Zajęcia z robotyki dla przedszkola i szkoły z GO4robot

Zajęcia z robotyki dla przedszkoli i szkół
Robotyka to obszar, który zwykle utożsamia się z bardzo specyficzną, techniczną dziedziną wiedzy, zarezerwowaną dla specjalistów oraz inżynierów. Musisz jednak wiedzieć, że przygodę z nią można zacząć już od najmłodszych lat! A w zasadzie – im wcześniej, tym lepiej. Rozbudzanie pasji do ciekawych, kreatywnych, a przede wszystkim niezwykle rozwijających i przydatnych zajęć to działanie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Ofertę obejmującą interesujące warsztaty oraz zajęcia z robotyki dla przedszkoli i szkół znajdziesz w ofercie GO4Robot. Znamy się na programowaniu oraz robotyce i potrafimy przekazać najmłodszym wiedzę w bardzo przystępny sposób. Dlaczego robotyka dla przedszkolaków jest dobrym pomysłem i czym charakteryzują się nasze zajęcia? Dowiedz się z poniższego wpisu!

Dowiedz się więcej!Robotyka w przedszkolu i szkole

Robotyka rzeczywiście jest dziedziną, która znajduje się na styku informatyki oraz techniki, a bardzo przydatne w zrozumieniu wszystkich procesów i nabyciu umiejętności okazują się zdolności analityczne. Tym bardziej warto taką kwestią zainteresować najmłodszych. Podstawy robotyki w szkole, a najlepiej jeszcze w przedszkolu, pozwolą ukształtować się dziecku i w łatwy sposób – na drodze zabawy – nabyć nowe, przydatne informacje i kompetencje. Robotyka jest w końcu bardzo ciekawa!

Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych urządzeń, robotów, zagadnienia sztucznej inteligencji – te wszystkie kwestie fascynują niejednego chłopca i niejedną dziewczynkę w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jednak nic nie przychodzi samo. Kluczowe znaczenie ma tutaj przedstawienie dzieciom możliwości i pokazanie, jakie tajemnice może kryć za sobą projektowanie inteligentnych maszyn. Co ważne – jest to dla najmłodszych prawdziwa frajda!

Zajęcia z robotyki dla szkół i przedszkoli – czego możesz się spodziewać?

Lekcje robotyki w szkołach i przedszkolach prowadzone przez instruktorów GO4Robot posiadają różne scenariusze, dopasowane do potrzeb dzieci w odmiennym wieku. Używa się do nich różnych zestawów (o czym w dalszej części) oraz zakłada inne cele.

Co ważne, nie narzucamy dzieciom żadnych rozwiązań. Przekazujemy w łatwy sposób absolutne podstawy kodowania dla przedszkolaków i uczymy, w jaki sposób budować niewielkie roboty. Cała reszta zależy już wyłącznie od pomysłowości najmłodszych. O to właśnie w zajęciach z robotyki dla uczniów chodzi!

Warto również zaznaczyć, że robotyka i kodowanie dla przedszkolaków różni się znacząco od podobnych zajęć, prowadzonych dla młodzieży lub osób dorosłych. Najważniejsze cele, które przyświecają podczas warsztatów z najmłodszymi to:

 • Nauka poprzez zabawę – chodzi w końcu o to, żeby zachęcić uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i nabywania nowych umiejętności. Jeżeli dziecko ma frajdę z danej aktywności, o wiele łatwiej przyswoić mu wszystkie informacje. To jednak nie wszystko. Nauka poprzez zabawę może stymulować dziecko do odkrywania nowych zainteresowań i pasji.
 • Stopniowanie wiedzy – program dostosowany jest do grupy wiekowej. Zajęcia z robotyki dla szkół i przedszkoli charakteryzują się innym podejściem do uczniów. Chodzi o to, aby każdy mógł samodzielnie wykonać zadanie oraz żeby było ono dla niego łatwe i przyjemne. Kolejne informacje opierają się na już uzyskanej wiedzy, dzięki czemu dziecko krok po kroku uczy się nowych, fascynujących rzeczy!
 • Stawianie na praktyczne działanie – wykłady pozostawiamy innym. My skupiamy się na podstawach robotyki w szkole i przedszkolu od strony czysto praktycznej. Pokazujemy dzieciom, jak wykonać podstawowe konstrukcje i je zaprogramować, a następnie pozwalamy bawić się, układać, korzystać z dostępnej wiedzy i pomocy instruktorów.
 • Stymulowanie kreatywnych rozwiązań i indywidualnego podejścia – Nie mamy jednego schematu działania. Pozwalamy dzieciom rozwinąć swoją wyobraźnię i korzystać z indywidualnych pomysłów. Uczymy podstaw, ale efekty działań zależą w dużej mierze od wysiłków dziecka. Dzięki temu robotyka w przedszkolu jest tak ciekawym i rozwijającym zajęciem!
Jeżeli chodzi o kodowanie w przedszkolu, projekty mogą być bardzo zróżnicowane i odzwierciedlać oryginalne pomysły dzieci. To jest klucz do sukcesu w nauce.LEGO® robotyka w przedszkolu

W naszej pracy korzystamy ze sprawdzonych pomocy i zestawów edukacyjnych. Zajęcia z robotyki dla szkół i przedszkoli są wręcz doskonałe do wykorzystania dedykowanych linii klocków LEGO® – Mindstorms oraz WeDo 2.0 (obydwa dostosowane do różnych grup wiekowych).

 • Pierwszy ze wspomnianych zestawów, przeznaczony dla starszych dzieci w wieku szkolnym, pozwala na konstrukcję stosunkowo zaawansowanych robotów, które oprócz funkcji poruszania się, mogą być wyposażone w różnorodne czujniki (np. światła, dźwięku, dotyku), serwomechanizmy i dodatkowe podzespoły mechaniczne. Daje to ogromne możliwości konstrukcji oryginalnego robota.
 • Druga z opisanych linii klocków – WeDo 2.0 posiada analogiczne, lecz uproszczone funkcje. Przedszkolaki mogą konstruować dość proste roboty, które będą poruszały się za pomocą dołączonych mechanizmów. Tutaj również mamy do czynienia z czujnikami (np. zbliżeniowymi, przechyłu, światła). Mniejszy stopień skomplikowania pozwala na obsługę zestawu przez młodsze dzieci – już od 5 roku życia.
Składanie elementów z klocków sprawia niezwykłą frajdę i przyjemność dzieciom, ponieważ mogą tworzyć własne konstrukcje, które następnie mają okazję samodzielnie zaprogramować.

Zalety zajęć z robotyki dla przedszkolaków i uczniów

Podstawy robotyki w przedszkolu i szkole to doskonały temat na interesujące i przydatne zajęcia dodatkowe. Zalet, jakie niesie za sobą uczęszczanie dziecka na takie lekcje, jest naprawdę mnóstwo. Jakie są ich najmocniejsze punkty?

 • Nauka robotyki w przedszkolu potrafi znacząco rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz analityczne podejście do problematycznych spraw. Dzięki temu dziecko nie tylko posiądzie nową wiedzę, ale będzie o wiele lepiej przygotowane na codzienne wyzwania,
 • Własnoręczne konstruowanie robotów, bez narzucania ostatecznego efektu to działanie ogromnie pobudzające kreatywność przedszkolaka i ucznia szkoły podstawowej.
 • Na zajęciach z robotyki w szkołach i przedszkolach dzieci poznają podstawy programowania, które konieczne są do „ożywienia” robota. Takie umiejętności są bardzo pożądane i przyszłościowe.
 • Zajęcia odbywające się bezpośrednio w placówkach oświatowych są łatwo dostępne dla uczniów oraz przedszkolaków. Nie trzeba martwić się o dodatkowy dojazd najmłodszych we wskazane miejsce. Wszystko odbywa się w budynku, gdzie bywają na co dzień.
 • Dodatkowe lekcje w postaci zabawy kierują uwagę dziecka na przydatne i rozwijające kwestie i doskonale zastępują niektóre mniej wartościowe formy rozrywki.

Robotyka – oferta dla przedszkoli i szkół

Akademia robotyki GO4Robot daje wyjątkową możliwość na zapewnienie uczniom i przedszkolakom ciekawych zajęć, na które dzieci będą czekać z niecierpliwością! Dlaczego warto z nami współpracować?
 • Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i zaprawionych w bojach z najmłodszymi trenerów, którzy potrafią zaciekawić oraz stymulować kreatywne rozwiązania u dzieci.
 • Do nauki są używamy zestawów LEGO®, które są dostosowane specjalnie do najmłodszych oraz trochę starszych dzieci (w zależności od serii i konkretnych zestawów).
 • Współpracujemy również z nauczycielami i z chęcią przekazujemy im wiedzę. Kurs robotyki, dla nauczycieli również może być cennym źródłem informacji.

Zajęcia z robotyki dla przedszkoli i szkół – GO4Robot

Wyjątkowe lekcje, obejmujące robotykę i naukę kodowania dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Dzieci uwielbiają takie zajęcia, a nauczyciele coraz chętniej korzystają z zewnętrznej pomocy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy profesjonalne warsztaty z pełnym zapleczem technologicznym. Nasi instruktorzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i potrafią przekazać wszystkie niezbędne informacje w przystępny sposób – na drodze niezłej zabawy!

Poznaj naszą ofertę!

FAQ

 • Jak wyglądają zajęcia z robotyki dla dzieci?
Dzieci uczą się podstaw działań logicznych i podstawowego kodowania na łatwych aplikacjach, umożliwiających programowanie wizualne z użyciem bloków.
 • W jakim wieku można wziąć w nich udział?
Zajęcia z robotyki dostępne są dla dzieci w wieku od 4-5 lat wzwyż, czyli dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, a nawet starszych. Poziom zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej.
 • Czego mogą nauczyć się najmłodsi?
Nawet przedszkolaki na zajęciach uczą się składania robotów z zestawów LEGO®, a następnie pisania programów, umożliwiających ich sterowanie. W miarę rozwoju poziom zaawansowania rośnie.

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *