Warsztat dla dzieci - 5-6 latki - Roboludek Master

Budowanie z instrukcją czas zacząć!

Dla dzieci w wieku 5-6 lat lub tych, które ukończyły poziom Roboludek został opracowany poziom Roboludek Master.

Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem profesjonalnych zestawów edukacyjnych od LEGO®, które zawierają bardzo wiele elementów, co daje dzieciom możliwość tworzenia niezliczonej ilości kreatywnych konstrukcji. W trakcie zajęć z robotyki i programowania na poziomie Roboludek Master dzieci w praktyce odkrywają podstawowe zasady świata robotów. Uczestnicy zajęć z robotyki nabywają umiejętności konstruowania robotów, a także tworzenia algorytmów, które ożywiają roboty. Na każdych z 30 zajęć z robotyki i programowania dzieci w parach konstruują robota z instrukcji, a następnie korzystając z graficznego oprogramowania typu przeciągnij i upuść programują jego ruchy. Pod koniec każdych zajęć zawsze znajduje się czas na zabawę z robotem - to moment, w którym dzieci reagują żywiołowo, bo mogą zobaczyć efekty swojej pracy, a dużo spontanicznych emocji sprawia, że zapamiętują z zajęć jeszcze więcej! Program edukacyjny na tym poziomie zajęć został opracowany z myślą o pobudzaniu i rozwoju jeszcze większej ilości kompetencji u dzieci. Nasi Trenerzy sprawiają, że każde zajęcia to nie tylko nauka, a przede wszystkim dobra zabawa!

Twórcy


Zespół interdyscyplinarny złożony z:

team member

Ania

Specjalista ds. Edukacji i Rozwoju
team member

Michalina

Twórca
team member

Marek

Zarząd

Robotyka dla dzieci w Poznaniu i innych miastach.

Programowanie to niezwykle przydatna umiejętność, która w obecnych czasach powinna (i może) być nabywana już od najmłodszych lat.

Nasze zajęcia obejmują atrakcyjną naukę przydatnych języków programowania, ale to nie wszystko! Skupiamy się głównie na robotyce dla dzieci i młodzieży, czyli konstruowaniu własnych robotów i programowaniu ich określonych zachowań. Pracujemy na robotach interaktywnych Cubetto od Primo Toys, mTiny od Makeblock oraz BOTZEES Classic, a także na profesjonalnych zestawach edukacyjnych od LEGO®, które są dopasowane do różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży. Dzięki odpowiedniemu podejściu naszych Trenerów do dzieci, robotyka sprawia im nie tylko ogromną radość, ale także powoduje, że stają się zainteresowani tematem.

Storytelling na zajęciach z robotyki

Na naszych zajęciach z robotyki i programowania, na poziomie Roboludek Master wykorzystujemy narzędzie edukacyjne jakim jest STORYTELLING, czyli opowiadanie historii. Emocjonalne angażowanie dzieci w historyjkę pobudza ich ekscytację, a ta z kolei zwiększa pobudzenie, które ma wpływ na wzmocnienie uwagi i pamięci. Każde zajęcia z robotyki to opowieść o łaziku Milo lub psim detektywie Szerloku. Trenerzy dbają o to, by każde dziecko brało udział w tworzeniu historii, a co najważniejsze - angażowało się w rozwiązanie napotkanych problemów, w kreatywny i nieszablonowy sposób. Dzięki temu pierwsze spotkanie ze złożonym algorytmem nie jest aż tak trudnym wyzwaniem dla dziecka! Zajęcia z robotyki GO4Robot uczą dzieci programowania w sposób przyjemny i poprzez zabawę, a nasi Trenerzy dbają o to, by dzieci nie tylko zdobywały wiedzę, ale również rozwijały swoje kompetencje takie jak wytrwałość, kreatywność, czy umiejętność współpracy.

