6 powodów by zapisać dziecko na robotykę i programowanie z GO4Robot®!

Niezależnie od tego czy jesteś Rodzicem, Nauczycielem, czy Dyrektorem, wybierając zajęcia dla dzieci chcesz, by były one jak najciekawsze, a zarazem wartościowe pod względem edukacyjnym dla dziecięcych umysłów. Po wyborze rodzaju zajęć dodatkowych zawsze nadchodzi czas na jeszcze ważniejsze pytanie: Gdzie zapisać dziecko, jaka firma będzie najlepsza? W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz to więcej firm zajmujących się prowadzeniem warsztatów z robotyki i programowania, a każda z nich ogłasza się jako najlepsza w swojej dziedzinie, co może znacznie utrudniać ostateczny wybór. W poniższym artykule damy Ci 6 powodów, dla których warto zapisać dziecko na warsztaty z robotyki i programowania z nami, czyli GO4Robot®!


Profesjonalni Trenerzy dobierani w interdyscyplinarne pary


Nasi Trenerzy, którzy prowadzą warsztaty dla dzieci są dobierani w interdyscyplinarne pary w taki sposób, by jedna osoba posiadała kompetencje i specjalistyczną wiedzę z zakresu pracy z dziećmi, a druga - z zakresu technicznego. Tak dobrane pary Trenerów są według nas gwarancją udanych zajęć z robotyki i programowania, które zgodnie z naszą ideą mają nie tylko edukować dzieci, ale również skupiać się na wspieraniu ich rozwoju. Niemniej jednak, regularnie szkolimy naszą Kadrę i dbamy o jej nieustanny rozwój zarówno w zakresie dotyczącym naszych warsztatów, a także w zakresie wszelkich nowinek technologicznych i dodatkowych kompetencji.


Autorski program edukacyjny


Pozostając w temacie naszej Kadry, zawsze z wielką dumą opowiadamy o tym, że w GO4Robot® mamy Specjalistkę ds. Edukacji i Rozwoju - naszą niezastąpioną Anię, która ukończyła studia na kierunku Kognitywistyka - wiedzę o holistycznym rozwoju człowieka ma więc w małym paluszku! Nasze plany edukacyjne od A do Z opracowywane są właśnie przez nią oraz nasz Zespół Projektowy, którym koordynuje. Każdy powstały w Teamie Projektowym pomysł, scenariusz, a nawet powstałe konstrukcje testujemy wcześniej w terenie z dziećmi, by mieć pewność, że to co tworzymy będzie zgodne z ideą naszych zajęć z robotyki i programowania. Zespół odpowiedzialny za ścieżkę edukacyjną GO4Robot® tworzą więc specjaliści, którzy posiadają interdyscyplinarną wiedzę m.in. z zakresu: pedagogiki, neurodydaktyki, czy robotyki i automatyki. Dzięki temu nasze zajęcia i realizowane na nich plany edukacyjne dostosowane są do potrzeb rozwojowych naszych kursantów już od 3 roku życia!


Akademia GO4Robot® to kilkustopniowa ścieżka edukacyjna!


Uczestnicy naszej Akademii GO4Robot® przede wszystkim zdobywają wiedzę z zakresu robotyki i programowania rozwijając przy tym kompetencje, które kształtują się na etapie rozwoju, na którym aktualnie się znajdują.  W naszych kursach z robotyki i programowania dzieci mogą uczestniczyć nawet przez 8 lat! Opracowaliśmy całą ścieżkę edukacyjną, która składa się z 8 poziomów. Trudność zajęć i zdobywane na nich kompetencje wzrastają wraz z przejściem na wyższy poziom co sprawia, że dziecko nieustannie zdobywa i doskonali umiejętności z zakresu robotyki i programowania. Oprócz tego, w ramach każdego kursu poziom zajęć wzrasta z zajęć na zajęcia, by zdobywana na nich wiedza i umiejętności były stale aktualizowane i utrwalane. Edukację w naszej Akademii mogą rozpocząć dzieci już od 3 roku życia w dowolnym momencie i bez względu na posiadane umiejętności. Ostatnim etapem Akademii GO4Robot® jest tworzenie własnych aplikacji mobilnych!


Innowacyjne narzędzia edukacyjne


Zajęcia z robotyki i programowania GO4Robot® prowadzimy wykorzystując interaktywne roboty edukacyjne od Primo Toys, Makeblock, czy BOTZEES i innowacyjne zestawy edukacyjne od LEGO®. Pracując z takim sprzętem jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą jakość nauki jednocześnie zachowując bezpieczeństwo kursantów. Narzędzia, na których pracujemy dopasowane są do wieku dzieci na danym poziomie edukacyjnym, dzięki czemu nasi kursanci już od 3 roku życia zapoznają się z pojęciem algorytmu, a następnie na coraz to wyższych poziomach tworzą własne, coraz bardziej zaawansowane i skomplikowane konstrukcje robotów oraz programy ożywiające je. Nieustannie śledzimy pojawiające się nowinki technologiczne i nowe rozwiązania, a te które najbardziej nas interesują - od razu testujemy, by móc kształcić naszych kursantów z wykorzystaniem jak najnowocześniejszych technologii i metod.


System dodatkowej motywacji dla naszych kursantów!


Prowadząc zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci zależy nam nie tylko na ich wartości merytorycznej oraz edukacyjnej, a również na tym, by holistycznie dbać o rozwój dzieci. Właśnie dlatego ważnym aspektem naszych warsztatów jest dla nas dziecięca motywacja. Już drugi rok dbamy o zainteresowanie i motywację dzieci za pomocą grywalizacji, czyli mechanizmów z gier komputerowych. Każdy kursant naszej Akademii GO4Robot® co roku otrzymuje ‘klaser’, w którym zbiera naklejki za każde zajęcia. W zeszłym roku były to plakaty, a w tym roku postawiliśmy na… INDEKSY ROBOTYKA! Dzieci otrzymują swoje indeksy na pierwszych zajęciach i zbierają w nich naklejki za obecność na każdych kolejnych lekcjach, co sprawia, że dokładnie widzą swój postęp i etap zajęć, na którym się znajdują. By dodatkowo zachęcić dzieci po uzbieraniu określonej puli naklejek przewidziane są upominki dla naszych kursantów. To nie wszystko! ‘Klaser’, w którym dzieci zbierają naklejki co roku opracowywany jest graficznie w innej tematyce, które jest jednocześnie motywem przewodnim naszych corocznych zawodów Robo Master GO4Robot®! W tym roku fabułą wspomnianego konkursu jest Sztuczna Inteligencja, a naklejki które zbierają dzieci to mini mózgi, które całościowo tworzą graficznie sztuczną sieć neuronową. Zauważamy, że tak opracowany system motywacyjny w połączeniu z najwyższą jakością zajęć sprawia, że uwaga, zainteresowanie i motywacja naszych kursantów utrzymuje się na wysokim poziomie przez cały rok szkolny!


Współpraca w grupie u najmłodszych, w parach u starszych!


Ostatnim, równie ważnym, powodem, dla którego warto wybrać zajęcia z robotyki i programowania z GO4Robot® jest to, że najmłodsze dzieci uczą się współpracy w grupie, a już od 5 roku życia współpracy w parach. Głęboko wierzymy w to, że pokazując dzieciom wartość kooperacji już od najmłodszych lat sprawimy, że w przyszłości nie będą miały problemu w zadaniach, które będą tego wymagały. Dodatkowo, rozpoczęcie współpracy w zespołach dwuosobowych już od 5 roku życia ma na celu jak najwcześniejsze uświadomienie dzieciom tego, że przy odpowiednim podziale zadań są w stanie szybciej osiągnąć założony cel nie nużąc się przy tym, bo przecież co dwie głowy to nie jedna!


Sam/a widzisz, że zajęcia z GO4Robot® to nie tylko robotyka i programowanie, a także wiele dodatkowych aspektów, które razem mają pozytywny wpływ na holistyczny rozwój dzieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej misji oraz ofercie, zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony www. Wystarczy, że klikniesz tutaj: www.go4robot.pl