Warsztaty z robotyki dla dzieci Łódź

Wybierz kreatywne atrakcje dla dziecka z nauką programowania w Łodzi🚀

Poziomy edukacyjne

W naszych kursach dziecko może uczestniczyć nawet przez 7 lat. Program edukacyjny mogą rozpocząć dzieci już od 3 roku życia. W dowolnym momencie można dołączyć do Akademii, bez względu na posiadane umiejętności. Przygotowaliśmy poziomy dla kursantów dostosowane do ich wieku.

Wybierz:

Przedszkole

Szkoła

Roboludek Junior

3 latki

Pierwsze kroki w świecie programowania! Najmłodsze dzieci poznają pojęcie algorytmu i podstawy programowania oraz oswajają się z technologią. Kodowanie dotykiem i fizyczne bloczki funkcyjne sprawiają, że nauka zagadnień ze świata robotyki jest dla dzieci jeszcze prostsza! W pierwszej połowie cyklu dzieci pracują z robotem Cubetto od PrimoToys, a w drugiej połowie cyklu z interaktywnym robotem mTiny od Makeblock.

100 zł/m-c

WIĘCEJ

Roboludek

4 latki

Zgłębianie kolejnych tajników wiedzy z zakresu programowania przy wykorzystaniu interaktywnego robota mTiny i konstruowania z klocków LEGO® DUPLO® w pierwszej połowie cyklu oraz robota BOTZEES Mini i konstruowania z klocków LEGO® DUPLO® w drugiej połowie cyklu. Dzieci oswajają się z nowoczesną technologią i programują nie używając ekranów i świetnie się przy tym bawiąc.

100 zł/m-c

WIĘCEJ

Roboludek Master+

5-6 lat

Konstruowanie robotów z instrukcją czas zacząć! Poziom dla dzieci, które są ciekawe świata i doświadczeń w świecie robotyki. Roboludki Master+ zgłębiają podstawy robotyki i programowania w praktyce - konstruując roboty. Wiedza, którą zdobędą w zakresie tworzenia algorytmów sprawi, że roboty ożyją, a zabawa nimi jeszcze bardziej utrwali naukę! Roboludki Master poznają też tajniki tworzenia prostych przekładni z klocków LEGO®!

145 zł/m-c

WIĘCEJ

Mały Robotyk+

wiek 6-7 lat

Poziom dla dzieci wczesnoszkolnych z klas 0-2, który został rozszerzony o nieco bardziej zaawansowane konstrukcje i wyzwania. Mali Robotycy poznają bardziej zaawansowane pojęcia z programowania i robotyki, a także poszerzą swoją wiedzę ogólną. Dzieci zapoznają się między innymi z pętlami skończonymi i nieskończonymi, a nawet zmiennymi! Zestawy rozszerzone o koła zębate umożliwią Małym Robotykom konstruowanie różnych przekładni.

145 zł/m-c

WIĘCEJ

Mały Robotyk Master

Wiek 8-9 lat

Poziom dla dzieci, przed którymi świat robotyki ma już niewiele tajemnic. Zajęcia prowadzone są w formie projektowej, a ich program został oparty o metodykę STEAM, zorientowaną na zagadnienia inżynieryjne. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to jeszcze więcej wyzwań, a programowanie blokowe umożliwia dzieciom łagodne przejście na bardziej zaawansowane zestawy.

155 zł/m-c

WIĘCEJ

Inżynier Junior

Wiek 9-10 lat

Poziom Inżynier Junior na zestawach LEGO® Education SPIKE™ Prime z jeszcze bardziej zaawansowanym programowaniem. Zajęcia w formie projektowej, oparte o myśl Design Thinking i metodykę STEAM dają jeszcze więcej możliwości konstruowania i programowania robotów. Poziom stworzony z myślą o drzemiącym potencjale inżynierskim w młodych umysłach.

165 zł/m-c

WIĘCEJ

Warsztaty z robotyki Łódź

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę programowania? Im wcześniej tym lepiej - nasze warsztaty tworzenia i programowania robotów, i inne spotkania takie jak urodziny dla dzieci, pozwalają wejść w świat IT już od najmłodszych lat. To wspaniała przygoda, która umożliwia rozwijanie w dzieciach cierpliwości, analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów - a wszystko to podczas zajęć pełnych dobrej zabawy! Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów GO4Robot®!