W świecie programowania

Na zajęciach z robotyki GO4Robot® dzieci stawiają czoła pierwszym wyzwaniom w świecie algorytmów, w przyjemny sposób - poprzez zabawę! Roboludki Master uczą się programowania przy użyciu aplikacji z ikonami funkcyjnymi w intuicyjnym środowisku typu przeciągnij i upuść. Na każdych zajęciach z robotyki dzieci poznają lub utrwalają działanie bloczków funkcyjnych i tworzą algorytmy sterujące zbudowanym na danej lekcji robotem - to właśnie dzięki nim roboty ożywają! W trakcie każdych zajęć znajduje się czas na eksperymentowanie z programem - obserwowanie zmiany mocy silnika, dodanie dźwięku do programu, czy algorytm w pętli to dla Roboludków pikuś!

Ten poziom nie odpowiada?

Trochę łatwiejsze

Warsztat dla dzieci - 4 latki - Roboludek

4 latki

Zgłębianie kolejnych tajników wiedzy z zakresu programowania przy wykorzystaniu interaktywnego robota mTiny i konstruowania z klocków LEGO® DUPLO® w pierwszej połowie cyklu oraz robota BOTZEES z najnowszym dodatkiem LAB w drugiej połowie cyklu. Dzieci oswajają się z nowoczesną technologią i programują nie używając ekranów i świetnie się przy tym bawiąc.

110 zł/m-c

WIĘCEJ

Większe wyzwanie

Warsztat dla dzieci - Klasa 0-2 - Mały robotyk

wiek 6-7 lat

Poziom dla dzieci wczesnoszkolnych z klas 0-2, który został rozszerzony o nieco bardziej zaawansowane konstrukcje i wyzwania. Mali Robotycy poznają bardziej zaawansowane pojęcia z programowania i robotyki, a także poszerzą swoją wiedzę ogólną. Dzieci zapoznają się między innymi z pętlami skończonymi i nieskończonymi, a nawet zmiennymi! Zestawy rozszerzone o koła zębate umożliwią Małym Robotykom konstruowanie różnych przekładni.

155 zł/m-c

WIĘCEJ

Kompetencje

Czy robotyka jest ważna? Warsztaty z robotyki to nie tylko budowanie z klocków. Pod naszym okiem, dzieci rozwijają się na wielu płaszczyznach. Warsztaty z robotyki i programowania z użyciem zestawów LEGO® Education WeDo 2.0/LEGO® Education SPIKE™ Essential rozwijają wiele kompetencji dziecka na tym etapie rozwojowym.

myślenie algorytmiczne

+15!

Inaczej myślenie komputacyjne. Jest to proces znajdowania rozwiązań problemów z różnych dziedzin przy świadomym wykorzystaniu metod i narzędzi informatycznych. Cały ten proces tworzą cztery składowe: (1) rozłożenie problemu na części, (2) analiza problemu - rozpoznanie prawidłowości, (3) eliminowanie elementów nieistotnych (oszczędzanie zasobów poznawczych), (4) stworzenie algorytmu w oparciu o dostępne informacje - rozwiązanie problemu

motoryka mała i motoryka duża

+10!

Motoryka to ogólna sprawność fizyczna człowieka. Motoryka mała to ruchy o mniejszym zakresie (ruchy dłoni, palców) - do ich wykonania potrzebne jest skupienie, koncentracja i precyzja. Motoryka duża to z kolei obszerne ruchy, które angażują całe ciało lub jego znaczną część.

rozwój emocjonalny

+20!

Są to kolejne etapy wzrostu emocji w poszczególnych stadiach wieku, które sprawiają, że przystosowania wewnętrzne i społeczne przechodzą na coraz wyższe poziomy. Rozwój emocjonalny ma szczególny wpływ na wykształcenie się cech przystosowawczych do życia społecznego i jest nieodzownym elementem rozwoju człowieka.

Szczegóły kursu

min. 30 zajęć

60 min

każde zajęcia

Start zajęć: we wrześniu w październiku
Cena za miesiąc: 155 zł155 zł
Cena za semestr: 750 zł665 zł
Cena za rok: 1450 zł1280 zł

155 zł/m-c

ZAPISY I TERMINARZ
Wybierz na mapie najdogodniejszą lokalizację

Jak wygląda lekcja?

