Warsztaty z robotyki dla dzieci Warszawa

Wybierz kreatywne atrakcje dla dziecka z nauką programowania w Warszawie🚀

Poziomy edukacyjne

Zajęcia z robotyki w Warszawie to warsztaty pełne kreatywnego myślenia oraz tworzenia niesamowitych konstrukcji z klocków LEGO®. Robotyka stymuluje rozwój dziecka na wielu różnych płaszczyznach: pogłębia umiejętności manualne, ćwiczy pamięć, pokazuje związek przyczynowo-skutkowy, uczy niezbędnej w obecnych czasach pracy w grupie i pogłębia umiejętność strategicznego i analitycznego myślenia. Robotyka dla dzieci w Warszawie to przede wszystkim połączenie dobrej zabawy i nauki realizowanej w niestandardowy sposób. Cenimy sobie indywidualne podejście do dziecka i wszyscy mali konstruktorzy niezależnie od poziomu zaawansowania na pewno nie będą się na naszych zajęciach nudzić. Warsztaty z robotyki to również idealna okazja, by zdobywać wiedzę, której na chwilę obecną dzieci nie mają szans wynieść ze szkół podstawowych czy przedszkoli. Dzięki warsztatom cyklicznym Twoje dziecko nabędzie wartościowych kompetencji przyszłości, które z pewnością zaowocują na współczesnym rynku pracy. W naszych kursach dziecko może uczestniczyć nawet przez 3 lata. Program edukacyjny mogą rozpocząć dzieci już od 5 roku życia. W dowolnym momencie można dołączyć do Akademii, bez względu na posiadane umiejętności. Przygotowaliśmy poziomy dla kursantów dostosowane do ich wieku.

Wybierz:

Przedszkole

Szkoła

Roboludek Master Essential

5-6 lat

Poziom dla dzieci ciekawych świata i nowych doświadczeń. Roboludki zgłębiają podstawy robotyki w praktyce - konstruując roboty. Poziom ten pozwala dzieciom jeszcze bardziej rozwijać wyobraźnię poprzez zaangażowanie w historię bohatera i tworzenie własnych elementów konstrukcji. Zdobywana wiedza z programowania sprawia, że roboty ożywają!

od 179 zł/m-c

WIĘCEJ

Mały Robotyk Essential

wiek 6-8 lat

Program dla dzieci wczesnoszkolnych, który oprócz konstruowania robotów ma na celu poszerzanie wiedzy ogólnonaukowej uczestników. Każde zajęcia to inne zagadnienie! Mali Robotycy zgłębiają jeszcze bardziej zaawansowane tajniki programowania takie jak na przykład zmienne.

od 179 zł/m-c

WIĘCEJ

Warsztaty z robotyki Warszawa

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę programowania? Im wcześniej tym lepiej - nasze warsztaty tworzenia i programowania robotów, i inne spotkania takie jak urodziny dla dzieci, pozwalają wejść w świat IT już od najmłodszych lat. To wspaniała przygoda, która umożliwia rozwijanie w dzieciach cierpliwości, analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów - a wszystko to podczas zajęć pełnych dobrej zabawy! Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów GO4Robot®!

Szukasz ciekawego zajęcia dla dziecka w Warszawie? Nasze warsztaty są odpowiedzią na oczekiwania nawet najbardziej wymagającego malucha, który chce poszerzać zdobyte umiejętności i lubi zajęcia z robotyki dla dzieci - Warszawa. Razem z nami mali konstruktorzy mogą budować roboty z kolorowych klocków, a następnie wprawiać je w ruch, czy puszczać do tańca bądź walki przy pomocy łatwego oprogramowania. W zależności od wieku i poziomu zaawansowania dziecko uczęszczające na warsztaty z programowania dla dzieci - Warszawa, może uczyć się pracy i programowania na fizycznych planszach, tabletach lub laptopach. W ten sposób nawet najmłodsze dziecko uczęszczające na kursy programowania dla dzieci oswaja się ze światem nowych technologii, rozumiejąc, że urządzenia elektroniczne nie służą wyłącznie do oglądania filmów na YouTubie czy grania w gry z rówieśnikami.

