Półkolonie dla dzieci Gdańsk

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Półkolonie w miejscu pracy rodzica - zgłoś się do nas a my zajmiemy się organizacją półkolonii w Twojej firmie.

0 zł

Dlaczego warto wybrać półkolonie i warsztaty z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności. Codziennie od poniedziałku do piątku zapewnimy Państwa dzieciom wspaniałą zabawę, która kryje wiele walorów edukacyjnych.

Robotyka i programowanie pozwolą na rozwój docenianych na rynku pracy kompetencji takich jak gotowość cyfrowa i obycie w technologiach. Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zbudują i zaprogramują roboty ze swoich ulubionych gier i filmów, nauczą się pracować zespołowo oraz spędzą aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Oferujemy Państwu 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich - półkolonie, to 5-dniowy wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz pełne wyżywienie. Na warsztaty z kolei mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-17:00
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Plan dnia

9.00-9.30 Umysłowa rozgrzewka
9.30-11.15 Warsztaty z robotyki i programowania
11.15-12.15 STEAM time
12.15-13.00 LUNCH
13.00-13.45 Robo challenge
13.45-15.30 Warsztaty z robotyki i programowania
15.30-16.00 Quiz time (podsumowanie dnia)

Terminy i lokalizacje

Filtruj:

Półkolonie w Twojej firmie
Dojedziemy do Twojego biura
24.06 - 30.08.2024
Letnia Akademia Robotyki
Sii Sp. z o. o.
Olivia Prime A
24.06 - 05.07.2024
Letnia Akademia Robotyki - Gdańsk
Flex
Firma
08.07 - 09.08.2024
Letnia Akademia Robotyki - Gdańsk
Kawiarnia "Baw się dobrze"
ul. Lema 2/9, Gdańsk
18.07 - 18.07.2024
Letnia Akademia Robotyki
Kawiarnia "Baw się dobrze"
ul. Lema 2/9, Gdańsk
25.07 - 25.07.2024
Letnia Akademia Robotyki - Gdańsk

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

01

Letnia Akademia Robotyki - Gdańsk

Wiek 6-12 lat

Letnia Akademia Robotyki to warsztaty dla dzieci, które pełne będą praktycznych zajęć, ambitnych wyzwań i cennej wiedzy, która przyda się w szkole i poza nią. Zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-12:00 oraz 17:00-19:00 w naszym biurze (przy ul. Lęborskiej 3b), kawiarni Baw się dobrze (ul. Lema), Grymaski (ul. Kazimierza Wielkiego).

02

Letnia Akademia Robotyki

Wiek 6 - 12 lat

Letnia Akademia Robotyki to 3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poza robotyką i programowaniem będą mieli okazję spróbować swoich sił z długopisami 3D, sprawdzić się w roli młodego chemika, czy stać się artystą. Każdy dzień warsztatów to inne aktywności.

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.
W przypadku warsztatów zapewniamy wodę oraz owoc.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education WeDo 2.0, LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE™ Prime

LEGO® WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO® SPIKE™ Essential

SPIKE™ Essential to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO® SPIKE™ Prime

Zestaw LEGO® SPIKE™ Prime to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Galeria

Przygoda z robotyką na półkoloniach i warsztatach w Gdańsku!

Jeżeli chcesz dostarczyć dziecku niezapomnianych wrażeń, to zapraszamy do udziału w naszych półkoloniach. Zorganizowaliśmy je z myślą o dzieciach, które kochają ruch na świeżym powietrzu, ale także lubią się uczyć. Nasza propozycja łączy w sobie odpowiednią dawkę zabawy z nauką. Półkolonie z robotami w Gdańsku to zajęcia przygotowane i prowadzone w konsultacji ze specjalistami w dziedzinie informatyki, a także psychologii i pedagogiki.

W ramach organizowanych przez nas półkolonii gwarantujemy opiekę nad dziećmi w oparciu o unikalny program łączący aktywność i kreatywność, pozwalający na zabawę i rozwijanie pasji. Każdy turnus trwa od poniedziałku do piątku, w czasie gdy rodzice są w pracy.

Nasza oferta jest skierowana do firm, które chcą zorganizować półkolonie dla dzieci pracowników w swojej siedzibie, jako benefit pracowniczy.