Każda lekcja podzielona jest na trzy główne etapy, które nazywamy Trzema Fundamentami Robotyki. Tak opracowana metodologia pozwala dzieciom na wejście w rytm zajęć, ponieważ chwila koncentracji dla przedszkolaków to nie lada wyzwanie. Nasze metody i narzędzia do nauki sprawiają, że każde dziecko chętnie bierze udział w zajęciach.

01

Zbuduj

Dzieci w parachu budują robota zgodnie z instrukcją wyświetlaną na tablecie. Jest to moment na puszczenie wodzy wyobraźni przez dzieci - zawsze po zbudowaniu robota jest czas na udoskonalenie konstrukcji i dobudowanie swoich elementów.

02

Zaprogramuj

Za pomocą tableta dzieci “zaczarowują robota”. Trener opowiada jak powinien działać robot, a zadaniem uczestników jest ustawić bloczki funkcyjne w odpowiedniej kolejności i wprawienie robota w ruch.

03

Zapamiętaj

Najlepsza część zajęć, czyli testy konstrukcji. Dzieci na własne oczy widzą jak ich wysiłek przełożył się na efekty, a także sprawdzają jak działa ich program. Dokonują tego poprzez zabawę, a frajda sprawia, że jeszcze lepiej zapamiętują!

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Na czym prowadzone są zajęcia?

Zajęcia na poziomie Roboludek Master prowadzimy na zestawie edukacyjnym WeDo 2.0 Education od LEGO® . Jest to profesjonalny zestaw, który zawiera prawie 300 elementów, czujnik ruchu, żyroskop, silnik oraz przenośny komputer (HUB).

Czy dziecko nie jest za małe naukę robotyki programowania?

Każdy poziom edukacyjny został opracowany uwzględniając potrzeby dzieci w danym wieku. Również materiały, na których pracują dzieci są dopasowane do ich wieku. Szczegóły poszczególnych poziomów edukacyjnych można znaleźć tutaj.

Ile trwają zajęcia?

Czas trwania jednych zajęć to 60 minut. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a cały kurs to 34 zajęcia dla grup startujących we wrześniu lub 30 zajęć dla grup startujących w październiku.

Czym są kompetencje?

Kompetencje dziecka to połączenie wiedzy, umiejętności i postawy. Pomagają one dziecku sprawnie i skutecznie realizować zadania z jakimi się spotyka. Na każdym poziomie rozwoju dziecko wykształca różne kompetencje, a poziom ich rozwinięcia często decyduje o predyspozycjach do ich dalszego nabywania i rozwoju.

Jak rozwijane są kompetencje mojego dziecka na robotyce?

Nasz plan edukacyjny został opracowany w taki sposób, by spełniać potrzeby rozwojowe dziecka, a także umożliwiać mu rozwój kompetencji nabywanych w danym wieku. Kompetencje dzieci na naszych zajęciach z robotyki rozwijane są poprzez dobór odpowiedniej metodologii zajęć.
Aby zapoznać się ze ścieżką rozwoju kompetencji, którą przechodzi dziecko na naszych zajęciach - kliknij tutaj.

Ile kosztują zajęcia?

Ceny kursów różnią się w zależności od poziomu. Koszt danego kursu znajdą Państwo wracając wyżej, do czarnej sekcji "Szczegóły kursu"

Czy pierwsza lekcja jest darmowa?

Za pierwszą lekcję nie płacisz, gdy dziecko nie kontynuuje zajęć. Dopiero po pierwszych zajęciach podejmują Państwo decyzję, czy dziecko będzie kontynuowało kurs z robotyki i programowania GO4Robot®.

Dlaczego dzieci pracują w parach/grupach?

Praca w parach rozwija u dzieci umiejętność współpracy, która jest jedną z najbardziej cenionych kompetencji emocjonalno-społecznych. Wspólne dążenie do jednego celu ma pozytywny wpływ na relacje pomiędzy dziećmi i współbrzmienie z otoczeniem. Praca w parach tworzy również w dzieciach poczucie tożsamości z zespołem dzięki wymianie myśli, doświadczeń i emocji. 

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Poznań

GO4Robot® sp. z o.o.

Zadzwoń do nas: +48 668 115 750

Napisz do nas: zapisy@g4r.pl