Półkolonie dla dzieci Wrocław

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Cena za letnie warsztaty

750zł

Cena za 3h warsztatów przez 5 dni

390zł

Dlaczego warto wybrać półkolonie i warsztaty z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności. Codziennie od poniedziałku do piątku zapewnimy Państwa dzieciom wspaniałą zabawę, która kryje wiele walorów edukacyjnych.

Robotyka i programowanie pozwolą na rozwój docenianych na rynku pracy kompetencji takich jak gotowość cyfrowa i obycie w technologiach. Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zbudują i zaprogramują roboty ze swoich ulubionych gier i filmów, nauczą się pracować zespołowo oraz spędzą aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Lato 2024 - WARSZTATY - LETNIA AKADEMIA ROBOTYKI! Ty wybierasz na ile dni i godzin chcesz zapisać dziecko!

W te wakacje, oferujemy Państwu LETNIĄ AKADEMIĘ ROBOTYKI

wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz możliwość zamówienia wyżywienia. Na warsztaty mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-17:00
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Plan dnia

UWAGA! W lipcu organizujemy Letnią Akademię Robotyki, przejdź do zakładki obok "warsztaty"
9:00 - 12.00 9.00-9.30 - umysłowa rozgrzewka, 9.30 - 11.15 warsztaty z robotyki, 11.15 - 12.00 STEAM Time
12.00-13.00 PRZERWA
13.00 - 16.00 13.00 - 14.00 różne aktywności na dworze, 14.00-15.30 warsztaty z robotyki i programowania, 15.30 - 16.00 Quiz time (podsumowanie dnia)
8.00-9.00 świetlica - dodatkowo płatna 10zł/1h/1dzień

Terminy i lokalizacje

Filtruj:

GO4Robot Wrocław
Ul. Kamieńskiego 61A
01.07 - 05.07.2024
Warsztaty - Świat Gier - tajemnice gier planszowych i komputerowych (gr. młodsza - Spike Essential)
GO4Robot Wrocław
Ul. Kamieńskiego 61A
08.07 - 12.07.2024
Warsztaty - Świat Gier - tajemnice gier planszowych i komputerowych (gr. młodsza - Spike Essential)
GO4Robot Wrocław
Ul. Kamieńskiego 61A
15.07 - 19.07.2024
Letnia Akademia Robotyki
GO4Robot Wrocław
Ul. Kamieńskiego 61A
22.07 - 26.07.2024
Akademia Jasnej Strony Mocy (WeDo 2.0)

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

01

Akademia Jasnej Strony Mocy (WeDo 2.0)

Wiek 6 - 8 lat

NOWOŚĆ! Turnus dla każdego, kto stoi po Jasnej Stronie Mocy! Półkolonie letnie w tematyce Star Wars są pełne ambitnych wyzwań, cennej wiedzy i świetnej zabawy w gwiezdnym świecie. W trakcie warsztatów adepci odkrywają świat robotyki i programowania przy użyciu edukacyjnych zestawów LEGO® oraz dowiadują się jak być dobrym dla siebie i innych Jedi. Każdy dzień w Akademii Jasnej Strony Mocy to również masa kreatywnych zajęć tematycznych, ruchowych i wiele innych atrakcji, które mają na celu nie tylko świetną zabawę, ale przede wszystkim pobudzanie i rozwój kompetencji dzieci, takich jak na przykład myślenie przyczynowo-skutkowe, czy myślenie logiczne, a także motoryka mała i duża oraz myślenie abstrakcyjne. Łapiemy za miecz świetlny i ruszamy, by zdobywać cenną wiedzę i umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc!

02

Warsztaty - Świat Gier - tajemnice gier planszowych i komputerowych (gr. młodsza - Spike Essential)

Wiek 5-8 lat

ŚWIAT GIER MA PRZED NAMI JESZCZE WIELE TAJEMNIC! To turnus obowiązkowy dla każdego fana świata gier komputerowych i planszowych. W naszym Salonie Gier GO4Robot odbywają się zajęcia z robotyki i programowania, z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów LEGO®. W trakcie warsztatów uczestnicy codziennie będą przeżywać przygody w innej Krainie Gier, konstruując i programując roboty.

