w postaci naszego kursu App Inventor z lekcją FIFA. Korzystając z tego prezentu z okazji komunii, dziecko w ciągu przygotowanych przez nas lekcji zaprogramuje aplikację, która pozwoli rozegrać mecz na wirtualnej murawie. Co istotne, choć nasze lekcje prowadzone są w języku polskim, środowisko App Inventor zaprojektowano w języku angielskim. To więc dodatkowa okazja do podszkolenia się w zakresie mowy Szekspira!


Kurs Go 4 Robot: Sztuczna inteligencja dla najmłodszych


Kolejny z przygotowanych przez nas kursów mogących być dobrym pomysłem na prezenty komunijne dotyczy Sztucznej Inteligencji. Kurs Sztuczna Inteligencja dla najmłodszych to prezent komunijny wprowadzający w przystępny sposób w świat programowania oraz AI — przygotowaliśmy go w taki sposób, by poradzili sobie z nim nawet zupełnie początkujący programiści. Podczas zajęć działamy na przeglądarkowej wersji Codelab Cognimates, zatem nie jest potrzebne żadne specjalistyczne programowanie. Nasze kursy to więc prezenty, które warto kupić na komunię dla dziecka, które jest zainteresowane programowaniem, ale jak dotąd nie miało jeszcze okazji się w tej dziedzinie sprawdzić.


RoboMaker - zestaw startowy


Nadciąga komunia święta, a Ty chcesz kupić edukacyjny zestaw z dziedziny robotyki i programowania? Poza wspomnianymi już powyżej pozycjami zainteresować Cię też może RoboMaker - Zestaw Startowy. To swoista furtka do szeroko pojętej robotyki: dziecko może zbudować jeden z 3 dostępnych w zestawie robotów, a następnie zaprogramować go do działania przy pomocy prostej w obsłudze bezpłatnej aplikacji. Jeżeli planujesz ten prezent wybrać z naszej strony, miej na uwadze, że - tak jak w przypadku kilku innych propozycji - dorzucamy darmowy prezent w postaci kursu Sztuczna Inteligencja dla najmłodszych.


Xiaomi Mi Robot Builder Rover


Chociaż Xiaomi Mi Robot Builder Rover znajduje się ostatni na naszej liście pomysłów na prezent komunijny, nie oznacza to wcale, że jest to najmniej ciekawy wybór na to wielkie wydarzenie. Wręcz przeciwnie — to naprawdę efektowny prezent na komunię, który stanowi okazję nie tylko do zabawy, ale i także nauki. Na zestaw składa się ponad 1000 klocków, do złożenia w 3 różne roboty napędzane przez elektroniczny silnik. Zbudowanymi minimaszynami młodzi konstruktorzy mogą kierować zdalnie z poziomu aplikacji, bądź uprzednio je programować by wykonywały z góry ustalone polecenia. By ułatwić naukę programowania przygotowaliśmy specjalną ofertę — jeżeli zakupisz u nas ten prezent na komunię, otrzymasz dodatkowo opisany powyżej kurs „Sztuczna inteligencja dla najmłodszych – stwórz swój wirtualny instrument”. To więc dwa prezenty w jednym, idealne na takie wielkie wydarzenie!


Wyjątkowe prezenty na pierwszą komunię świętą


Wybór prezentu na komunię świętą nie jest prostym zadaniem, ale mamy nadzieję, że powyższa lista zawarła kilka użytecznych dla Ciebie pomysłów. Każdy z powyższych produktów dostępny jest na stronie naszego sklepu — zapraszamy więc do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą: być może znajdziesz tam jeszcze inne pomysły na prezenty na komunię, które przykują Twoją uwagę.