Szukasz ciekawego zajęcia dla dziecka w Łodzi? Nasze warsztaty są odpowiedzią na oczekiwania nawet najbardziej wymagającego malucha, który chce poszerzać zdobyte umiejętności i lubi zajęcia z robotyki dla dzieci - Łódź. Razem z nami mali konstruktorzy mogą budować roboty z kolorowych klocków, a następnie wprawiać je w ruch, czy puszczać do tańca bądź walki przy pomocy łatwego oprogramowania. W zależności od wieku i poziomu zaawansowania dziecko uczęszczające na warsztaty z programowania dla dzieci - Łódź, może uczyć się pracy i programowania na fizycznych planszach, tabletach lub laptopach. W ten sposób nawet najmłodsze dziecko uczęszczające na kursy programowania dla dzieci oswaja się ze światem nowych technologii, rozumiejąc, że urządzenia elektroniczne nie służą wyłącznie do oglądania filmów na YouTubie czy grania w gry z rówieśnikami.

Warsztaty z robotyki w Łodzi dla dzieci rozwijają wyobraźnię, kreatywność, twórcze i logiczne myślenie, sensorykę, motorykę. Programowanie dla dzieci zwiększa także potencjał intelektualny i pozwala dzieciom i młodzieży z Poznania i okolic wychodzić poza znane schematy i zdobywać własne doświadczenie. Przy budowie robotów dzieci szukają własnych odpowiedzi na problemy i pytania, myślą twórczo, a niekiedy uczą się również na własnych błędach. Własnoręczne wykonanie robota to zresztą wyzwanie nie tylko dla intelektu dziecka, ale i również jego zdolności manualnych, więc robotyka dla dzieci to również swoistego rodzaju zajęcia plastyczne. Zajęcia w grupie prowadzone są przez naszych trenerów tak, by dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa, i możliwość swobodnej kreacji. Bawiąc się, ucząc i poznają różne ciekawostki ze świata IT, grupy mają możliwość zapoznania się z wiedzą, z której skorzystają nie tylko jako młodzież, ale i także na dalszych etapach życia. 

Warsztaty z programowania dla dzieci w Łodzi

Organizowane przez nas spotkania, urodziny dla dziecka Łódź i warsztaty dla dzieci w Łodzi gwarantują świetną zabawę, która uczy w przyjazny i efektywny sposób. To zupełnie coś innego niż standardowa edukacja oraz powszechnie znane dzieciom typy zajęć, zabawy czy gry. Podczas każdego spotkania oferujemy wiedzę, której nie zapewni przeczytanie książki czy nauka w czasie zajęć w "zwykłej" szkole. Połączenie nauki z elementami zabawy sprawia, że dzieci podczas warsztatów szybciej przyswajają daną informację z zakresu robotyki lub programowania. Każdy scenariusz, program nauczania oraz zestaw edukacyjny jest dostosowany do wieku i umiejętności małego odkrywcy biorącego w nich udział. Takie warsztaty mogą też posłużyć jako ciekawa impreza dla dziecka.

Młodzi konstruktorzy lub inżynierowie pracują pod okiem wykwalifikowanych trenerów GO4Robot®, którzy poświęcają każdemu uczestnikowi dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje. Dokładamy starań, by nasi trenerzy podczas warsztatów opierali naukę na swoistej współpracy z dziećmi, rozwiewaniu ich wątpliwości oraz poprzez pokazanie możliwej drogi do celu, a nie sztywne wykonywanie tych samych poleceń.  Uczestnicy warsztatów dla dzieci w Łodzi budują, a następnie programują roboty, “ożywiając” je. Stworzone roboty mogą przewozić ważne ładunki, tańczyć, poruszać się lub nawet stawać do walki z przeciwnikiem, zadziwiając przy tym dzieci oraz ich rodziców. Jedynym ograniczeniem na zajęciach jest nasza wyobraźnia. Programowanie nie jest dziedziną zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych - czas, by dzieci przejęły pałeczkę! Zapraszamy do sprawdzenia jakie typy zajęć oraz usługi zawiera nasza oferta: wszelkie niezbędne informacje w kwestiach takich jak zapisy na ciekawe warsztaty dla dzieci w Łodzi, można znaleźć na naszym serwisie!

