Warsztaty z robotyki dla dzieci Katowice

Wybierz kreatywne atrakcje dla dziecka z nauką programowania w Katowicach🚀

Poziomy edukacyjne

W naszych kursach dziecko może uczestniczyć nawet przez 8 lat. Program edukacyjny mogą rozpocząć dzieci już od 3 roku życia. W dowolnym momencie można dołączyć do Akademii, bez względu na posiadane umiejętności. Przygotowaliśmy poziomy dla kursantów dostosowane do ich wieku.

Wybierz:

Przedszkole

Szkoła

Roboludek Junior

3 latki

Pierwsze kroki w świecie programowania! Najmłodsze dzieci poznają pojęcie algorytmu i podstawy programowania oraz oswajają się z technologią. Kodowanie dotykiem i fizyczne bloczki funkcyjne sprawiają, że nauka zagadnień ze świata robotyki jest dla dzieci jeszcze prostsza! W pierwszej połowie cyklu dzieci pracują z robotem Cubetto od PrimoToys, a w drugiej połowie cyklu z interaktywnym robotem mTiny od Makeblock.

Roboludek

4 latki

Zgłębianie kolejnych tajników wiedzy z zakresu programowania przy wykorzystaniu interaktywnego robota mTiny i konstruowania z klocków LEGO® DUPLO® w pierwszej połowie cyklu oraz robota BOTZEES Mini i konstruowania z klocków LEGO® DUPLO® w drugiej połowie cyklu. Dzieci oswajają się z nowoczesną technologią i programują nie używając ekranów i świetnie się przy tym bawiąc.

Roboludek Master Essential

5-6 lat

Poziom dla dzieci ciekawych świata i nowych doświadczeń. Roboludki zgłębiają podstawy robotyki w praktyce - konstruując roboty. Poziom ten pozwala dzieciom jeszcze bardziej rozwijać wyobraźnię poprzez zaangażowanie w historię bohatera i tworzenie własnych elementów konstrukcji. Zdobywana wiedza z programowania sprawia, że roboty ożywają!

Mały Robotyk Essential

wiek 6-8 lat

Program dla dzieci wczesnoszkolnych, który oprócz konstruowania robotów ma na celu poszerzanie wiedzy ogólnonaukowej uczestników. Każde zajęcia to inne zagadnienie! Mali Robotycy zgłębiają jeszcze bardziej zaawansowane tajniki programowania takie jak na przykład zmienne.

Mały Robotyk Master

Wiek 8-9 lat

Poziom dla dzieci, przed którymi świat robotyki ma już niewiele tajemnic. Zajęcia prowadzone są w formie projektowej, a ich program został oparty o metodykę STEAM, zorientowaną na zagadnienia inżynieryjne. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to jeszcze więcej wyzwań, a programowanie blokowe umożliwia dzieciom łagodne przejście na bardziej zaawansowane zestawy.

Inżynier Junior

Wiek 9-10 lat

Poziom Inżynier Junior na zestawach LEGO® Education SPIKE™ Prime z jeszcze bardziej zaawansowanym programowaniem. Zajęcia w formie projektowej, oparte o myśl Design Thinking i metodykę STEAM dają jeszcze więcej możliwości konstruowania i programowania robotów. Poziom stworzony z myślą o drzemiącym potencjale inżynierskim w młodych umysłach.

Warsztaty z robotyki dla dzieci Katowice

Interesują Cię warsztaty dla dzieci w Katowicach, na których dziecko podczas zabawy zdobędzie wiele różnych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu? Sprawdź nasze warsztaty edukacyjne GO4Robot®: to jedyny w swoim rodzaju kurs programowania i robotyki, który dostosowany jest nawet do najmłodszych dzieci. Zajęcia organizowane są ta, by za poprzez zabawę przekazać wiedzę, która zostanie z dzieckiem aż do czasu wkroczenia w świat dorosłych. Zobacz, co obejmuje nasza oferta!

Nasze warsztaty z robotyki dla dzieci obalają szkodliwy mit mówiący o tym, że do nauki programowania można podejść dopiero w co najmniej nastoletnim wieku. Jest dokładnie na odwrót — im wcześniej robotyka i programowanie wejdą do świata dziecka, tym lepszy będzie jego rozwój w tym kierunku. Uczymy nie poprzez sztywne wykłady i powtarzalne ćwiczenia, a zabawę zorganizowaną niczym ulubione gry komputerowe młodych fanów i fanek technologii: spotkania są niczym "levele" gier z rosnącym poziomem wyzwania. Tak jak poziomy w wielu grach, każde z nich testuje nabyte już umiejętności, a ich pokonanie wiąże się ze wzmocnieniem wiedzy i zdolności, które pomogą zmierzyć się z kolejnym problemem czy zagadką. Budowanie robotów, programowanie ich oraz puszczanie ich w ruch — to tylko kilka przykładów aktywności jakie oferują warsztaty z programowania dla dzieci w Katowicach.

Dzięki temu jak prowadzone są zajęcia dziecko zdobywa nie tylko wiedzę, ale i również poszerza zakres swoich kompetencji. Wśród umiejętności które wzmacniane są podczas zajęć u małych uczestników, znajduje się między innymi identyfikowanie oraz rozwiązywanie problemów, podstawowa analiza danych, samodzielność oraz kreatywność. Podczas pracy przy budowie własnych robotów z klocków LEGO® dziecko ma okazję zrealizować swoje artystyczne fantazje, oraz — zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci — rozwinąć zdolności motoryczne. Możliwość samodzielnego tworzenia rozwiązań podczas zajęć i warsztatów to również okazja dla dziecka, by lepiej rozpoznawało ciąg przyczynowo-skutkowy oraz pozytywnie wpływa na rozwój pewności siebie.  

Warsztaty z programowania dla dzieci w Katowicach

Ogromną zaletą cechującą nasze warsztaty z robotyki w Katowicach jest organizowanie ich na terenach publicznych szkół i przedszkoli. Dzięki temu rodzice dziecka czy kilku dzieci nie muszą wozić ich na miejsce warsztatów z domu, czy szkół. Organizujemy nasz rozkład zajęć i warsztatów tak, by - za zgodą rodziców - odbierać dzieci z sale gdzie odbywają się ich szkolne lekcje i prowadzić je bezpośrednio na nasze zajęcia. To rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i uczestniczyć w zajęciach dzieciom zapracowanych osób, niemających zbyt wiele czasu na transportowanie dzieci na zajęcia, takie jak kursy programowania dla dzieci.

Na zajęcia z robotyki dla dzieci w Katowicach zapraszamy dzieci nawet w bardzo młodym wieku — prowadzimy zapisy na zajęcia, podczas których do nauki robotyki przystępują już dzieci 3-letnie! Na zajęciach nie będą nudzić się zarówno początkujące dzieci, które dopiero stawiają pierwsze edukacyjne kroki, jak i doświadczeni mali konstruktorzy, posiadający zaawansowane możliwości i umiejętności. Nasz zespół doświadczonych trenerów prowadzi zajęcia i ciekawe warsztaty dla dzieci w Katowicach tak, by przez cały czas działo się coś ciekawego, a świat robotyki i programowania był prezentowany w sposób ciekawy i przystępny. Sprawdź więc nasz ofertę — warsztaty z robotyki w Katowicach obywają się w różnych częściach tego miasta, ale zapraszamy również wszystkich zainteresowanych z miejscowości ościennych!

Placówki w twojej okolicy

Wybierz na mapie najdogodniejszą lokalizację

Opinie

opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion
opinion

Kompetencje

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

kreatywność

To jedna z najbardziej pożądanych przez pracodawców kompetencji XXI wieku. Innymi słowy, umiejętność wychodzenia poza schematy, znajdowanie nieszablonowych rozwiązań, a także twórcze podejście do rozwiązywania problemów stają się obecnie równie istotne jak umiejętności twarde.

Dlaczego GO4Robot?

Zapisz się

Rozwój

Programy edukacyjne dla naszej Akademii tworzą specjaliści z zakresu pedagogiki, którzy są świadomi zróżnicowanych potrzeb najmłodszych kursantów. Każdy rok to nowe wyzwania dla uczestników prowadzonych przez nas zajęć. Programy są zatem dostosowane zarówno do wieku kursantów, jak i ich umiejętności.

Sprzęt

Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem wyłącznie certyfikowanych i sprawdzonych zestawów LEGO® Education i Cubetto. Praca z takim sprzętem sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą jakość nauki, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa kursantów.

Trenerzy

Liczba uczestników w grupie wynosi maksymalnie 10 lub 14 osób. Stawiamy na kameralne grupy i pełną efektywność zajęć. Dbamy o jak największy komfort kursantów, dlatego zajęcia prowadzone są przez dwóch wykwalifikowanych Trenerów. Chcemy, by zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, uzyskały szybko taką pomoc, jakiej potrzebują.

Dojazdy

Dzieci, które uczestniczą w naszych zajęciach, nie muszą opuszczać bezpiecznych placówek - to my dojeżdżamy do szkół oraz przedszkoli. Szanujemy przy tym czas rodziców oraz opiekunów naszych kursantów.

Częste pytania rodziców (FAQ):

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Aby przejść do formularza zapisów - kliknij tutaj. Rekrutacja do Akademii rozpoczyna się w połowie sierpnia i trwa do końca września. Zapisanie dziecka na zajęcia w trakcie trwania roku szkolnego jest możliwe jeżeli w danej grupie są jeszcze wolne miejsca. O szczegóły i terminy można dopytać kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.

Moje dziecko nigdy nie chodziło na robotykę - czy te zajęcia są dla niego?

Nasze zajęcia przeznaczone są nie tylko dla dzieci, które mają już jakiekolwiek doświadczenie z robotyką. Poziomy edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, by obudzić w dzieciach zainteresowanie i rozwijać ich indywidualne umiejętności na każdym poziomie ich zaawansowania. Nasi Trenerzy na zajęciach poświęcają uwagę każdemu dziecku, dzięki czemu mamy pewność, że każdy rozumie przedstawiane zagadnienia.
Ze szczegółowymi opisami poziomów można się zapoznać klikając tutaj.

Moje dziecko już chodziło na robotykę - czy nie będzie się nudzić?

Poziomy edukacyjne zostały opracowane w taki sposób, by ich poziom zaawansowania stopniowo wzrastał. Po ukończeniu jednego z poziomów dziecko nabywa umiejętności umożliwiające rozpoczęcie poziomu wyżej. Na każdych zajęciach tworzymy zupełnie inne roboty i poruszamy różne zagadnienia, nie ma więc mowy o jakiejkolwiek nudzie!
Ze szczegółowymi opisami poziomów można się zapoznać klikając tutaj.

Ile dzieci jest w grupie?

Stawiamy na kameralność zajęć, która - naszym zdaniem - idzie w parze z ich efektywnością. W grupach Roboludek Junior może znajdować się maksymalnie 8 uczestników, a w pozostałych wyższych poziomach - maksymalnie 14 uczestników. W przypadku zaostrzenia wymagań związanych z COVID-19 dostosowujemy wielkość grup do aktualnie panujących wytycznych.

Jakie są grupy wiekowe?

Nasz program edukacyjny to 6 grup wiekowych, które zostały wyznaczone i opracowane z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych dzieci od 3 do 12 roku życia.

Czy zajęcia są w szkole/przedszkolu?

W zależności od poziomu, zajęcia odbywają się w przedszkolu lub szkole, do której uczęszcza dziecko. W przypadku, gdy nie mamy możliwości wynajmowania sali w danej placówce, staramy się przeprowadzać zajęcia w miejscach jak najbliższych danego miejsca.
Aby zapisać dziecko do konkretnej placówki - kliknij tutaj.

Czy muszę podpisywać umowę?

Tak. Umowa podpisywana jest z każdym rodzicem z osobna lub jedna z przedszkolem. Dokument podpisywany jest drogą elektroniczną lub w formie klasycznej.

Czy odbierzecie moje dziecko ze świetlicy?

W przypadku zajęć prowadzonych na terenie danej placówki lub w miejscu pobliskim nasi Trenerzy odbierają dziecko ze świetlicy i bezpiecznie przyprowadzają na zajęcia. Wystarczy nas jedynie poinformować, w jakiej świetlicy będzie przebywało dziecko.

Czy poziom nauki jest dostosowany do etapu rozwoju dziecka?

Wszystkie poziomy edukacyjne, które opracowaliśmy oparte są przede wszystkim na zaspokajaniu potrzeb rozwojowych dziecka w danym wieku, a także na rozwoju jego umiejętności.
Szczegółowe informacje o każdym z poziomów - kliknij tutaj.

Co w sytuacji, gdy dziecko opuści zajęcia?

Wszelkie nieobecności zawsze odnotowujemy w dzienniku, a pod koniec kursu je sumujemy - zostają one rozliczone w postaci vouchera na wszystkie nasze usługi.

Czy mogę zrezygnować z zajęć?

Istnieje możliwość rezygnacji z zajęć w każdym momencie trwania kursu. W tym celu należy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy oraz przekazać je Trenerowi lub przesłać pocztą elektroniczną na adres katowice@go4robot.pl. Umowa kończy się z ostatnim dniem miesiąca, w którym zostanie złożone jej wypowiedzenie. Zastrzegamy sobie prawo do zatrzymania opłaty za pełen miesiąc, w którego trakcie została złożona rezygnacja.

Ile trwają zajęcia?

Zajęcia zaczynają się w październiku i kończą w czerwcu. W tym czasie przeprowadzamy 30 zajęć, które trwają od 30 do 60 minut w zależności od poziomu. Na początku kursu rodzice otrzymują od nas harmonogram lekcji.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Katowice

Zadzwoń do nas: 573433773

Napisz do nas: katowice@go4robot.pl