Wakacje to przede wszystkim zabawa, staramy się, aby powierzone pod naszą opiekę dzieci spędzały czas na zajęciach o zróżnicowanej tematyce. Główną osią półkolonii jest programowanie, ale pomagamy rozwijać także inne kompetencje. Każde dziecko znajdzie tu warsztaty dopasowane do swoich zainteresowań i poziomu umiejętności. Każdy turnus półkolonii podzielony jest na grupy według wieku uczestników. To propozycje dla maluchów już od sześciu lat, zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Podczas naszych zajęć pomagamy dzieciom uczyć się programować, ale także pozwalamy zyskać pewności siebie i satysfakcję z pracy w grupie. GO4Robot® działa już od ponad sześciu lat, w tym czasie zaufało nam tysiące zadowolonych rodziców. Choć Gdańsk często kojarzy się z wakacjami w wodzie i odpoczynkiem na plaży, to my proponujemy bardziej aktywny sposób spędzania wakacji. Półkolonie w Gdańsku to połączenie nauki i niczym nieskrępowanej zabawy.

Półkolonie z robotami w Gdańsku

W ramach naszej oferty proponujemy kilka interesujących scenariuszy, oprócz nauki programowania można wybrać też kolonie z elementami czarodziejstwa. Niezależnie od tego, na jaki turnus zapiszesz swoje dziecko, gwarantujemy, że będzie się świetnie bawić. Nasze półkolonie zapewnią dzieciakom optymalną dawkę rekreacji i zdrowy wypoczynek. Planujemy wycieczki, podchody i inne gry terenowe pozwalające na budowanie prawidłowych relacji rówieśniczych. Stawiamy na współpracę i umiejętność radzenia sobie w grupie. Każdego dnia zapewniamy dzieciom pełne wyżywienie, na które składa się drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki dostarcza nam zaufany i sprawdzony catering, gwarantujący smak i zdrowie każdego dania znajdującego się w menu. Oferujemy także ubezpieczenie dzieci w czasie pobytu pod naszą opieką. Niezależnie od tego czy robotyka to już pasja Twojego dziecka, czy może dopiero rozpoczyna zabawę z informatyką, gwarantujemy fantastycznie spędzony tydzień. Sport i nauka to doskonały pomysł na wszechstronny rozwój każdego ucznia. Obejrzyj ze swoim dzieckiem nasze propozycje online i wybierz turnus, który najbardziej Wam odpowiada. Zapisy odbywają się online, wskaż odpowiadający Wam termin oraz miejsce, w którym prowadzimy zajęcia. W Gdańsku mamy obecnie już trzy placówki, w których odbywają się półkolonie pod szyldem GO4Robot®.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak zgłosić moją firmę, aby i u nas odbyły się wakacyjne zajęcia?

Najlepiej napisać na adres: gdansk@go4robot.pl

W mailu podaj lokalizację swojej firmy, przybliżoną liczbę dzieci jaka wzięła by udział (jeśli jest już znana) i propozycje terminów, w jakich mielibyśmy przyjeżdżać do Waszego biura.

Jakie są koszty organizacji takiego wydarzenia w mojej firmie?

Jak to mówią - to zależy ;)

Cena jest uzależniona od lokalizacji firmy, wielkości grupy dzieci, liczby grup oraz liczby godzin na jakie jesteśmy zapraszani (5-8,5 h)

Na pewno cena za dziecko będzie niższa niż zapisanie dziecka na półkolonie organizowane poza firmą.

Czy mogę zobaczyć Wasze wcześniejsze realizacje?

Oczywiście. Zapraszamy do naszego kanału na YouTube:

https://www.youtube.com/@go4robotgdansk

Czy plan dnia oraz scenariusz zajęć może być dopasowany do naszej firmy?

Oczywiście. Każdorazowo dopasowujemy scenariusze naszych zajęć do branży firmy, która nas zaprasza. Jeśli są takie możliwości wchodzimy w kooperację, tak aby dziecko poznało lepiej świat pracy swojego rodzica.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami i półkoloniami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Gdańsk

Zadzwoń do nas: 732270276

Napisz do nas: gdansk@go4robot.pl