Placówki w twojej okolicy

Wybierz na mapie najdogodniejszą lokalizację

Opinie

opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion

Dlaczego GO4Robot?

Zapisz się

Rozwój

W Akademii pracujemy według programów edukacyjnych stworzonych przez specjalistów z zakresu pedagogiki, którzy doskonale znają zróżnicowane potrzeby młodych kursantów. Każdy semestr wiąże się z nowymi ciekawymi wyzwaniami dla uczestników - wszystkie są jednak dostosowane do ich wieku oraz umiejętności.

Sprzęt

Zależy nam na tym, żeby zajęcia były efektywne oraz bezpieczne, dlatego korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych oraz certyfikowanych zestawów LEGO® Education i Cubetto.

Trenerzy na zajęciach

Niewielkie grupy przyczyniają się do większej efektywności na zajęciach. Dwóch Trenerów może poświęcić każdemu uczestnikowi tyle czasu, ile dziecko potrzebuje do nauki. Każde zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowane osoby, zarażające pozytywną energią.

Lokalizacja

Warsztaty z robotyki w Łodzi przeprowadzamy na terenie przedszkoli oraz szkół, do których uczęszczają nasi kursanci. Dzięki temu dzieci nie będą opuszczać bezpiecznego miejsca, a rodzice nie będą musieli wygospodarować dodatkowego czasu na przywiezienie dziecka na zajęcia.

Częste pytania rodziców (FAQ):

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak się zapisać?

We wrześniu rozpoczynamy rekrutację i organizujemy darmowe lekcje pokazowe, na które można przyjść z dzieckiem. Szczegółowe informacje o terminach można uzyskać mailowo/telefonicznie.


Ile trwają zajęcia?

Zajęcia zaczynają się w październiku i kończą w czerwcu. W tym czasie przeprowadzamy 30 zajęć, które trwają od 30 do 120 minut w zależności od poziomu. Na początku każdego semestru rodzice otrzymują od nas harmonogram lekcji.


Liczebność grup?

W grupie może znajdować się maksymalnie 10 lub 14 osób.


Zestawy na zajęciach?

Na zajęciach kierujemy się ideą pracy zespołowej, dlatego dzieci pracują w parach i wspólnie budują roboty z klocków. Pracujemy na zestawach LEGO® Education WeDo 2.0, Mindstorms® EV3, Arduino, Cubetto, App Inventor, mTiny oraz Scratch. Dzięki sprawdzonym sprzętom mamy pewność, że zajęcia będą przeprowadzone na najwyższym poziomie. Do programowania używamy z kolei laptopów oraz tabletów.


Trenerzy w Akademii?

Na każdych zajęciach dzieciom towarzyszy dwóch Trenerów, którzy mogą poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość czasu. Eksperci przeszli szkolenia wewnętrzne z opieki oraz zagrożeń podczas zabawy. Zespół złożony jest z profesjonalistów - absolwentów lub studentów kierunków pedagogicznych oraz psychologicznych.


Czy możliwe są nieobecności?

Tak. Wszelkie nieobecności zawsze odnotowujemy w dzienniku, a pod koniec kursu je sumujemy.


Czy trzeba podpisać umowę?

Jak najbardziej spisujemy umowę oraz podpisujemy ją z każdym rodzicem z osobna lub jedną z placówką szkolną. Dla wygody jest ona podpisywana elektronicznie przez e-mail.


Czy można zrezygnować z zajęć?

Tak, wystarczy wówczas złożyć pisemne wymówienie i przekazać Trenerowi, bądź wysłać mailem na adres lodz@go4robot.pl. Zastrzegamy przy tym prawo do zatrzymania przez Akademię opłaty za miesiąc, w którym zostało złożone wymówienie.


Jak tworzy się grupa?

Dzięki darmowym pokazom ustalamy listę chętnych uczestników oraz dogodny dla wszystkich termin zajęć. Gdy uzbieramy minimum 8 osób, rozpoczynamy niesamowitą przygodę z nowymi technologiami!



Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Łódź

Zadzwoń do nas: 509 736 507

Napisz do nas: lodz@go4robot.pl