Warsztaty z robotyki w Warszawie dla dzieci rozwijają wyobraźnię, kreatywność, twórcze i logiczne myślenie, sensorykę, motorykę. Programowanie dla dzieci zwiększa także potencjał intelektualny i pozwala dzieciom i młodzieży z Poznania i okolic wychodzić poza znane schematy i zdobywać własne doświadczenie. Przy budowie robotów dzieci szukają własnych odpowiedzi na problemy i pytania, myślą twórczo, a niekiedy uczą się również na własnych błędach. Własnoręczne wykonanie robota to zresztą wyzwanie nie tylko dla intelektu dziecka, ale i również jego zdolności manualnych, więc robotyka dla dzieci to również swoistego rodzaju zajęcia plastyczne. Zajęcia w grupie prowadzone są przez naszych trenerów tak, by dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa, i możliwość swobodnej kreacji. Bawiąc się, ucząc i poznają różne ciekawostki ze świata IT, grupy mają możliwość zapoznania się z wiedzą, z której skorzystają nie tylko jako młodzież, ale i także na dalszych etapach życia. 

Warsztaty z programowania dla dzieci w Warszawie

Organizowane przez nas spotkania, urodziny dla dziecka Warszawa i warsztaty dla dzieci w Warszawie gwarantują świetną zabawę, która uczy w przyjazny i efektywny sposób. To zupełnie coś innego niż standardowa edukacja oraz powszechnie znane dzieciom typy zajęć, zabawy czy gry. Podczas każdego spotkania oferujemy wiedzę, której nie zapewni przeczytanie książki czy nauka w czasie zajęć w "zwykłej" szkole. Połączenie nauki z elementami zabawy sprawia, że dzieci podczas warsztatów szybciej przyswajają daną informację z zakresu robotyki lub programowania. Każdy scenariusz, program nauczania oraz zestaw edukacyjny jest dostosowany do wieku i umiejętności małego odkrywcy biorącego w nich udział. Takie warsztaty mogą też posłużyć jako ciekawa impreza dla dziecka.

Młodzi konstruktorzy lub inżynierowie pracują pod okiem wykwalifikowanych trenerów GO4Robot®, którzy poświęcają każdemu uczestnikowi dokładnie tyle czasu, ile potrzebuje. Dokładamy starań, by nasi trenerzy podczas warsztatów opierali naukę na swoistej współpracy z dziećmi, rozwiewaniu ich wątpliwości oraz poprzez pokazanie możliwej drogi do celu, a nie sztywne wykonywanie tych samych poleceń.  Uczestnicy warsztatów dla dzieci w Warszawie budują, a następnie programują roboty, “ożywiając” je. Stworzone roboty mogą przewozić ważne ładunki, tańczyć, poruszać się lub nawet stawać do walki z przeciwnikiem, zadziwiając przy tym dzieci oraz ich rodziców. Jedynym ograniczeniem na zajęciach jest nasza wyobraźnia. Programowanie nie jest dziedziną zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych - czas, by dzieci przejęły pałeczkę! Zapraszamy do sprawdzenia jakie typy zajęć oraz usługi zawiera nasza oferta: wszelkie niezbędne informacje w kwestiach takich jak zapisy na ciekawe warsztaty dla dzieci w Warszawie, można znaleźć na naszym serwisie!

Placówki w twojej okolicy

Wybierz na mapie najdogodniejszą lokalizację

Opinie

opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion

Kompetencje

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

myślenie algorytmiczne

Inaczej myślenie komputacyjne. Jest to proces znajdowania rozwiązań problemów z różnych dziedzin przy świadomym wykorzystaniu metod i narzędzi informatycznych. Cały ten proces tworzą cztery składowe: (1) rozłożenie problemu na części, (2) analiza problemu - rozpoznanie prawidłowości, (3) eliminowanie elementów nieistotnych (oszczędzanie zasobów poznawczych), (4) stworzenie algorytmu w oparciu o dostępne informacje - rozwiązanie problemu

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

wyobraźnia przestrzenna

zdolność do tworzenia w myślach układu elementów. Dotyczy to zarówno wyglądu bryły, jej koloru czy kształtu, jak i tego, gdzie znajduje się ona w przestrzeni. Dzieci z rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną potrafią zmienić perspektywę patrzenia na obraz oraz planować sekwencje ruchów, np. przy budowaniu z klocków, tak aby zaprojektowana bryła się nie przewróciła.

przemyślane podejmowanie decyzji

Umiejętność podejmowania decyzji to jedna z kompetencji, która jest niezbędna niemal w każdym aspekcie życia. Przemyślane podejmowanie decyzji to szereg działań, które pobudzają i rozwijają się również: myślenie analityczne, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz pewność siebie!

kreatywność

To jedna z najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji XXI wieku. Innymi słowy, umiejętność wychodzenia poza schematy, znajdowanie nieszablonowych rozwiązań, a także twórcze podejście do rozwiązywania problemów stają się obecnie równie istotne jak umiejętności twarde.

Dlaczego GO4Robot?

Zapisz się

Rozwój

W Akademii pracujemy według programów edukacyjnych stworzonych przez specjalistów z zakresu pedagogiki, którzy doskonale znają zróżnicowane potrzeby młodych kursantów. Każdy semestr wiąże się z nowymi ciekawymi wyzwaniami dla uczestników - wszystkie są jednak dostosowane do ich wieku oraz umiejętności.

Sprzęt

Zależy nam na tym, żeby zajęcia były efektywne oraz bezpieczne, dlatego korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych oraz certyfikowanych zestawów LEGO® Education i Cubetto.

Trenerzy na zajęciach

Niewielkie grupy przyczyniają się do większej efektywności na zajęciach. Dwóch Trenerów może poświęcić każdemu uczestnikowi tyle czasu, ile dziecko potrzebuje do nauki. Każde zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowane osoby, zarażające pozytywną energią.

Lokalizacja

Warsztaty z robotyki w Warszawie przeprowadzamy na terenie przedszkoli oraz szkół, do których uczęszczają nasi kursanci. Dzięki temu dzieci nie będą opuszczać bezpiecznego miejsca, a rodzice nie będą musieli wygospodarować dodatkowego czasu na przywiezienie dziecka na zajęcia.

Częste pytania rodziców (FAQ):

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak się zapisać?

We wrześniu rozpoczynamy rekrutację i organizujemy darmowe lekcje pokazowe, na które można przyjść z dzieckiem. Szczegółowe informacje o terminach można uzyskać mailowo/telefonicznie.

Ile trwają zajęcia?

Zajęcia zaczynają się we wrześniu lub październiku i kończą w czerwcu. W tym czasie przeprowadzamy 30-34 zajęcia, które trwają 60 minut. Na początku każdego semestru rodzice otrzymują od nas harmonogram lekcji.

Liczebność grup?

W grupie może znajdować się maksymalnie 14 osób.

Trenerzy w Akademii?

Na każdych zajęciach dzieciom towarzyszy dwóch Trenerów, którzy mogą poświęcić każdemu uczestnikowi odpowiednią ilość czasu. Eksperci przeszli szkolenia wewnętrzne z opieki oraz zagrożeń podczas zabawy. Zespół złożony jest z profesjonalistów - absolwentów lub studentów kierunków pedagogicznych oraz psychologicznych.

Czy możliwe są nieobecności?

Tak. Wszelkie nieobecności zawsze odnotowujemy w dzienniku, a pod koniec kursu je sumujemy.

Czy trzeba podpisać umowę?

Jak najbardziej spisujemy umowę oraz podpisujemy ją z każdym rodzicem z osobna lub jedną z placówką szkolną. Dla wygody jest ona podpisywana elektronicznie przez e-mail.

Czy można zrezygnować z zajęć?

Tak, wystarczy wówczas złożyć pisemne wymówienie i przekazać Trenerowi, bądź wysłać mailem na adres warszawa@go4robot.pl Zastrzegamy przy tym prawo do zatrzymania przez Akademię opłaty za miesiąc, w którym zostało złożone wymówienie.

Jak tworzy się grupa?

Dzięki darmowym pokazom ustalamy listę chętnych uczestników oraz dogodny dla wszystkich termin zajęć. Gdy uzbieramy minimum 8 osób, rozpoczynamy niesamowitą przygodę z nowymi technologiami!

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Warszawa

Zadzwoń do nas: +48 570 314 282

Napisz do nas: warszawa@go4robot.pl