GO4Robot Online- Darmowe webinary dla naszych uczestników

Darmowe webinary GO4Robot
 

 • 1. Co to za akcja?

  Wykorzystajmy najbliższe 2 tygodnie na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem  . Czemu by nie spożytkować tego czasu w konstruktywny i ciekawy sposób?  Ogólnopolska akcja ma na celu wykorzystanie czasu w domu na edukacyjną zabawę!   w domu. Użyjemy mocy internetu do poprowadzenia warsztatów w formie webinaru. Tak się złożyło, że naszymi sąsiadami jest PIXBlocks, twórcy świetnej aplikacji do nauki programowania online. Wspólnie postanowiliśmy zorganizować akcję dla naszych kursantów w całej Polsce. 

  2. Jak to będzie wyglądać?

  W dniach 16-20 marca (poniedziałek-piątek) zorganizujemy 10 webinarów dla  2 różnych poziomów (przedziałów wiekowych). Webinar będzie trwał 60 minut (45 minut nauki + 15 minut na odpowiedzi na czacie). Prowadzący:   m.in Dr Krzysztof Krzywdziński, Wykładowca na Uniwersytecie UAM w Poznaniu – twórca aplikacji PixBlocks   Przewidujemy 2 grupy warsztatowe:
  1. Maluchy  (7-9 lat, kl 1-3)
  2. Starszaki  (9-14 lat, kl 4-8)
  *Przedział wiekowy jest orientacyjny, nie będziemy analizować wieku dzieci! Rodzice mają możliwość wzięcia udziału w webinarze. Jeśli ktoś jest ambitny, może zapisać się na warsztaty z Python’a nawet z 6 latkiem.
  Opisy warsztatów: Przejdziemy przez cykl warsztatów z użyciem narzędzia PixBlocks. Obie grupy będą programować grę. Główna różnica: Maluchy- programowanie z użyciem programowania blokowego. Starszaki- programowanie w języku Python. Prowadzący wprowadzi w środowisko programu. Będzie krok po kroku tłumaczył jak wykonać zadanie algorytmiczne. Tematyka zajęć (bloczki i python) -intro – poznajemy podstawowe pojęcia (pętle, instrukcje warunkowe) piszemy prostą grę. -część 2 – poznajemy zmienne i współrzędne – tworzymy zaawansowaną grę Więcej informacji https://pixblocks.com/pomoc/ Terminy:
  Plan lekcji Online
  16-20 marca
  Poniedziałek Wtorek Środa Poniedziałek Wtorek
  12.00-13.00 Maluchy  Kl 1-4. Warsztat 1 12.00-13.00 Maluchy  Kl 1-4. Warsztat 2 12.00-13.00 Maluchy  Kl 1-4. Warsztat 1 12.00-13.00 Maluchy  Kl 1-4. Warsztat 2
  14.00-15.00 Starszaki   Kl 5-8. Warsztat 1 14.00-15.00 Starszaki   Kl 5-8. Warsztat 2 14.00-15.00 Starszaki   Kl 5-8. Warsztat 1 14.00-15.00 Starszaki   Kl 5-8. Warsztat 2

  3. Jak dołączyć?

  Specjalnie dla naszych kursantów udział jest darmowy.  Musimy jedynie otrzymać od Państwa potwierdzenie chęci udziału. Poniżej istrukcja postępowania: 
  1. Zgłoś chęć udziału wysyłając maila na: zapisy@g4r.pl
  2. W mailu podaj: – Imię dziecka, – wybrany poziom webinaru (Maluchy, Starszaki) – miasto (Poznań, Łódź, Gdańsk, Wrocław) – placówka,gdzie dziecko uczesnitczy w zajęciach.
  3. Na zgłoszenia czekamy do soboty 14.03 do godziny 12:00 w południe.
  4. W niedzielę 15.03 dostaną Państwo kody dostępu do aplikacji PixBlocks i linki do webinaru.

  4. Czym jest webinar?

  Webinar jest specjalną wersją prezentacji online. Prowadzący może:
  • Prowadzić transmisję wizualną i głosową.
  • Ma możliwość zobaczenia listy uczestników.
  • Może przeglądać czat i odpowiadać na pytania.
  • Pokazywać na swoim komputerze, co i gdzie należy kliknąć.
   
  Uczestnik może:
  • Widzieć prowadzącego i pulpit jego komputera
  • Słyczeć polecenia prowadzącego
  • Napisać na czacie pytanie, prośbę* (może się okazać, że liczba uczestników będzie tak duża, że wszyscy nie otrzymają odpowiedzi)

  5. Jak się przygotować?

  Kilka kroków, aby wszystko poszło sprawnie:
  • Pobierz wersję PC lub mobilną aplikację:  https://pixblocks.com/pobierz-windows/, . Polecamy wersję na komputery. Na takiej będzie prowadzony webinar
  • Webinar uruchom z otrzymanego mailowo linku na tablecie lub innym urządzeniu. Może to być na tym samym komputerze, na którym będziesz korzystać z aplikacji, wtedy jednak konieczny będzie równoczesny widok na aplikację i transmisję webinaru, np. poprzez podział ekranu 
  • Przetestuj wcześniej aplikację i zapoznaj się z jej działaniem. Podczas webinaru nie będzie na to czasu, w wersji offline nie potrzeba logowania

  6. Pomoc

  Z uwagi na duża ilość uczestników, my w GO4Robot nie będziemy pomagać w obsłudze programu PixBlocks. Takie pytania prosimy zadawać podczas webinaru lub poprzez formularz kontaktowy https://pixblocks.com/kontakt/ .
  W innyc sprawach postaramy się pomóc.
  Zapraszamy do udziału! Dołącz do naszego wydarzenia na FB:
  Link do wydarzenia na FB
  Możemy tam zadawać pytania i pomagać z zadaniami sobie nawzajem. Do usłyszenia! GO4Robot

Komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *