Półkolonie dla dzieci Kraków

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności.

Promocyjna cena przy zapisie do 15 V:

690 zł

Dlaczego warto wybrać półkolonie i warsztaty z robotami?

To świetny sposób na rozbudzenie pasji do nauki, zdobycie cennej wiedzy oraz rozwój wartościowych umiejętności. Codziennie od poniedziałku do piątku zapewnimy Państwa dzieciom wspaniałą zabawę, która kryje wiele walorów edukacyjnych.

Robotyka i programowanie pozwolą na rozwój docenianych na rynku pracy kompetencji takich jak gotowość cyfrowa i obycie w technologiach. Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci zbudują i zaprogramują roboty ze swoich ulubionych gier i filmów, nauczą się pracować zespołowo oraz spędzą aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Oferujemy Państwu 2 rodzaje usług. Pierwsza z nich - półkolonie, to 5-dniowy wakacyjny turnus nawiązujący do popularnej wśród dzieci tematyki gier i filmów, np. Minecraft, Harry Potter czy Star Wars. Zapewniamy całodniową opiekę oraz pełne wyżywienie. Na warsztaty z kolei mogą Państwo zapisać dzieci na wybrane dni. Każdy z nich to inna tematyka zajęć dostosowana do obecnego etapu rozwojowego. W trakcie zajęć używamy najbardziej efektywnych metodologii, takich jak na przykład Storytelling czy Design Thinking.
Półkolonie Warsztaty
Wyżywienie
Zgłoszenie do kuratorium
Opieka całodniowa 7:30-17:00
*
Bon turystyczny
Wybór dni
* - zgodnie z harmonogramem warsztatów

Co oferujemy?

Małe grupy

Wielkość grupy to max. 14 uczestników. Kameralność pozwala nam na trafne wychwycenie potrzeb każdego dziecka. Podczas półkolonii proponujemy dwie grupy wiekowe w przedziałach 6-8 oraz 9-12 lat.

Przygotowana kadra

Specjalnością wybranej przez nas kadry jest praca z dziećmi. Nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i umiejętności, by móc jak najskuteczniej dotrzeć do umysłów dzieci i przedstawić im w nietuzinkowy sposób otaczający ich świat robotyki i programowania.

Kreatywna tematyka

Spędzenie wakacji lub ferii z GO4Robot przypomina przeniesienie się do innego świata. Wyjątkowość i storytelling wciąga dzieci, które nie mogą się doczekać kolejnego dnia

Dziewczyny górą!

Płeć żeńska, szczególnie w młodym wieku, bardzo często odrzuca taki sposób spędzania czasu twierdząc, że robotyka to zajęcie tylko dla chłopców. Nic bardziej mylnego! Pracując na co dzień w szkołach, przedszkolach oraz centrach kultury udowadniamy, że budowanie robotów jest dla wszystkich.

Plan dnia

7:30 - 8:30 PORANNA ŚWIETLICA (zorganizowane zajęcia integracyjne)
8:30 - 10:00 ROBOTYKA 1 (tworzenie i programowanie tematycznych robotów na zestawach edukacyjnych od LEGO®)
10:00 - 11:00 ZAJĘCIA TEMATYCZNE 1 (sensoplastyka, dodatkowe atrakcje, plastyka, zajęcia kreatywne)
11:00 - 11:45 PRZERWA JEDZENIOWA
11:45 - 12:00 PRZERWA HIGIENICZNA
12:00 - 13:00 RUCH (zorganizowane zajęcia sportowo-ruchowe)
13:00 - 14:30 ROBOTYKA 2 (kreatywne budowanie i programowanie robotów, zajęcia z programowania, gier, aktywności związane z programowaniem i robotyką)
14:30 - 15:30 ZAJĘCIA TEMATYCZNE 2 (inne niż w 1 bloku zajęć tematycznych!)
15:30 - 16:30 POPOŁUDNIOWA ŚWIETLICA (zorganizowane zajęcia integracyjne)
W tym roku organizujemy półkolonie letnie.

Terminy i lokalizacje

Filtruj:

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
Zamkowa 4, 32-005 Niepołomice
10.07 - 14.07.2023
Letnia Akademia Robotyki

Scenariusze

Poniżej przedstawiamy propozycję przygotowanych przez nas scenariuszy, które pojawią się na półkoloniach. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie 😊

01

Letnia Akademia Robotyki

Wiek 6 - 12 lat

Letnia Akademia Robotyki to 3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poza robotyką i programowaniem będą mieli okazję spróbować swoich sił z długopisami 3D, sprawdzić się w roli młodego chemika, czy stać się artystą. Każdy dzień warsztatów to inne aktywności.

Catering i wyżywienie

Podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie, aby utrzymać wysoki poziom energii naszych uczestników i zapewnić im maksymalny komfort niezbędny do wymagającej pracy z robotami. Ze względu na ilość lokalizacji, współpracujemy z kilkoma podmiotami - informację na temat cateringu w wybranej przez Państwa grupie znajdują się na podstronie wybranego miasta.
W przypadku warsztatów zapewniamy wodę oraz owoc.

Edukacja jest ważna

Wraz z udziałem psychologów i pedagogów tworzymy autorskie plany edukacyjne, by móc w jak najciekawszy sposób przekazać dzieciom zdobyte doświadczenie i wiedzę z zakresu robotyki i programowania. Zamiast wyuczonych odpowiedzi według klucza, stawiamy na kreatywność i wyobraźnię! Zobacz jakie umiejętności rozwinie Twoje dziecko podczas turnusu:

motoryka mała i motoryka duża

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

umiejętność współpracy w grupie

Jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek zdobywa w dzieciństwie i wykorzystuje przez całe swoje życie. Jest to zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów. To także umiejętność zespołowego wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

spostrzegawczość

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

myślenie logiczne

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

lateralizacja

Inaczej stronność - jest to postępujący proces, który stopniowo kształtuje się wraz z wiekiem i rozwojem ruchowym dziecka. Podczas tego procesu kształtuje się przewaga jednej ze stron ciała nad drugą podczas czynności ruchowych. Ćwiczenie koordynacji ruchów (np. ruchów oko-ręka) pozwala na równomierny rozwój lateralizacji, bez doprowadzenia do asymetrii.

Zaplecze techniczne

Programowanie skonstruowanych przez uczestników robotów odbywa się na tabletach.

Zestawy edukacyjne, których używamy w trakcie warsztatów to: LEGO® Education WeDo 2.0, LEGO® Education SPIKE™ Essential oraz LEGOreg; Education SPIKE™ Prime

LEGO WeDO 2.0

WeDo 2.0 narzędzie, które świetnie sprawdza się w przedszkolach i klasach 1-3.

LEGO Mindstorms EV3

Mindstorms EV3 to zestaw młodzieżowy, z wręcz nieograniczonymi możliwościami.

LEGO Spike

Zestaw LEGO Spike to najnowocześniejszy zestaw. Posiada ponad 500 klocków. Można go nawet programować w języku Python.

Dodatkowe roboty

Zwiększamy różnorodność dzieciom, poprzez pokazywanie innych narzędzi. Np. Ozoboty, drony. Więcej atrakcji, to więcej nauki!

Galeria

Kreatywne Warsztaty wakacyjne w Krakowie

Warsztaty wakacyjne prowadzone przez GO4Robot® to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników informatyki. To zajęcia tematyczne przygotowane z myślą o dzieciach, które cenią sobie nie tylko odpoczynek i zabawy ruchowe, ale także możliwość nauki czegoś zupełnie nowego. Letnia Akademia z robotami w Krakowie to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście. Tygodniowe warsztaty bez konieczności wyjeżdżania przeznaczone są dla uczestników w różnym wieku. Zapewniamy wspaniałą zabawę dla dzieci już od piątego roku życia!

Nasze warsztaty są świetnym sposobem na rozbudzenie pasji z zakresu robotyki. To możliwość poznawania nowych technologii, dzieciaki zyskują w ten sposób cenną wiedzę oraz unikalne umiejętności. Programowanie i robotyka kojarzą się wielu rodzicom z tym, że dzieci przez cały dzień siedzą przed ekranem komputera. Jednak my dowodzimy, że może być inaczej. Pozwalamy na zdobycie cennej wiedzy z zakresu informatyki, a jednocześnie znajdujemy mnóstwo czasu na gry i zabawę. Plan dnia jest skonstruowany w taki sposób, aby zachować optymalną równowagę między rozrywką i nauką. Każdego dnia zapewniamy uczestnikom warsztatów letnich wodę oraz owoc. Półkolonie letnie w Krakowie trwają od poniedziałku do piątku i obejmują całe wakacje. Głównym elementem warsztatów są oczywiście praktyczne zajęcia, czyli programowanie i budowanie robotów.

Letnie półkolonie organizowane w Krakowie

Prowadzący zajęcia tematyczne instruktorzy potrafią zamienić rozwiązywania problemów informatycznych w świetną zabawę, która zainteresuje nawet najmłodszych. Jednak zajęcia z robotyki to nie tylko eksperymenty i programowanie, to także dobry sposób na integrację z rówieśnikami. Program półkolonii letnich obejmuje dodatkowo zajęcia ruchowo-sportowe na świeżym powietrzu (jeśli pozwala na to pogoda), w tym zawody sportowe i inne atrakcje. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku odpowiednią opiekę w czasie wakacji, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami. Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników sprawia, że półkolonie letnie w Krakowie to nauka i wypoczynek połączone ze sobą w idealnych proporcjach. Znaczną część dnia poświęcamy rekreacji, co dzień spędzamy czas na dworze (jeśli pogoda na to pozwala), to świetny sposób na zabawę dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku kreatywny wypoczynek i zapisać je na warsztaty letnie, także w okolicach Krakowa, sprawdź naszą ofertę. Staramy się tak przygotowywać zajęcia z dziećmi, aby żadne z nich nawet przez chwilę nie miało czasu na nudę. U nas ciągle coś się dzieje, warsztaty, zabawy ruchowe, zajęcia tematyczne dostarczają uczestnikom nie tylko świetnej zabawy, są także możliwością na zdobycie cennej wiedzy. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy wszystkie wiadomości niezbędne do zapisania dzieci na półkolonie wakacyjne w Krakowie i okolicach.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Jak zapisać dziecko?

Rezerwacji miejsca można dokonać poprzez formularz zapisów - kliknij tutaj.

Jaki jest minimalny wiek uczestników?

Minimalny wiek uczestników półkolonii letnich to 5 lat.

Ile musi zapisać się dzieci, aby warsztaty ruszyły?

Jeśli chodzi o grupę młodszą, warsztaty odbędą się przy minimum 10 zapisanych uczestnikach. Natomiast w grupie starszej, przy minimum 8 uczestnikach.

Ile może być maksymalnie dzieci w grupie?

Maksymalna liczba uczestników warsztatów to 14 dzieci w grupie (5-8 lat) i 10 w grupie (9-12 lat). 

Czy dzieci będą podzielone wiekowo?

Tak, młodsza grupa 5-8 lat i starsza grupa 9-12 lat.

Do kiedy należy uiścić całkowitą opłatę za półkolonie?

Pozostałą część kwoty rodzic lub prawny opiekun zobowiązany jest uiścić najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem półkolonii, przelewem na podany numer konta, a następnie przesłać potwierdzenie przelewu na adres krakow@go4robot.pl. Całkowita kwota za warsztaty pomniejszona zostanie o wysokość wpłaconego przez rodzica lub prawnego opiekuna zadatku.

Czy cena zawiera wyżywienie?

Tak, podczas półkolonii zapewniamy pełne wyżywienie: I śniadanie, II śniadanie oraz obiad. W przypadku uczuleń, alergii, chęci wykluczenia poszczególnych produktów - prosimy o taką informację podczas wypełniania karty uczestnika, którą otrzymają Państwo w mailu po zapisie na turnus.

Gdzie znajdę regulamin półkolonii letnich?

Po zapisaniu dziecka na półkolonie letnie, mailowo przesłany zostanie regulamin.

Czy mogę zapisać dziecko na więcej niż jeden turnus półkolonijny?

Oczywiście. To Państwo decydują na ile tygodni zapisują dziecko.

Czy półkolonie letnie są zgłaszane do kuratorium?

Tak, półkolonie letnie są zgłaszane do kuratorium.

Czy oprócz zajęć z robotyki są przewidziane inne atrakcje?

Tak. Na naszych uczestników czekają nie tylko zajęcia z robotyki, ale również zabawy świetlicowe, ruchowe, fabularne, zajęcia z długopisami 3D, zajęcia tematyczne związane z tematyką warsztatów i wiele innych atrakcji.

Czy mogę zapisać na półkolonie letnie dziecko, które nie miało wcześniej do czynienia z robotyką i programowaniem?

Jak najbardziej! Wszystkiego nauczymy na miejscu :) 

Gdzie znajdę program półkolonii letnich?

Program warsztatów letnich i harmonogram dnia znajdą Państwo powyżej pod nagłówkami “Scenariusze” oraz “Plan dnia”.

Jaka jest cena półkolonii letnich?

Standardowa cena półkolonii to 750zł za turnus. Dla naszych stałych klientów, obowiązuje specjalny rabat (więcej informacji: krakow@go4robot.pl). Cena może się różnić w zależności od lokalizacji i aktualnie obowiązujących promocji. Prosimy o sprawdzenie ceny klikając "zapisz się" i wybierając interesującą Państwa lokalizację i grupę. 

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi warsztatami i półkoloniami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Kraków

Zadzwoń do nas: +48 571 056 418

Napisz do nas: krakow@go4robot.pl