Półkolonie dla dzieci Gdańsk

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Letnie warsztaty 2h (10:00-12:00 lub 17:00-19:00)

90 zł / dzień

Letnie warsztaty PON-PT po 2h (10:00-12:00 lub 17:00-19:00)

390 zł / tydzień

Letnie warsztaty PON-PT po 8h (8.00-16.00)

730 zł / tydzień

Dlaczego warto wybrać półkolonie i warsztaty z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności. Codziennie od poniedziałku do piątku zapewnimy Państwa dzieciom wspaniałą zabawę, która kryje wiele walorów edukacyjnych.

Robotyka i programowanie pozwolą na rozwój docenianych na rynku pracy kompetencji takich jak gotowość cyfrowa i obycie w technologiach. Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zbudują i zaprogramują roboty ze swoich ulubionych gier i filmów, nauczą się pracować zespołowo oraz spędzą aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Forma wygodna dla rodzica

Ułatwiamy wybór wygodniejszego rozwiązania.

Oferujemy Państwu 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich - półkolonie, to 5-dniowy wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz pełne wyżywienie. Na warsztaty z kolei mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-17:00
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Plan dnia

7.30-8.30 czas, w którym rodzice/opiekunowie przyprowadzają dzieci na zajęcia (zajęcia świetlicowe)
8.30 - 11.30 blok I (2h robotyki i programowania + dodatkowa atrakcja)
11.30 - 12.00 przerwa na posiłek
12.00 - 15.00 blok II (1h programowania, 1h zabaw sportowych + dodatkowa atrakcja)
15.00 - 17.00 zajęcia świetlicowe, odbiór dzieci przez rodziców lub opiekunów prawnych
10.00 - 12.00 Warsztaty z robotyki i programowania
17.00 - 19.00 Warsztaty z robotyki i programowania

Terminy i lokalizacje

Filtruj:

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.
W przypadku warsztatów zapewniamy wodę oraz owoc.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education WeDo 2.0, LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE™ Prime

LEGO WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO Mindstorms EV3

Mindstorms EV3 to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO Spike

Zestaw LEGO Spike to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Galeria

Przygoda z robotyką na półkoloniach i warsztatach w Gdańsku!

Jeżeli chcesz dostarczyć dziecku niezapomnianych wrażeń, to zapraszamy do udziału w naszych półkoloniach. Zorganizowaliśmy je z myślą o dzieciach, które kochają ruch na świeżym powietrzu, ale także lubią się uczyć. Nasza propozycja łączy w sobie odpowiednią dawkę zabawy z nauką. Półkolonie z robotami w Gdańsku to zajęcia przygotowane i prowadzone w konsultacji ze specjalistami w dziedzinie informatyki, a także psychologii i pedagogiki.

W ramach organizowanych przez nas półkolonii gwarantujemy opiekę nad dziećmi w oparciu o unikalny program łączący aktywność i kreatywność, pozwalający na zabawę i rozwijanie pasji. Każdy turnus trwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:00, czyli w czasie gdy rodzice są w pracy. Wakacje to przede wszystkim zabawa, staramy się, aby powierzone pod naszą opiekę dzieci spędzały czas na zajęciach o zróżnicowanej tematyce. Główną osią półkolonii jest programowanie, ale pomagamy rozwijać także inne kompetencje. Każde dziecko znajdzie tu warsztaty dopasowane do swoich zainteresowań i poziomu umiejętności. Każdy turnus półkolonii podzielony jest na grupy według wieku uczestników. To propozycje dla maluchów już od sześciu lat, zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Podczas naszych zajęć pomagamy dzieciom uczyć się programować, ale także pozwalamy zyskać pewności siebie i satysfakcję z pracy w grupie. GO4Robot® działa już od ponad sześciu lat, w tym czasie zaufało nam tysiące zadowolonych rodziców. Choć Gdańsk często kojarzy się z wakacjami w wodzie i odpoczynkiem na plaży, to my proponujemy bardziej aktywny sposób spędzania wakacji. Półkolonie w Gdańsku to połączenie nauki i niczym nieskrępowanej zabawy.

Półkolonie z robotami w Gdańsku

W ramach naszej oferty proponujemy kilka interesujących scenariuszy, oprócz nauki programowania można wybrać też kolonie z elementami czarodziejstwa. Niezależnie od tego, na jaki turnus zapiszesz swoje dziecko, gwarantujemy, że będzie się świetnie bawić. Nasze półkolonie zapewnią dzieciakom optymalną dawkę rekreacji i zdrowy wypoczynek. Planujemy wycieczki, podchody i inne gry terenowe pozwalające na budowanie prawidłowych relacji rówieśniczych. Stawiamy na współpracę i umiejętność radzenia sobie w grupie. Każdego dnia zapewniamy dzieciom pełne wyżywienie, na które składa się drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Posiłki dostarcza nam zaufany i sprawdzony catering, gwarantujący smak i zdrowie każdego dania znajdującego się w menu. Oferujemy także ubezpieczenie dzieci w czasie pobytu pod naszą opieką. Niezależnie od tego czy robotyka to już pasja Twojego dziecka, czy może dopiero rozpoczyna zabawę z informatyką, gwarantujemy fantastycznie spędzony tydzień. Sport i nauka to doskonały pomysł na wszechstronny rozwój każdego ucznia. Obejrzyj ze swoim dzieckiem nasze propozycje online i wybierz turnus, który najbardziej Wam odpowiada. Zapisy odbywają się online, wskaż odpowiadający Wam termin oraz miejsce, w którym prowadzimy zajęcia. W Gdańsku mamy obecnie już trzy placówki, w których odbywają się półkolonie pod szyldem GO4Robot®.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Czy można zapisać się tylko na jeden dzień warsztatów dwugodzinnych?

Tak. Można zapisać się na jeden wybrany dzień tygodnia. Opłata za jeden dzień (2h warsztaty) wynosi 90 zł. Przy zapisie na 5 dni warsztatów cena ze zniżką to 390 zł zamiast 450 zł.

Czy są zniżki w przypadku zapisu na 5 dni warsztatów dwugodzinnych?

Tak. Zniżka wynosi 60 zł. Cena ze zniżką to 390 zł zamiast 450 zł.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami i półkoloniami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Gdańsk

Zadzwoń do nas: +48 732 270 276

Napisz do nas: gdansk@go4robot.pl