Warsztat dla dzieci - 7-10 latki Roblox Twórca Gier Junior

Co dzieje się na zajęciach?

Jeśli twoje dziecko potrafi posługiwać się komputerem na poziomie podstawowym lub jest chętne do nauki te zajęcia będą w sam raz! Trener łączy się z dziećmi poprzez ZOOM, pracujemy na wspólnym serwerze (świecie) a trener monitoruje pracę uczestników dzięki udostępnianiu ekranów

Naucz się programować przy pomocy języka Lua. Na zajęciach stworzysz i zaprogramujesz własne gry. Nauczysz się tworzyć modele 3D, opanujesz podstawy mechaniki gier i stworzysz własną scenerię.

Twórcy


Zespół interdyscyplinarny złożony z:

Język Angielski

Dzięki temu, że aplikacja, z której korzystamy jest w języku angielskim twoje dziecko pozna wiele praktycznych słów i oswoi się z tym językiem. Angielski jest niezbędny w branży IT, dlatego poświęcamy mu dosyć dużo uwagi.

Rynek Gier

Szacuje się, że wartość globalnego rynku gier w 2021 roku przekroczy 180 miliardów dolarów. Branża ta będzie rozwijać się z takim lub większym tempie. Czego efektem jest niedobór specjalistów - zarówno projektantów, programistów czy też grafików.

Świat 3D

Postęp cyfrowego świata ma coraz większy wpływ na to co się dzieje teraz. W świecie wirtualnym, każdym może być kim chce i tworzyć, co lubi najbardziej. W taki sposób uwalniamy ogromne pokłady wyobraźni i kreatywności. Druga ważna rzecz, to immersyjność, czyli zanurzanie zmysłów w świecie 3D. Widzimy jak inni gracze się poruszają, możemy z nimi wchodzić w interakcje, słyszymy odgłosy, działa grawitacja i inne fizyczne zjawiska. Zaletą tego jest głębsze koncentracja na zadaniu i lepsza komunikacja w porównaniu z innymi lekcjami online.

Nauka poprzez grę

Dzięki temu, że wszystkie zmiany są odrazu widoczne, możemy przetestować ich wpływ na grę, natychmiast widzimy efekty naszej pracy jest ona bardzo efektywna i satysfakcjonująca. Oprócz świetnej zabawy uczymy się w bardzo szybkim tempie!

Ten poziom nie odpowiada?

Trochę łatwiejsze

Warsztat dla dzieci - 7-10 latki Minecraft Twórca Gier Junior

7-10 lat

Podczas kursu dzieci zostaną wprowadzone do świata tworzenia gier. Z pomocą trenera ustalą zasady gry, zaprojektują scenerię a następnie przy pomocy konstruktora kodu zaprogramują skrypty, przy pomocy których stworzą własne gry. Znajdzie się również czas na zabawę, testowanie i granie w stworzone gry. 

Większe wyzwanie

Warsztat dla dzieci - 9-12 latki Grafik 3D Tinkercad

9-12 lat

W trakcie kursu dzieci zostaną wprowadzone do świata grafiki 3D. Dowiedzą się w jaki sposób komputer wyświetla obrazy, czym jest układ współrzędnych i w jaki sposób projektuje się trójwymiarowe modele. Podczas zajęć dzieci będą tworzyć własne modele by poprzez zabawę opanować zagadnienia związane z matematyką, grafiką i programowaniem.

Kompetencje

Co rozwija ten kurs?

Wyobraźnia przestrzenna

+30!

zdolność do tworzenia w myślach układu elementów. Dotyczy to zarówno wyglądu bryły, jej koloru czy kształtu, jak i tego, gdzie znajduje się ona w przestrzeni. Dzieci z rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną potrafią zmienić perspektywę patrzenia na obraz oraz planować sekwencje ruchów, np. przy budowaniu z klocków, tak aby zaprojektowana bryła się nie przewróciła.

myślenie logiczne

+15!

Inaczej myślenie przyczynowo-skutkowe. Jest to umiejętność wskazywania następstw określonych sytuacji, wyszukiwania przyczyn pewnych stanów rzeczy, a także porządkowania zdarzeń. Jest ono szczególnie ważne w rozwoju dziecka, bo pobudza jeszcze bardziej jego ciekawość!

matematyzacja życia codziennego

+15!

Kompetencje matematyczne zaczynają kształtować się najsilniej w 8-9 lat. Matematyzacja życia codziennego przejawia się przede wszystkim poprzez umiejętność klasyfikowania przedmiotów w zbiory, czy też stosowanie schematów dotyczących kolejności wykonywania działań. Równolegle z tą kompetencją rozwija się pamięć logiczna oraz procesy myślowe takie jak uogólnianie i systematyzowanie.

spostrzegawczość

+15!

