Półkolonie dla dzieci w Poznaniu

Każdego roku w okresie letnim i zimowym organizujemy półkolonie dla dzieci w Poznaniu. Dzięki nam każde ferie i wakacje mogą stać się niesamowitą przygodą. Oferujemy mnóstwo atrakcji – ciekawe warsztaty, zajęcia, pokazy oraz gry sportowe. Półkolonie na Politechnice Poznańskiej to znakomita okazja, aby pokazać dziecku, że robotyka, matematyka, programowanie, chemia i inne nauki ścisłe mogą być prawdziwie fascynującą przygodą.

Dzieci najłatwiej i najchętniej uczą się poprzez zabawę. Dlatego wszystkie nasze zajęcia zostały opracowane w taki sposób, aby jak najbardziej zainteresować uczestników, a przy tym przekazać im wartościową wiedzę i umiejętności. W czasie prowadzonych w trakcie półkolonii dla dzieci warsztatów przenosimy się więc wspólnie z dziećmi w czasie i przestrzeni, razem podróżujemy po kosmosie i świecie, stajemy się wielkimi odkrywcami i tajnymi agentami. Pokazujemy, jak ważna jest wartość i siła wyobraźni. Wspólnie przeprowadzamy eksperymenty i pokazy chemiczne, np. z zastosowaniem cieczy nienewtonowskiej czy atramentu sympatycznego.


Półkolonie letnie dla dzieci

 


Półkolonie zimowe dla dzieci

 


Letnia akademia robotyki w Poznaniu


Zimowa akademia robotyki w Poznaniu

Akademia Robotyki

W okresie od września do czerwca organizujemy również cykliczne zajęcia w ramach Akademii Robotyki. Na zajęciach tych udowadniamy, że robotyka może być zajęciem dla każdego. Przynosi mnóstwo radości i – wbrew pozorom – wcale nie jest trudna. Podczas zajęć dzieci uczą się, m.in. zagadnień z dziedziny astronomii, ekologii czy mechaniki.
Budują roboty z klocków LEGO® oraz poznają, czym jest programowanie na podstawie zestawów Lego WeDo oraz Lego Mindstorms. Kreatywnie i aktywnie spędzają czas z rówieśnikami na bezpiecznych zajęciach i ucząc się przy tym, jak ważne jest współdziałanie i praca w grupie.

Warsztaty z robotyki dla dzieci w Poznaniu są prowadzone przez doświadczonych trenerów i nauczycieli, podchodzących z pasją do swego zawodu i obowiązków. W czasie trwania zajęć – zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku – dzieci pozostają pod profesjonalną opieką. Wszystkie warsztaty, pokazy oraz gry i zabawy są w pełni bezpieczne i przeprowadzane pod okiem fachowców.