03

Letnia Akademia Robotyki

Wiek 6 - 12 lat

Letnia Akademia Robotyki to 3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poza robotyką i programowaniem będą mieli okazję spróbować swoich sił z długopisami 3D, sprawdzić się w roli młodego chemika, czy stać się artystą. Każdy dzień warsztatów to inne aktywności.

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.
W przypadku warsztatów zapewniamy wodę oraz owoc.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education WeDo 2.0, LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE™ Prime

LEGO WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO Mindstorms EV3

Mindstorms EV3 to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO Spike

Zestaw LEGO Spike to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Galeria

LETNIA AKADEMIA ROBOTYKI we Wrocławiu

Jeszcze chwila i w szkole rozpoczną długo oczekiwane wakacje. To czas odpoczynku na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Dla dzieci, które szukają świetnej zabawy, przygotowaliśmy wyjątkowe warsztaty letnie we Wrocławiu. Zapewniamy mnóstwo atrakcji w otoczeniu rówieśników, pod opieką wykwalifikowanej kadry. Lato z robotyką to nie tylko nauka programowania, to przede wszystkim zabawa, kreatywność i prawdziwa przygoda.

GO4Robot® to firma, która od sześciu lat organizuje lekcje robotyki w szkołach i przedszkolach, a w lecie turnusy półkolonii dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Każdy turnus podzielony jest na grupy wiekowe, dzięki temu Twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić w czasie zajęć. Najmłodsi skupią się bardziej na zabawie, takiej jak budowanie ze specjalnie dobranych zestawów klocków Lego, malowanie i inne równie atrakcyjne działania. Starsi zaś uczniowie biorący udział w naszych zajęciach będą mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie programowania i robotyki poprzez samodzielne eksperymenty i bardziej zaawansowane zajęcia robotyki. Przez cały dzień w trakcie trwania warsztatów zapewniamy dzieciom opiekę, wspólne zajęcia sportowe, wycieczki i warsztaty. WARSZTATY LETNIE z robotami we Wrocławiu to propozycja dla rodziców pragnących, aby ich dzieci spędziły aktywnie czas wakacji. To idealnie wyważone połączenie zabawy i nauki. GO4Robot® powstało z naszej fascynacji możliwościami współczesnej technologii. Jesteśmy prawdziwymi fanami robotyki i informatyki, a do tego kochamy dzielić się naszą wiedzą z dziećmi.

Program LETNIEJ AKADEMIA ROBOTYKI we Wrocławiu

Letnie warsztaty we Wrocławiu to doskonała okazja, aby sprawdzić, czym jest programowanie i robotyka. Nasze zajęcia skierowane są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w wieku już od sześciu lat. W programie półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, czyli drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Korzystamy ze sprawdzonego cateringu, jesteśmy pewni, że nasi uczestnicy jedzą smacznie i zdrowo. Ponadto oferujemy animacje dla najmłodszych, wspólne wycieczki, rozmaite warsztaty i wiele innych wydarzeń. Odbędzie się także fascynująca gra terenowa dla wszystkich uczestników. Zapisując dziecko na nasze półkolonie - Wrocław zapewnisz mu świetną zabawę, dopasowaną do jego umiejętności z zakresu komputerów i robotyki. Możliwość uczestnictwa w grupie podobnie myślących dzieci z pewnością pomoże rozwinąć ich zainteresowania w tym zakresie. W czasie warsztatów dostarczamy niezbędnych do zabawy i pracy materiałów, a w trakcie wycieczek zapewniamy bilety wstępu. Skorzystaj z naszego doświadczenia, jesteśmy przygotowani do tego, aby zajęcia były dla dzieci prawdziwą frajdą. Każdy turnus to kameralne grupy liczące najwyżej 14 osób, dzięki temu możemy pochwalić się naprawdę indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, na naszej stronie znajdują się przydatne linki, dzięki nim możesz poznać szczegóły oferty.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami i półkoloniami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Wrocław

Zadzwoń do nas: 604566201

Napisz do nas: wroclaw@go4robot.pl