Umiejętność podporządkowania swojego spostrzegania określonemu celowi, oderwanego od zajęć i wrażeń ubocznych. Inaczej - świadome kierowanie swojego spostrzegania.

Program kursu

Wprowadzenie

Na początku trener i dzieci przedstawią się, opowiedzą o sobie by zintegrować się jako zespół. Trener przeprowadzi dyskusję na temat branży gier, umiejętności niezbędnych w niej itd. Następnie dzieci zapoznają się z interfejsem aplikacji Roblox Studio i stworzą swój pierwszy świat.

Projekt Własnej Gry

Zaczniemy już pracę nad projektem naszej gry. Będzie to gra platformowa, w której zadaniem gracza będzie dotrzeć do mety. W trakcie gry będzie musiał poradzić sobie z przygotowanymi przeszkodami.

Dalsza praca nad projektem

Kontynuujemy pracę nad grą. Poznamy nowe mechaniki, nauczymy się zmieniać rodzaj, kolor, wielkość bloków, które dodajemy do naszej planszy. Napiszemy pierwsze programy przy pomocy języka Lua - dzięki nim gra będzie interaktywna i interesująca.

Jak wygląda lekcja?

Zajęcia podzielone są na kilka etapów aby usystematyzować pracę. Zaczynamy od przedstawienia tego, czym będziemy się zajmować danego dnia. Następnie przechodzimy do dyskusji, w trakcie której omawiamy problemy jakie możemy napotkać w czasie pracy i przechodzimy do działania. Po wykonaniu wszystkich zadań z danej lekcji przechodzimy do zabawy. Trener proponuje dzieciom w jaki sposób mogą urozmaicić stworzony projekt, dzieci testują czy wszystko działa tak jak powinno i dzielą się spostrzeżeniami. Na koniec omawiamy zajęcia, prowadzimy krótką dyskusję i żegnamy się.

01

01 Wprowadzenie

Trener przedstawia zadanie, omawia z dziećmi problemy jakie mogą napotkać w czasie pracy, dzieci ustalają zadania do wykonania.

02

02 Prezentacja

Trener udostępnia swój ekran i przedstawia dzieciom jak zadanie wygląda w grze i w jaki sposób można je wykonać

03

03 Praca

Dzieci pracują nad zadaniem, trener jest do ich dyspozycji w razie problemów.

04

04 Efekt, Testy i Zabawa

Po wykonaniu zadania dzieci testują czy wszystko poszło zgodnie z planem. Mają możliwość bawienia się - dodają ozdoby, pracują nad swoimi projektami lub spędzają czas w jeszcze inny sposób.

05

05 Podsumowania

Trener podsumowuje zajęcia, omawia z dziećmi ich pracę. Na koniec Dziękuje za zajęcia i żegna się z dziećmi.

Masz pytania?

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

Na czym prowadzone są zajęcia?

Dzieci i trener komunikują się za pomocą ZOOMa, do pracy wykorzystujemy program Roblox Studio.

Czy dziecko nie jest za małe?

Każdy poziom edukacyjny został opracowany uwzględniając potrzeby dzieci w danym wieku. Również materiały, na których pracują dzieci są dopasowane do ich wieku.

Ile trwają zajęcia?

Czas trwania jednych zajęć to 60 minut. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu a cały kurs składa się z 10 lekcji.

Czym są kompetencje?

Kompetencje dziecka to połączenie wiedzy, umiejętności i postawy. Pomagają one dziecku sprawnie i skutecznie realizować zadania z jakimi się spotyka. Na każdym poziomie rozwoju dziecko wykształca różne kompetencje, a poziom ich rozwinięcia często decyduje o predyspozycjach do ich dalszego nabywania i rozwoju.

Jak rozwijane są kompetencje mojego dziecka na zajęciach?

Nasz plan edukacyjny został opracowany w taki sposób, by spełniać potrzeby rozwojowe dziecka, a także umożliwiać mu rozwój kompetencji nabywanych w danym wieku. Kompetencje dzieci na naszych zajęciach z robotyki rozwijane są poprzez dobór odpowiedniej metodologii zajęć.

Czy pierwsza lekcja jest darmowa?

Przetestuj Nas! Za pierwszą lekcję nie płacisz, gdy dziecko nie kontynuuje zajęć.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych naszymi kursami zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią rozwiejemy wszystkie wątpliwości :) Czekamy na kontakt telefoniczny lub mailowy!

GO4Robot Poznań

GO4Robot sp. z o.o.

Zadzwoń do nas: +48 668 115 750

Napisz do nas: zapisy@g4r.pl